23˚
İstanbul
23˚
açık
Nem %38
Rüzgar 2.03 /s
Çarşamba
22˚/11˚
Perşembe
16˚/11˚
Cuma
20˚/12˚
Cumartesi
22˚/13˚
17 Mayıs 2022 Salı
2020-06-13 09:16:44 | Son Güncelleme : 2022-02-16 12:07:29

LGS sınav giriş yerleri e okul ile sorgulama MEB 2020 LGS sınav giriş belgesi sorgula

Milyonlarca 8. Sınıf öğrencisi sınava az bir zaman kala LGS sınav yerleri için bekleyişe geçti. Salgın nedeniyle ertelenen sınavlardan biri olan Liseye Geçiş Sınavı için hazırlıklar özellikle son günlerde hız kazanırken binlerce vatandaş konuyla ilgili son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından gelen son açıklamada bu yıl farklı bir uygulama yapılacağı bildirilirken sınav giriş belgelerinin kısa bir zaman içerisinde erişime açılması bekleniyor. Peki, E Okul ile LGS sınav yerleri nasıl öğrenilir? 2020 LGS ne zaman, sınav giriş yerleri açıklandı mı? İşte detaylar…

LGS sınav giriş yerleri e okul ile sorgulama MEB 2020 LGS sınav giriş belgesi sorgula
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Liseye giriş sınavına günler kala Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulacak olan LGS sınav yerleri için milyonlarca katılımcının bekleyişi başladı. Güzel bir lisede eğitim görme hayali kuran 8. Sınıf öğrencileri özellikle son günlerde hazırlıklarını hızlandırırken öte yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı son açıklamada Liseye Giriş Sınavı için bu yıl farklı bir uygulama yapılacağını bildirmişti. Buna göre; LGS sınav yerleri belli oldu mu? LGS sınav giriş yerleri sorgulama nasıl yapılır? İşte e okul sistemi ile sınav giriş belgesi öğrenme ve tüm detaylar…

LGS SINAV YERLERİ AÇIKLANDI MI? LİSEYE GEÇİŞ SINAVI SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA!
Milyonların gözü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gelecek olan son dakika açıklamasına çevrildi. Bu kapsamda vatandaşlar sınav giriş belgesinin erişime açılmasını beklerken normal şartlarda belgeler sınava 10 gün kala duyuruluyordu. Peki, LGS sınav yerleri açıklandı mı?

İşte detaylar…

LGS SAAT KAÇTA, NE ZAMAN?

20 Haziran tarihinde LGS sınavı yapılacak. İlk oturum 09:30'da olup ikinci oturum 11:30'da başlayacak.

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN VE NEREDEN ALINIR?

LGS Sınav yerleri e okul sistemi üzerinden erişime açılacak. Aşağıdaki linke tıklayarak sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz...

E OKUL İLE LGS SINAV YERLERİ SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı:

"Öğrencilerin sınava giriş belgelerini 28 Mayıs'ta okullarından almaları gerekiyordu. Bu kuralı da kaldırdık. Öğrencilerin sınava giriş belgeleri sınavdan önce sınava girecekleri okuldaki sınıfta oturmaları gereken masaya konulacak. Yani öğrencinin sınav giriş belgesi ile ilgili bir kaygı duymasına gerek yok. Üçüncüsü de, geçerli kimlik belgesinde 15 yaş ve üzeri fotoğraf bulunması gerekiyordu. 15 yaşına girenlerin koronavirüs süreci dolayısıyla fotoğraflı kimlik belgesi çıkartmasında yaşanabilecek zorlukları göz önüne alarak 2020 LGS'de geçerli kimlik belgelerinde fotoğraf olma koşulunu çıkarttık."

Merkezî Sınav, 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile birinci oturum 09.30'da, ikinci oturum 11.30'da başlayacaktır.

Sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakika, sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturum 80 dakika olarak uygulanacaktır.

Ek süre verilen özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerde;

Yabancı Dil alt testinden muaf olanların birinci oturumdaki toplam süresi 80 dakika,

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt testinden muaf olanların birinci oturumdaki toplam süresi dakika,

Yabancı Dil ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt testlerinden muaf olanların birinci oturumdaki toplam süresi 65 dakika olarak uygulanacaktır.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alt testinden muaf olan öğrencilerin birinci oturumdaki toplam süresi 60 dakika olarak uygulanacaktır.

Kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.00'da sınava girecekleri binada hazır bulunacaktır.

Öğrenciler sınava gelirken yanlarında geçerli kimlik belgesi (T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı veya geçerlilik süresi devam eden pasaport, yabancı uyruklu öğrenciler için İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından verilen resimli, mühürlü kimlik belgesi) ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaktır. Geçerli kimlik belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.

Etiketler