Tgrt Haber
02 Mart 2024 16:31 - Güncelleme : 02 Mart 2024 16:34

Noterler Cumartesi ve Pazar günleri kapalı, Noter Çalışma Saatleri 2024

Noterlerin çalışma saatleri ve hafta sonu durumu birçok kişi tarafından merak ediliyor. İşte, noterlerin çalışma saatleri ve hafta sonu açık olup olmadığına dair detaylar...

Editör: Selçuk Hoş / Kaynak: TGRT Haber
Noterler Cumartesi ve Pazar günleri kapalı, Noter Çalışma Saatleri 2024
,

Noterler, vatandaşların resmi işlemlerini gerçekleştirmek için önemli bir kurum. Ancak noterlerin çalışma saatleri ve hafta sonu durumu birçok kişi tarafından merak ediliyor. İşte, noterlerin çalışma saatleri ve hafta sonu açık olup olmadığına dair detaylar...

NOTER SAAT KAÇTA AÇILIYOR, KAÇTA KAPANIYOR?

Hafta içi her gün sabah 09:00'da mesaiye başlayan noterler, akşam saat 17:00'a kadar hizmet veriyorlar. Ancak öğle arasında belirli bir saat aralığında mola veriliyor.

Noterler Cumartesi ve Pazar günleri kapalı, Noter Çalışma Saatleri 2024 - 1. Resim

NOTERLER CUMARTESİ VE PAZAR GÜNLERİ AÇIK MI?

Noterler, devlet kurumu oldukları için hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermemektedir. Ancak bu günlerde nöbetçi noterlikler belirli saatler arasında hizmet sunmaktadır.

NOTERLER BAYRAMLARDA VE RESMİ TATİLLERDE AÇIK MI?

Dini ve resmi bayramlarda da noterler kapalıdır. Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramlar ile 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs gibi resmi tatil günlerinde noterler çalışmamaktadır. Nöbetçi noterlikler ise belirli saatler arasında hizmet vermektedir.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...