2022-01-13 17:31:06

Masterchef finali ne zaman? Masterchef 2021 finalistleri belli oldu! Şampiyon kim olacak?

“Masterchef finali ne zaman?” sorusu, son iki finalistin de belli olmasıyla birlikte en sık sorulan sorular arasında yerini aldı. TV8 ekranlarında yayınlanan ve büyük bir izleyici kitlesine sahip olan MasterChef 2021 sona eriyor. Dün akşam yayınlanan bölümde üçüncü ceket sahibinin de belirlenmesinin ardından büyük final günü heyecanla beklenmeye başladı. Yarışmanın takipçileri büyük finalin ne zaman yayınlanacağını ve Masterchef 2021’in şampiyonunun kim olacağını merak etmeye başladı. İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda, “Masterchef finali ne zaman?”, “Masterchef 2021 finalistleri kimler?”, “Masterchef şampiyonu kim olacak?” sorularına cevap aranmaya başladı.

Masterchef finali ne zaman? Masterchef 2021 finalistleri belli oldu! Şampiyon kim olacak?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Yaklaşık 6 aydır devam eden ve yoğun bir izleyici kitlesine sahip olan Masterchef 2021, finale doğru ilerliyor. Dün akşam yayınlanan bölümünde üçüncü ceket sahibini de belirleyen yarışma, finalistlerin belli olmasıyla birlikte büyük final için geri sayıma başladı. Yarışmayı yakından takip eden izleyiciler, son ikiye kalan yarışmacıların final oyununda hangi yemekleri yapacağını ve şampiyonun kim olacağını merak ederken, büyük finalin de hangi gün yayınlanacağı konusunda yoğun bir araştırma yapmaya başladı. Peki Masterchef finali ne zaman? Masterchef 2021 finalistleri kimler? Şampiyon kim olacak? İşte detaylar…

MASTERCHEF 2021 FİNALİSTLERİ KİM OLDU?

Masterchef 2021 yarışmasının 12 Ocak 2022 tarihli yayınında finale kalan üç isimden birinin elenmesiyle birlikte büyük finalin finalistleri belli oldu. Yaptıkları yemeklerle şeflerden yüksek puan alarak finale kalmaya hak kazanan iki isim Eren ve Hasan oldu. Yayınlanacak yeni bölümde final yemeklerini yapacak olan Eren ve Hasan, şampiyonluk için geri sayıma başladı.

MASTERCHEF ÜÇÜNCÜ CEKETİ KİM GİYDİ?

12 Ocak 2022 tarihinde yayınlanan bölümde hünerlerini sergileyen ve yaptıkları yemekleri Mehmet, Danila ve Somer Şef’e sunan yarışmacılar, şeflerden puanlarını aldılar. Beyaza uygun başlangıç, ana yemek ve tatlı konseptiyle hünerlerini sergileyen yarışmacılar arasından, yapılan puanlama sonucunda en az oyu alan Tahsin, Masterchef üçüncü ceketinin sahibi oldu. Masterchef son finalisti de Eren ve Hasan oldu.

Masterchef ilk etabında Hasan 22, Tahsin ise 20 puan aldı. Ana yemek etabında Hasan yine 22 alırken, Tahsin 21 puan almış oldu. Günün son konseptinde tatlılarını yapan yarışmacılar arasından Hasan ve Tahsin ikisi de 28 puan almış oldu. Toplamda 69 puan alarak üçüncü ceketi giyme hakkı kazanan yarışmacı Tahsin olurken, Masterchef son finalisti ise Hasan oldu.

MASTERCHEF FİNALİ NE ZAMAN?

Masterchef 2021’in yayınlanan son bölümünde Mehmet Şef, büyük finalin tarihini açıkladı. Yarışmacılara detayları aktaran ünlü Şef Mehmet Yalçınkaya, 13 Ocak Perşembe ve 14 Ocak Cuma olmak üzere iki gün boyunca sürece olan final oyunlarından söz etti. Büyük finalin 14 Ocak Cuma akşamı olacağını belirten Mehmet Şef, yarı finalin ise 13 Ocak Perşembe akşamı gerçekleştirileceğini ifade etti.

MASTERCHEF ÖDÜLÜ NE?

Masterchef 2021 büyük final heyecanı devam ederken, şampiyonun kim olacağı ve büyük ödülün ne olacağı merak konusu oldu. Masterchef birincisine verilecek olan ödülün ne olacağı henüz net olarak belirtilmezken, 2020 yılında yapılan Masterchef yarışmasında şampiyonluğu elde eden yarışmacıya şampiyonluk kupasının yanı sıra lüks bir otomobilin verilmiş olması, bu yıl da aynı minvalde bir ödül olup olmayacağı sorularının sorulmasını sağladı.

Etiketler