• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  1112
 • up
  USD
  7.5571
 • up
  EURO
  8.9612
 • up
  GBP
  9.8143
 • up
  Altın
  475.503
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 28.05.2019 - 14:25 Yorum : 0

Leblebi Diyeti Leblebi de kaç Kalori var, Leblebi diyeti nasıl yapılır?

Leblebi, nohutların bir saate kadar yüksek ateşte kavrulmasıyla elde edilir. Çeşitli baharatlar eklenerek farklı tatlar elde edilir. Leblebi, kilo kaybına yardımcı olan protein ve lif bakımından zengin bir besin kaynağıdır. Lifli olması bakımından sizi daha uzun süre daha tok tutar ve protein açlığını azaltır. İçindeki lif içeriği ayrıca sindirim sisteminize de iyi gelir.

Leblebi Diyeti Leblebi de kaç Kalori var, Leblebi diyeti nasıl yapılır?

2010 yılında nohut tüketimi için bir çalışma yapılmıştır. Sonuçlar, leblebi tüketiminin, 12 haftalık deney boyunca, 42 katılımcıda gıda tüketimini azalttığını göstermiştir. Aynı insanlardan daha sonra haftalarca düzenli diyetlerini yapmaları istendi. Sonuçlar, leblebi yedikten sonra doygunluk seviyesinin daha yüksek olduğunu gösterdi.

Ve bunu destekleyecek başka diğer bir çalışma da Appetite dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, düzenli olarak leblebi yemenin, kilo vermeye yardımcı olduğunu göstermektedir. Araştırma gösteriyor ki, günde 6 gram lif ve 7 gram protein içeren yarım fincan leblebi yiyen katılımcıların yüksek yağlı , düşük lifli gıdalardan daha az kalori tükettiğini ancak leblebi yemeyi bıraktıktan sonra daha az sağlıklı yiyeceklerle daha fazla atıştırmaya başlamaktadırlar. Buna göre, leblebi tüketimi sağlıksız atıştırmalıkların kullanımını da azaltmaya yardımcı ve aynı zamanda ana öğünlerinizde sizi daha az yemeye sevk eden bir atıştırmalıktır.

Türk Kahvesiyle Zayıflama Tüyoları Türk Kahvesi Diyeti Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? Türk Kahvesi Zayıflatır Mı? Kahve Türk halkının vazgeçemediği içeceklerden biri. Özellikle kahve düşkünü insanların günün belirli vakitlerinde keyif yapmak amacıyla tükettikleri Türk kahvesinin verdiği mutluluk ve haz gerçekten paha biçilemez.

Patates Diyeti 3 Günde 5 Kilo Verdiren Patates Diyeti Patates Diyeti Kaç Kilo Verdirir Patates Diyeti Faydaları Zararları Sadece patates diyeti yaparak 334 kilodan 117 kiloya düşen Avustralyalı yerli Spud Fit Challenge olarak bilinen Andrew Flinders Taylor patates diyeti serüveni olarak detaylı bir şekilde anlattı.

Protein diyeti nasıl yapılır, Protein diyeti listesi ve faydaları Protein diyeti nasıl yapılır, Protein diyeti listesi ve faydaları Protein, karbonhidrat ve yağ ile birlikte üç makro besinden biridir. Protein diyetinin faydaları iştahınız çok olmasına rağmen doygunluk hissi verir, metabolizmayı hızlandırır.

Şok diyeti nedir? 1 ayda 20 kilo vermeyi sağlayan sıvı diyeti nedir? Nasıl yapılır? Şok diyeti nedir? 1 ayda 20 kilo vermeyi sağlayan sıvı diyeti nedir? Nasıl yapılır? Şok diyeti en az 3 gün, en fazla 7 gün yapılan hızlı kilo vermeyi sağlayan etkili bir diyettir. Normal beslenme alışkanlığının dışında çok az yemek yiyerek vücutta bulunan yağların enerjiye dönüşmesi sonucu zayıflamayı sağlar.

Detoks Diyeti Nedir? Detoks Diyeti 3 Günlük Zararlı Toksinlerden Kurtulun Detoks Diyeti Nedir? Detoks Diyeti 3 Günlük Zararlı Toksinlerden Kurtulun Detoks vücuttan dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden arınmaktır. Detoks diyeti nedir? Detoks Diyeti 3 Günlük Zararlı Toksinlerden Kurtulun. Detoks diyeti tarifleri

Karatay Diyeti Nasıl Yapılır? Karatay Diyet Listesi Karatay Diyeti Nasıl Yapılır? Karatay Diyet Listesi Karatay diyeti, diyet listesinden çok bir yaşam biçimidir. Hem tok kalıp hem de kilo verebileceğiniz bir diyet istiyorsanız Karatay diyetinin ayrıntılarını mutlaka okuyun. Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

Yumurta diyeti ile haftada 12 kilo verdiren diyet listesi Yumurta diyeti ile haftada 12 kilo verdiren diyet listesi Yumurta diyeti, karbonhidratı düşük, kalorisi düşük ve fazla protein içeren bir beslenme çeşididir. Yumurta diyeti ile haftada 12 kilo verdiren diyet listesi

Leblebinin Diğer Faydaları

Leblebi Diyeti Leblebi de kaç Kalori var, Leblebi diyeti nasıl yapılır?

Şeker seviyesini düşürür

Glisemik indeks, gıdaları kan şekeri seviyemizi ne kadar arttırdıklarına göre sıralar. Bu nedenle, kan şekerinin şiddetli bir şekilde artmasını önlemek için glisemik indeksi yüksek yiyeceklerden kaçınmanız önerilir. Harvard Tıp Fakültesine göre leblebi, 10'luk bir indekse sahip olup, soya fasulyesi ve mercimek gibi diğer fasulyelere göre oldukça düşüktür.

Leblebi Diyeti Leblebi de kaç Kalori var, Leblebi diyeti nasıl yapılır?

Kalp sağlığını iyileştirir

Leblebideki yüksek lif, potasyum, C vitamini ve B-6 vitamini içeriği kalp sağlığını destekler. Leblebi, kandaki kolesterol miktarını düşürmeye yardımcı olan ve böylece kalp hastalığı riskini azaltan yadsınamayacak miktarda lif içerir.

İltihabı azaltır

Leblebideki kolin; uyku, kas hareketi, öğrenme ve hafızayı iyileştirmeye yardımcı olur. Kolin ayrıca hücresel zarın yapısının korunmasına yardımcı olur, sinir uyarılarının iletilmesine ve yağ emilimine yardımcı olur ve kronik iltihabı azaltır.

Leblebi ve nohut türleri, süt ve yoğurtla aynı miktarda kalsiyum seviyesine sahiptir.

Ayrıca bunlar; yüksek kaliteli protein, folik asit, manganez, demir, bakır, magnezyum ve molibden içerir.

Leblebi Diyeti Leblebi de kaç Kalori var, Leblebi diyeti nasıl yapılır?

Nasıl tüketirsiniz?

Vejetaryenler düzenli diyetlerinde sağlıklı miktarda protein elde etmek için nohut ve leblebi türlerini pirinç veya tam tahıllarla rahatlıkla karıştırabilirler.

Leblebi kalorileri (100 gram porsiyon)

Kalori: 164

Proteinler: 8.9 g

Yağ: 2,5 g

Lifler: 8.6

Demir: 2.8 mg

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber