Tgrt Haber
13˚
16-11-2023 12:59 | Güncelleme : 16-11-2023 13:01

METİN UCA HASTALIĞI NE? Ameliyattan sonra entübe edildi: Metin Uca neden entübe edildi?

Metin Uca hastalığı ne? Metin Uca neden entübe edildi? Bir dönem yarışma programıyla tanınan ve adından söz ettiren sunucu Metin Uca entübe edildi. Araç kullanırken fenalaşarak kaza yapan ve hastaneye kaldırılarak ameliyat edilen Uca’nın taburcu olacakken entübe edildiği öğrenildi.

METİN UCA HASTALIĞI NE? Ameliyattan sonra entübe edildi: Metin Uca neden entübe edildi?

Metin Uca hastalığı ne? sorusu araştırılıyor. Sağlık durumu konusunda çeşitli haberler bulunan dönemin ünlü sunucusu Metin Uca ameliyat olduktan sonra taburcu edilecekken entübe edildi. Ünlü sunucu hakkındaki haberi alanlar da detayları araştırmaya başladı. Peki, Metin Uca neden entübe edildi?

METİN UCA HASTALIĞI NE?

Ekranların bilindik yüzü Metin Uca ameliyattan sonra entübe edildi. Uca’nın menajeri yaptığı açıklamada sunucunun entübe edildiğini ve kritik 72 saatin geçmesini beklediklerini dile getirdi.

Ünlü sanatçının menajeri Kübra Kalem Baykara, Uca'nın sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

METİN UCA NEDEN ENTÜBE EDİLDİ?

Uca'nın sağlık durumuna ilişkin yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde: 

"Sevgili dostlarımız, sevenlerimiz Daha önce güzel haber vermiştim, sevgili Metin Uca'nın durumunun iyiye gittiğini, en kısa zamanda taburcu edileceğini, evde ek tedavilerle eski sağlığına kavuşacağını söylemiştim. 15 Kasım sabahı taburcu edilmesi beklenirken acil bir operasyona alınması gerekti. Operasyondan sonra oluşan komplikasyonlar nedeniyle tedbir amaçlı entübe edildi. 72 saati atlatmayı, ardından kaldığımız yerden tedavisine devam edebilmeyi umuyoruz. Kıymetli doktorlarının, hastane yönetiminin yoğun ve özverili çabalarıyla, sizlerin güzel dilekleriyle hep birlikte bu zorlu süreci aşacağız. Kalbimiz onunla. Onun yaşam felsefesi; 'umudu kaybetmemek' Umudu kaybetmeyeceğiz."

METİN UCA HASTALIĞI NE? Ameliyattan sonra entübe edildi: Metin Uca neden entübe edildi?

Metin Uca, Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde araç kullanırken fenalaşınca kaza yapmış ve kaldırıldığı hastanede boyun şah damarının tıkalı olduğu anlaşılınca apar topar ameliyat olmuştu.

Sağlık durumu iyiye giden ve taburcu edilmesi planlanan Uca, yeniden fenalaşarak entübe edildi. 

METİN UCA KİMDİR?

Metin Uca, 13 Kasım 1961 yılında İstanbul'da doğan sunucu ve seslendirme sanatçısıdır. Babası Hakkârili ve Kürt asıllı, annesi Söğüt, Bileciklidir.

Kimya mühendisliği, jeoloji mühendisliği ve tiyatro eğitimleri alan Uca, 1987 yılında kazandığı Anadolu Ajansı sınavıyla muhabirliğe başladı. 1989 yılında TRT'ye geçen Metin Uca, daha sonra Kanal D, Show TV, Atv ve Star TV gibi kuruluşlarda muhabirlik, programcılık yaptı.

CHP içinde etkin olarak siyasetle uğraştı. 1999 yılından sonra "Günaydın Türkiye" adlı sabah haberleri programı ve 2002 yılında yayımlanmaya başlayan "Passaparola" adlı yarışmayla tanındı.

Tek kişilik gösterilere de çıkan ve seslendirme çalışmaları yapan sanatçı, 2004 yılından bu yana bir kitap üzerinde çalışıyor.

2010-2011 yılları arasında Star TV'de yayınlanan Passaparola adlı programın sunuculuğunu yapmıştır. Yarışma 9 sene yayımlandı ve 740. bölümü ile ekranlara veda etti.

Kaynak : TGRT Haber, ntv.com.tr
Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.