2022-08-06 15:37:15 | Son Güncelleme : 2022-08-06 15:47:11

NOTERLER CUMARTESİ AÇIK MI? Cumartesi Günleri Noterler Kaça Kadar Açık? Nöbetçi Noter Sorgulama Ekranı!

Noterler cumartesi açık mı? sorusu, hafta sonunun gelmesiyle birlikte en çok sorulan sorular arasında yerini aldı. Birçok işlemin kamu adına onay işleri ile ilgilenen noterler, günün her saatinde ihtiyaç duyulan kurumlar arasında bulunuyor. Alım satım gibi işlemlerle de ilgilenmekte olan noterlerin cumartesi günleri çalışıp çalışmadıkları merak ediliyor. Peki Türkiye Noterler Birliği bünyesinde faaliyet gösteren noterler cumartesi günleri açık mı? Cumartesi günleri noterler çalışıyor mu? Nöbetçi noter var mı? Noter çalışma saatleri nasıl? Detaylar haberimizde…

Nöbet sistemi ile çalışan noterler, Koronavirüs tedbirleri nedeniyle bir süre faaliyetlerini durdurmuştu. Fakat normalleşme sürecine geçilen yeni dönemde nöbetçi noter uygulaması yeniden başladı.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Nöbet sistemi ile çalışan noterler, Koronavirüs tedbirleri nedeniyle bir süre faaliyetlerini durdurmuştu. Fakat normalleşme sürecine geçilen yeni dönemde nöbetçi noter uygulaması yeniden başladı.

Alım satım ve daha birçok işlemin kamu adına onaylanması gibi görevlerden sorumlu noterler, günün her saati ihtiyaç duyulan kurumlar arasında yer alıyor. Türkiye Noterler Birliği’ne bağlı olarak belirli bir çalışma düzenleri bulunan noterlerin, cumartesi günleri açık olup olmadığına yönelik araştırmalar, hafta sonunun da gelmesiyle birlikte yoğun bir şekilde araştırılmaya başladı. Peki noterler cumartesi açık mı? Cumartesi günleri noterler saat kaça kadar açık? Nöbetçi noter sorgulama nasıl yapılır? İşte tüm merak edilenler…

NOTERLER CUMARTESİ GÜNÜ AÇIK MI?

Hafta içi günlerinde çalıştıkları için noterde yapılması gereken işlerini tamamlayamayan vatandaşlar, noterlerin cumartesi günleri açık olup olmadığını sorguluyor. Normal şartlarda sadece hafta içleri çalışmakta olan noterler, 2019 yılında yapılan yeni düzenleme ile nöbet sistemine geçiş yaptı. Yapılan düzenlemenin ardından Cumartesi günleri de faaliyet göstermeye başlayan noterlerin saat kaçta açıldığı ve hangi saatler arasında faaliyet gösterdiği merak edilen bir diğer konu oldu.

CUMARTESİ GÜNLERİ NOTERLER SAAT KAÇA KADAR AÇIK?

2019 yılında alınan bir karar ile Cumartesi ve Pazar günleri de mesai yapan noterlerin, hangi saatler arasında faaliyet gösterdiği araştırılıyor. Nöbet sistemi ile çalışan noterler, Koronavirüs tedbirleri nedeniyle bir süre faaliyetlerini durdurmuştu. Fakat normalleşme sürecine geçilen yeni dönemde nöbetçi noter uygulaması yeniden başladı. Cumartesi günleri nöbetçi olarak çalışan noterler, saat 10:00’da mesaiye başlıyor. Pazar günleri de nöbet sistemi ile faaliyet gösteren noterler, saat 16:00’da paydos yapıyor.

NÖBETÇİ NOTER SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Çok uzun bir süre sadece hafta içi hizmet veren noterler, 2019 yılında yapılan düzenleme ile Cumartesi ve Pazar günleri de nöbet sistemi ile aktif olarak çalışmaya başladı. Çok sayıda kamusal ve kurumsal işlemin onaylanmasından sorumlu olan noterler, özellikle hafta içlerinde işlerini tamamlayamayan vatandaşlar için oldukça büyük önem taşıyor. Cumartesi ve Pazar günleri hizmet veren nöbetçi noter sorgulama ise Türkiye Noterler Birliği’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılıyor.

NÖBETÇİ NOTER SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYIN!

Cumartesi ve Pazar günleri 10:00 ila 16:00 saatleri arasında hizmet vermekte olan nöbetçi noterler hakkında bilgi almak ve yaşadığınız ildeki nöbetçi noterleri görmek için Türkiye Noterler Birliği’nin internet sitesini ziyaret edebilir, sorgulama alanından tarih ve il seçerek, açık olan nöbetçi noterleri görebilirsiniz.