Tgrt Haber
04 Mart 2024 09:50 - Güncelleme : 04 Mart 2024 10:48

Kazakistan'da 6.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi! 4 Mart günü Almatı'da şiddetli sarsıntı

4 Mart Pazartesi günü Kazakistan'da meydana gelen depremin ardından vatandaşlar deprem mi oldu, kaç şiddetinde gibi soruları araştırdı. Almatı'da bugün sabah saatlerinde meydana gelen depremin büyüklüğü merak edilirken deprem mi oldu sorusu da araştırıldı. İşte Kazakistan'da bugün meydana gelen depremin detayları...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Kazakistan'da 6.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi! 4 Mart günü Almatı'da şiddetli sarsıntı
,deprem

Bugün sabah saatlerinde Kazakistan'da deprem meydana geldi. Almatı'da olan depremi öğrenen vatandaşlar ise deprem mi oldu, kaç şiddetinde gibi soruları araştırdı. Bugün meydana gelen depreme dair detaylar haberimizdedir...

KAZAKİSTAN'DA DEPREM Mİ OLDU?

4 Mart günü Kazakistan'ın Almatı kenti yakınlarında 6,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kazakistan Acil Durumlar Bakanlığının Sismik İstasyon Merkezi'nden gelen açıklamaya göre deprem Almatı'nın 31 kilometre güneyinde meydana geldi. Deprem yerel saat ile 11.22'de meydana geldi. 

Depremde can kaybı olmadığı da bilinenler arasında yer alıyor. Depremin Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te de hissedildiği biliniyor. Kazakistan Acil Durumlar Bakanlığının Sismik İstasyon Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, merkez üssü Almatı'nın 31 kilometre güneyi olan 6,1 büyüklüğündeki deprem, yerel saatle 11.22'de meydana geldi.

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...