22˚
İstanbul
22˚
parçalı az bulutlu
Nem %47
Rüzgar 4.40 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-10-29 17:34:06

Mark Zuckerberg’tan oyun tutkunlarını sevindiren flash açıklama! GTA San Andreas Facebook’a mı geliyor?

Şirket adını Meta olarak değiştireceğinin duyurulduğu, Facebook’un Reality Labs departmanının canlı yayını esnasında Oculus Quest 2’ye gelecek olan oyunlardan söz eden Mark Zuckerberg, son versiyonuyla gündemde yerini koruyan GTA San Andreas’ın da bu platformda yer alacağını bildirdi. GTA San Andreas’ın da bu oyunlar arasında olacağını bildirmesinin ardından oyun tutkunları “GTA San Andreas Facebook’a mı geliyor?” “GTA San Andreas Facebook’ta nasıl oynanacak?” sorularına yanıt aramaya başladı.

Mark Zuckerberg’tan oyun tutkunlarını sevindiren flash açıklama! GTA San Andreas Facebook’a mı geliyor?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Teknoloji devi Facebook’tan gamerları sevindirecek bir haber geldi! Mark Zuckerberg, Oculus Quest 2’ye gelecek olan oyunlardan söz ederken, oyun tutkunlarını sevindirecek bir duyuruda bulundu. GTA San Andreas’ın da bu oyunlar arasında olacağını bildren Mark Zuckerberg, oyunun Facebook versiyonu için geliştirildiğini açıkladı. Peki GTA San Andreas Facebook’a mı geliyor? GTA San Andreas Facebook’ta nasıl oynanacak? İşte detaylar…

GTA SAN ANDREAS FACEBOOK’A MI GELİYOR?

28 Ekim 2021 tarihi itibariyle şirket adını Meta olarak değiştireceğini duyuran Mark Zuckerberg, Facebook’un Reality Labs departmanındaki canlı yayını sırasında Oculus Quest 2’ye gelecek olan oyunları açıklarken, GTA San Andreas’ın da bu oyunlar arasında yer alacağını duyurdu. Zuckerberg, yayın sırasında sanal gerçeklik adına gerçekleştirilen birçok gelişmeden söz ederken, oyun gibi farklı alanları kapsayan yazılımlardan da bahsetti.

Zuckberberg, tüm zamanların en sevilen oyunlarından biri olan GTA San Andreas’ın Oculus Quest 2’ye gelecek olan oyunlar arasında yer alacağından bahsederken, oyunun Facebook’un VR gözlüğü Oculus Quest 2 için yeniden geliştirildiğini ifade etti. “GTA: San Andreas meraklıları, oyunu sanal dünyada deneyimleyebilecek.” İfadelerini kullanan Zuckerberg, oyun tutkunlarının, oyunu yepyeni bir bakış açısıyla oynama imkanı yakalayabileceğinden bahsetti.

GTA SAN ANDREAS FACEBOOK’TA NASIL OYNANACAK?

Yeni ışık ve mekan geliştirmeleri, artırılmış görsel derinlik, yüksek çözünürlüklü dokular ve pek çok geliştirmelerle oyuncuların beğenisine sunulacak olan oyun, Facebook’un sanal gerçeklik headset’i Quest 2 için yeniden geliştirilecek. GTA San Andreas’ın oyun tarihindeki en iyi yapımlardan biri olduğunu ifade eden Mark Zuckerberg, projenin Oculus Quest 2’ye gelmesi için yıllardır çalıştıklarını belirtti.

Grand Theft Auto (GTA) San Andreas’ın VR sürümüne uygun bir şekilde geliştirildiğini duyuran Zuckerberg, oyunun sanal gerçeklik versiyonunda nasıl görüneceğine ve oynanacağına dair herhangi bir bilgi aktarmadı. Geliştirme aşamasında olan oyunun nasıl bir versiyonla piyasaya sürüleceği merak uyandıran konular arasında yerini korumaya devam ediyor…

Etiketler