Tarih : 24.04.2019 - 14:00 Yorum : 0

Limon Yüze Sürülür Mü? Limonun Cilde Faydaları Neler?

Doğal bakımla cildinizi pürüzsüz hale getirmek istiyorsanız limondan faydalanabilirsiniz. Bu makalemizde limonun cilde bilinmeyen faydalarını araştırdık. Tam bir C vitamini deposu olan limonun cilde etkisi ve faydaları..

Limon Yüze Sürülür Mü? Limonun Cilde Faydaları Neler?

cilde limon sürülür mü

Eskiden limonu en çok saçlara jöle, gözler için de göz kuruluğunu ve gözde oluşan iltihapları yok etsin diye kullanılırdı. Doğal bir C vitamini deposu olan limonun cilde faydaları var mı? Limon yüze sürülür mü? gibi pek çok sorularınızın cevaplarını almaya hazırsanız yazımızı okumaya devam edin.

C vitamin ve asidik özelliği olan limonun beyazlatma etkisi vardır. Limonu cilt için evde yüz bakım maskesi olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Limon, hem sivilcelere, hem yüzdeki lekelere, hem de cildi beyazlatmada nasıl kullanılır? İşte cevapları..

Cildi Beyazlatmak için Limon Nasıl Kullanılır?

Cildinizin rengini açmak, istenmeyen lekeleri gidermek için limonu evde kendiniz de kür veya maske şekline getirip kullanabilirsiniz.

Uzak doğu olarak bilinen ve beyaz tenleriyle ünlü Japon kadınlarının etkili cilt beyazlatma yöntemleri arasında tercih ettikleri limon içerikli doğal maskeleri gelin hep birlikte inceleyelim.  

limon cilde faydalı mı

Süt - Bal - Limon Kürü Yapımı Kullanımı

Süt, bal ve limondan oluşan ve yüzünüzün tamamına yetecek miktardaki karışımı krem kıvamına gelinceye kadar cam bir kapta tahta bir kaşıkla karıştırın. Hazırlanan karışımdan yüzünüze uyguladıktan yaklaşık 2 saat sonra ılık su ile yıkamanız ve nemlendirici olarak zeytinyağı veya badem yağı kullanabilirsiniz.

Zerdeçal Limon Suyu Yapımı Kullanımı

Cilt lekesine, sivilce köklerini kurutmaya çok iyi gelen zerdeçalın toz haline 1 ya da 2 adet limon sıkarak iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışım krem kıvamına gelince yüzünüze parmaklarınızla uygulayın.

Limon Dilimleri ile Doğrudan Uygulama

Dilimlenmiş limonu direk cildinize sürüp uyuduğunuzda sabah cildinizin renginde açılma olduğunu fark edeceksiniz. Bu pratiği çok sık tavsiye etmiyoruz. Çünkü limon içindeki asit sebebiyle uzun vadede cilde başka zararlar verebilir.

Yumurta Akı - Kil - Limon Maskesi Yapımı Kullanımı

Protein bakımından oldukça zengin olan yumurta akının botox etkisi de çok meşhurdur. Anti-aging’in doğal bir malzemesi olan yumurta akını bolca limon suyu ile karıştırıp C vitamininin nimetlerinden yararlanabilirsiniz.

Karbonat Limon Macunu Yapımı ve Uygulama

Karbonat ve limon karışımını cilt için önerdiğimizi düşünmeyin, ama yüzün en önemli görünür kısmı olan dişleriniz için estetik bir uygulama yapmak isterseniz limon ve karbonatın dişlerinizi bembeyaz ettiğini söyleyebiliriz.

Beyaz dişler yüzün canlı ve aydınlık görünmesini, sizin de sağlıklı ve bakımlı görünmenizi sağlayacaktır.

limon cilde faydalı mı

Limonun Cilde Tüm Faydaları ve Cilt Beyazlatma Üzerinde Etki Mekanizması

Limonun cildi beyazlatma etkisinin var olduğu kesinlikle biliyor ancak bu etkinin elde edilebilmesi için hazırlanan maskelerin uzun süreli olarak ve düzenli bir biçimde kullanılması gerekiyor. Aksi takdirde sonuçlar hüsran oluyor. Ayrıca limonun cildinizdeki etki mekanizmasını da tanımak ve ten rengi beyazlatma şeklini bilmek de tedavi sırasında yardımcı bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Cilt Lekelerini Geçirerek Yüzü Beyazlatır

Limonun cildinizde çıkan güneşin UV ışınlarından kaynaklı oluşturduğu lekelerden, sivilce izlerine kadar pek çok yüz lekesine iyi gelme etkisi vardır. Uzun vadede kullanımında tamamen geçirmese de lekeleri oldukça azaltan limon sayesinde, yüzünüz daha berrak, pürüzsüz ve aydınlık olacağı için cildiniz daha beyaz görünecektir.

Sivilcelere İyi Gelerek Yüzü Berraklaştırır

Sivilce izlerine olduğu gibi, sivilcelerin kendisine de doğrudan iyi gelen limonlu maskeler ile daha pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Siyah Noktaları Geçirir

Yüzde oluşan siyah noktaların patır patır dökülmesini ve cildinizde beyazlama görmek istiyorsanız mutlaka dilimlenmiş limonla maskeyi deneyin.

Limon Suyu Melanin Üretimini Yavaşlatır

Ciltte melanin denilen renk hormonunu en çok limon hareketlendirir. Ciltde sürüldüğünde melanin hormonunun üretimi yavaşlar ve hiperpigmentasyonun yani renk değişimleri, kararmaların büyük ölçüde önüne geçmiş olursunuz.

Kolajen Hormonunu Harekete Geçirir

Limon, kolajen hormonunu hareketlendirerek cildin daha gergin, daha temiz ve canlı kalmasını sağlayarak güzelliğinize güzellik katacaktır.

Peeling Etkisi ile Ölü Deriyi Soyarak Beyazlatır

Ciltte oluşan ölü deriye doğal peeling yaparak, koyulaşmış, yıpranmış cansız teni dökerek altından daha beyaz bir cilt çıkmasına neden olur. 

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber