Tarih : 15.06.2020 - 17:21 Yorum : 0

Korse ile incelme zayıflama kilo vermek mümkün mü? Hangi korse daha kullanışlı

Özellikle kadınlar tarafından daha çok tercih edilen korse zayıflatmak için de kullanılmaktadır. Günlük yaşamda giyilen bir elbisenin daha şık ve düzgün durması için kullanılan korse günümüzde artık terleyerek veya kilo verirken vücudun şeklini koruması için de kullanılmaktadır.

Korse ile incelme zayıflama kilo vermek mümkün mü? Hangi korse daha kullanışlı

Özellikle kadınlar tarafından daha çok tercih edilen korse zayıflatmak için de kullanılmaktadır. Günlük yaşamda giyilen bir elbisenin daha şık ve düzgün durması için kullanılan korse günümüzde artık terleyerek veya kilo verirken vücudun şeklini koruması için de kullanılmaktadır.

Günümüzde hepimizin uygulamaya çalıştığı, detokslar, onlar çeşit diyet, çeşitli spor aktiviteleri veya kürlerle, hepimiz kilo vermeye çalışmaktayız. Güzel ve fit bir görüntüye önem vermenin yanı sıra sağlığımız için de kilo vermek isteriz. Fakat yaptığımız bütün bu uygulamalara rağmen bazen düzenli yapamamaktan bazen istikrar sağlayamamaktan bazen de yeteri kadar motive olamadığımız için kilo veremeyiz. Bu adımda, kilo vermeyi hızlandırabilecek ve destekleyebilecek ürünlere başvururuz. İşte son zamanlarda en popüler destekleyicilerinden biri de korselerdir.

Yapılan araştırmalara göre, korselerin, bölgesel zayıflamada özellikle göbek ve bel bölgesi yağlarının eritilmesinde etkili olduğu belirlenmiştir. Bölgesel yağların giderilmesinin yanı sıra, dik oturma pozisyonlarının sağlanması için de korseler kullanılmaktadır.

Korse kullanmak, özellikle belin daha ince ve kıvrımlı görünmesini sağlar. Tüm bunlara karşın, korseyi çıkarttığınızda beliniz ve göbek bölgeniz eski haline dönecektir. Korse kullanmak kilo verirken tek başına yardımcı olabilecek bir uygulama değildir. Bunun yanı sıra bazı yapılması gerekenler vardır. Mesela, yemek yeme isteği çok fazla olduğu zamanlarda öğünleri tüketirken kullanmanız gerekecektir. Bu esnada mideniz küçüldüğünden çok fazla yemek yiyemeyeceksiniz. Bu da kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca korseyi giymeden hemen önce, göbek ve bel bölgesine bazı bakım yağları sürerek oradaki kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olup yağ yakımına katkıda bulunabilirsiniz. Bu yağlar biberiye yağı gibi yağlar olabilir. Yağı sürerken, dairesel hareketlerle masaj yapmayı ihmal etmeyin.

Korseyi takmadan önce mide bölgenize, bir tabak koyup korseyi öyle sararsanız, o zaman mideniz iyice sıkışarak yemek yemenizi azaltacaktır.

Hangi korse daha kullanışlı

Kullanılacak korsenin, zayıflamak amacıyla kullanılan, terleten materyallere sahip olmasına dikkat edin.

Hangi bölgenizden kilo vermek istiyorsanız, o bölgeye giyebileceğiniz korseler almalısınız. Örneğin; basen bölgesi için şort olan korseler, bel için belinize kadar olan korseler veya göbek bölgesi için göbeğinizi saracak korseler temin etmelisiniz.

Doğum sonrası toparlanmanın hızlanması için de ayrıca korseler satılmaktadır. Sporcu korseleri ve bel korseleri de mevcuttur. Eğer korse ile spor yapacaksanız, sporcu korselerinden alarak rahatça spor yapabilirsiniz. İlk denemelerde zorlansanız da sonra alışacağınız için endişe etmeyin.

Korse kullanırken bol su tüketmeyi ihmal etmeyin.

Korse ile uyunur mu yatılır mı?

Korseyi gece boyu giymek uygun değildir. Kan dolaşımını engeller, iskelet sisteminize zarar verebilir. Gün içerisinde de 3 saatten fazla asla kullanılmamalıdır.

Korse ile spor yapılır mı?

Korse ile spor yapılabilir anca spora uygun bir korse tercih edilmelidir. Hareket kabiliyeti daha iyi olan bu korseleri ilk spor yaparken kullandığınızda zorluk çekebilirsiniz. Ancak birkaç denemeden sonra rahatlıkla uyum sağlayacaksınızdır.

Hangi korse daha kullanışlı

Kolay terleten, aşırı olmayacak şekilde sıkan korseler tercih edilmelidir.

Zayıflatan korseler ve 2 Beden İncelten Korse var mı?

2 beden incelten korseler satılmaktadır fakat bu korseler uzun süre asla kullanılmamalıdır.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber