2022-07-01 11:20:21 | Son Güncelleme : 2022-07-01 11:27:27

Kurban Bayramı’nda alışveriş merkezleri açık mı? Bayramda AVM’ler saat kaçta açılacak?

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bayram sürecinde alışveriş merkezlerinin açık olup olmayacağı merak edilmeye başladı. 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı, 12 Temmuz 2022 Salı günü sona erecek. 4 gün sürecek olan bayramda alışveriş merkezlerine gitmek isteyen vatandaşlar, “Kurban Bayramı’nda alışveriş merkezleri açık olacak mı?”, “Bayramda AVM’ler kaça kadar açık olacak?” sorularına cevap aramaya başladı.

Kurban Bayramı süresince alışveriş merkezlerinin açık olup olmadığı merak edilirken, AVM’lerde faaliyet göstere mağazaların da faaliyet gösterip göstermeyeceği sorgulanmaya başladı.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Kurban Bayramı süresince alışveriş merkezlerinin açık olup olmadığı merak edilirken, AVM’lerde faaliyet göstere mağazaların da faaliyet gösterip göstermeyeceği sorgulanmaya başladı.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağına yönelik yapmış olduğu açıklamaların ardından gözler bayram tatili boyunca alışveriş merkezlerinin açık olup olmayacağına çevrildi. İhtiyaçlarını karşılamak ya da gezmek isteyenlerin sorguladığı “Kurban Bayramı’nda AVM’ler açık olacak mı?” sorusunun cevabı haberimizde…

KURBAN BAYRAMI 2022 NE ZAMAN?

Her yıl hicri takvime göre Zilhicce ayının onuncu günü başlayan Kurban Bayramı, bu yıl 9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak. Dört gün süren Kurban Bayramı, 12 Temmuz Salı günü sona erecek. 8 Temmuz Cuma günü Arife gününün ardından başlayacak olan bayram tatili, Cumhurbaşkanı Kabine Toplantısı sonrası alınan kararlar kapsamında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile birleştirilerek 9 gün sürecek.

KURBAN BAYRAMINDA ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ AÇIK OLACAK MI?

Koronavirüs pandemisinde gelinen son süreçte normalleşmeye geçen Türkiye, maske kullanımını, sağlık kuruluşları dışında zorunlu olmaktan çıkardı. Pandemi süresinde alışveriş merkezlerinde uygulanan HES kodu sorgulama ve maske zorunluluğu da kaldırılarak, pandemi öncesi döneme geçiş yaşandı. Geçtiğimiz yıl normalleşme kararı kapsamında bazı kuralların ortadan kaldırılması ile birlikte AVM’ler, bayram döneminde de çalışmaya devam etmişti. Bu yıl bayram dönemi için alınması gereken herhangi bir tedbirden bahsedilmezken, Kurban Bayramı’nda AVM’lerin açık olup olmama konusuna dair de resmi bir açıklama henüz gelmedi. Konuya dair gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz.

BAYRAMDA AVM’LER SAAT KAÇTA AÇILACAK?

9-12 Temmuz 2022 tarihleri arasında kutlanacak olan Kurban Bayramıiçin tatil süresi15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile birleştirilerek 9 güne çıkarıldı. Bu süreci çeşitli aktivitelerle değerlendirmek, ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar, bayramda alışveriş merkezlerinin açık olup olmadığını merak ediyor. Geçtiğimiz yıl normalleşme kararının ardından bayram süresinde AVM’ler faaliyet göstermeye devam etmişti. Bu yıl henüz resmi bir açıklama gelmedi. Fakat bu yıl da alışveriş merkezlerinin açık olacağı öngörülüyor. AVM'lerin hangi saatler arasında açık olacağı ise yapılacak açıklamanın ardından belli olacak.

KURBAN BAYRAMI’NDA MAĞAZALAR AÇIK MI?

Kurban Bayramı süresince alışveriş merkezlerinin açık olup olmadığı merak edilirken, AVM’lerde faaliyet göstere mağazaların da faaliyet gösterip göstermeyeceği sorgulanmaya başladı. Konuya ilişkin yapılacak açıklamalar haberimizde olacak. Haberimizi takip edebilirsiniz.