22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %49
Rüzgar 5.02 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-05-13 16:35:39 | Son Güncelleme : 2022-05-13 16:48:25

Masterchef Türkiye yeni jürisi kim oldu? Mehmet Şef neden ayrıldı, yerine kim geldi?

TV8 ekranlarının sevilen yarışması Masterchef Türkiye, jüri kadrosunda yapılan değişiklik haberleriyle gündemin en çok konuşulan konuları arasında yer aldı. Son dönemlerde Acun Ilıcalı ile Şef Mehmet Yalçınkaya arasında yaşanan maaş tartışmalarının ardından Mehmet Şef’in yarışmadan ayrıldığı, yerine gelecek ismin de belli olduğu iddia edildi. Çıkan iddialar sonrası Masterchef Türkiye yeni jüri üyesinin kim olacağı merak edildi. Yapılan araştırmalarda, “Masterchef Türkiye yeni jürisi kim olacak?”, “Mehmet Şef Masterchef’ten ayrıldı mı, neden?” sorularına cevap aranmaya başladı.

İddialara göre Acun Medya’nın Masterchef Türkiye jürisi için görüştüğü isimler arasında Ömür Akkor, Fatih Tutak, CZN Burak, Refika Birgül ve Arda Türkmen yer alıyor.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
İddialara göre Acun Medya’nın Masterchef Türkiye jürisi için görüştüğü isimler arasında Ömür Akkor, Fatih Tutak, CZN Burak, Refika Birgül ve Arda Türkmen yer alıyor.

Ekranların sevilen yarışması Masterchef Türkiye, yeni bir iddiayla gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde Şef Mehmet Yalçınkaya ile Acun Ilıcalı arasında çıkan maaş problemlerine dair yayımlanan haberlerin ardından gözler yarışmayla ilgili yeni gelişmelere çevrilmişti. Yeni çıkan iddialara göre Masterchef Türkiye’de jüri değişikliği meydana geldi. Mehmet Yalçınkaya’nın yerine gelen isim ise belli oldu. Peki Masterchef Türkiye’nin yeni jüri üyesi kim oldu? Mehmet Yalçınkaya yarışmadan neden ayrıldı? Tüm detaylar haberimizde…

MASTERCHEF TÜRKİYE YENİ JÜRİ KİM OLDU?

Survivor 2022 All Star yarışmasının finalinin ardından yeni sezonu ile başlayacak olan Masterchef Türkiye için geri sayım başladı. TV8’in sevilen yarışma programlarından biri olan Masterchef Türkiye, geçtiğimiz günlerde yaşanan gelişmelerin ardından gündemin en çok konuşulan konuları arasında yer aldı. Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya isimlerin oluşturduğu jüri ekibinde Mehmet Yalçınkaya’nın Acun Ilıcalı ile yaşamış olduğu maaş krizinin ardından jüri kadrosunda değişiklik olduğu iddia edildi.

Mehmet Şef’in yeni sezonda olmayacağı yönünde çıkan haberlerin ardından gözler jüri kadrosuna gelecek yeni isime çevrildi. İddialara göre Acun Medya’nın Masterchef Türkiye jürisi için görüştüğü isimler arasında Ömür Akkor, Fatih Tutak, CZN Burak, Refika Birgül ve Arda Türkmen yer alıyor. Aksam.com’da yer alan habere göre ise Acun Ilıcalı’nın teklifini Şef Arda Türkmen kabul etti. Bu da Masterchef Türkiye 2022’nin yeni jüri koltuğunda Arda Türkmen’in oturacağı iddialarını doğruladı.

MEHMET YALÇINKAYA YARIŞMADAN NEDEN AYRILDI?

Geçtiğimiz günlerde çıkan haberlere göre Şef Mehmet Yalçınkaya ile Acun Ilıcalı arasında maaş konusu ile ilgili problem yaşandı. Mehmet Yalçınkaya’nın yaşanan problemlerin ardından Masterchef Türkiye 2022 kadrosundan ayrılacağı bildirildi. Mehmet Şef’ten boşalan jüri koltuğuna ise Arda Türkmen’in oturacağı söyleniyor.

ARDA TÜRKMEN KİMDİR?

1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Arda Türkmen, lise eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde tamamlamıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Arda Türkmen, 2011 yılında çift anadal yaparak İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Güzel Sanatları Bölümü’nü de bitirmiştir.

Çok sayıda konser, prodüksiyon ve organizasyon işinde yöneticilik yapmış olan ünlü şef, 2003 yılında Denizli’de askerliğini tamamlamıştır. Aynı yıl Roka Davet Catering şirketini kuran Arda Türkmen, 2008 yılında Asmalımescit’te 11 Leblon isimli restoranını açmıştır. Leblon, ‘Issız Adam’ filmine mekan olarak da kullanılmıştır. 2010 yılında CNN televizyon kanalında ‘Arda’nın Mutfağı’ isimli yemek programını sunmaya başlamış, 2012 yılı Nisan ayında ise Roka Davet’i satmıştır.

Çok sayıda dergi ve gazetede yemej yazıları yazmış olan usta şef Arda Türkmen, 2013 yılında Leblon’u kapatarak, Forneria’yı açmıştır. Velotürk adlı sosyal sorumluluk projesinin kurucuları arasında yer alan Türkmen, bu proje ile Türkiye’de ilkokul öğrencilerine bisiklet dağıtmıştır. Türkmen, çok sayıda kanalda ‘Arda’nın Mutfağı’ programını sunmaya devam etmiştir. Son olarak da Masterchef Türkiye 2022 yarışmasını jüri ekibine dahil olmuştur.

Etiketler