Tarih : 07.05.2021 - 14:39 Yorum : 0

MINI John Cooper Works Türkiye yollarında

İngiliz MINI Cooper otomobiller; yüksek performans, sürüş dinamiklerini lüks ve üstün konforla birleştirip MINI John Cooper Works'ü Türkiye'ye getirdiler. İşte o otomobil...

MINI John Cooper Works Türkiye yollarında

Yeni MINI John Cooper Works, farklı tasarımı ve lüks donanımıyla iddialı olduğunu bir kez daha ortaya koydu. John Cooper Works'ın biliyorsunuz genlerinde bir yarışçı karakteri bulunuyor. Bu yüksek hızlılığı ister istemez standart donanımın yanına daha konforlu bir sürüş hissini vermesini de sağlıyor. Mini'nin, yenilenen tasarımı ile birlikte yüksek performans, güvenli sürüş için direksiyon ısıtması, şeritten ayrılma uyarısı, fren fonksiyonlu hız sabitleyici ve park mesafe kontrolü gibi tüm özellikler artık araçta standart birer donanım arasında yer aldı.

MINI John Cooper Works Türkiye yollarında

TV ekranı boyutunda dokunmatik ekran

Yeni MINI'lerde standart olarak sunulan siyah panel tasarımına sahip 8,8 inç dokunmatik bilgi-eğlence ekranı oldukça dikkat çekiyor. Aracın ekran tasarımı gösterge ekranı, araç ayarlarının, ses işlevlerinin ve navigasyonun kontrolünü yapan yeni bir işletim sistemine sahip özelliklere sahip. Uygulamaları daha da sezgisel hale getiren yeni işletim sistemiyle dokunmatik ekranda bir kaydırma hareketi ile seçilebilen Canlı Pencere Öğeleri de ilk kez deneyimleniyor.

MINI John Cooper Works

İki farklı renkle ekran tercih edebilme özelliği 

Bilgi-eğlence ve gösterge ekranı iki farklı renkte kişiselleştirilebiliyor. “Lounge” modunda, ekran yüzeyleri rahatlatıcı mavi ve turkuaz tonlarında görünürken, “Sport” modunda ekran arka planları kırmızı ve antrasit renge geçiyor. Ekranların renk seçenekleri Yeni MINI John Cooper Works’te standart olan MINI Sürüş Modlarına bağlanabiliyor. Bu sayede “Sport” sürüş modu etkinleştirildiğinde, gaz pedalı, direksiyon özellikleri, amortisör ve vites seçim özellikleriyle aynı anda ekran rengi de değişebiliyor.

TwinPower Turbo teknolojisiyle 2 litrelik benzinli motor

Yeni MINI John Cooper Works’ün yarış uzmanlığıyla geliştirilen 2,0 litrelik motoru TwinPower Turbo teknolojisiyle, 231 hp güç ve 320 Nm tork sunuyor. 8-ileri Steptronic Sport şanzımanlı Yeni MINI John Cooper Works 0-100 km/sa hızlanması için sadece 6,1 saniyeye ihtiyaç duyuyor.

MINI John Cooper Works

Sürüş konforu için sportif süspansiyon ayarı    

Yeni MINI John Cooper Works’ün sportif süspansiyon ayarı, sadece yarış pistindeki hızlı sağ-sol kombinasyonlarında değil, aynı zamanda dolambaçlı şehir trafiğinde de heyecan veren çevik yol tutuşuna katkıda bulunuyor. Frekans seçimli amortisör teknolojisi ile sportiflik ve sürüş konforu arasında optimize edilmiş bir denge sağlayan Adaptif Süspansiyonun yeni bir versiyonu da artık bir seçenek olarak MINI tutkunlarına sunuluyor. Yeni MINI John Cooper Works’ün, yenilenen Adaptif Süspansiyonu eskisine göre yüzde ondan daha fazla sönümleme gücüyle çalışıyor.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber