22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %49
Rüzgar 5.02 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-19 12:36:01

Nurdağı nerede, hangi il sınırları içerisinde? Nurdağı’nda kar yağışı sürüyor mu, yollar açıldı mı? İşte son durum!

Nurdağı, yaşanan yoğun kar yağışıyla hayatı felç etti. AFAD Nurdağı kavşağı ile Bahçe kavşağı arasında yoğun kar ve tipi yağışından dolayı üç ayrı yerde zincirleme trafik kazası olduğunu duyurdu. Peki Nurdağı nerede, hangi il sınırları içinde? Nurdağı kar yağışı son durum ne? Mahsur kalanlar kurtarıldı mı, yollar açıldı mı?

Nurdağı nerede, hangi il sınırları içerisinde? Nurdağı’nda kar yağışı sürüyor mu, yollar açıldı mı? İşte son durum!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durumlar Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda ülke genelinde aşırı kar yağışları nedeniyle bazı illerde ulaşımda aksamalar ve kazalar başta olmak üzere olumsuzluk yaşandığını duyurdu. Nurdağı mevkinde dün öğlen saatlerinde etkili olan ve akşam saatlerinde etkisini arttıran tipi ve kar yağışı nedeniyle otoyolda ulaşım durdu. Vatandaşlara yardım ulaştırılması ve kapalı yolların açılması amacıyla çalışmaların dün geceden bu yana aralıksız devam ettiği bildirilirken ‘’Nurdağı nerede? Nurdağı karayolları numarası ne?’’ soruları gündeme geldi. 

NURDAĞI NERDE? 

Dün öğle saatlerinde başlayan kar yapışı etkisini akşam saatlerinde artırarak Nurdağı mevkiinde ulaşımı durdurdu. Kar yağışı nedeniyle Tarsus-Adana-Gaziantep karayolunda çok sayıda kişi mahsur kaldı. Yolda mahsur kalan vatandaşlara AFAD ve Kızılay ekipleri yardım dağıtırken haberlerin ardından ‘’Nurdağı hangi il sınırları içinde yer alıyor?’’ sorusu gündeme geldi. 

Nurdağı, Gaziantep sınırları içinde yer alan bir ilçedir. Gaziantep Adana Karayolu üzerinde bulunur. 

NURDAĞI’NDA YOLLAR AÇILDI MI? 

Gaziantep Osmaniye karayolu kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanırken sevindirici haber Gaziantep valisi Davut Gül’den geldi. Vali Gül otoyolda mahsur kalan 2 bin kişinin kurtarıldığını ifade etti. Peki Nurdağı’nda yollar açıldı mı? Gaziantep Valiliği, ”Yol açma çalışmaları aralıksız tüm hızıyla sürüyor’’ ifadelerini kullandı. 

Osmaniye Valiliği ise yoğun kar yağışı nedeniyle yolda mahsur kalanlara yiyecek, içecek ve akaryakıt desteğinde bulunulduğunu açıkladı. Valilik 317 kişinin misafirhanelere yerleştirildiği ifade etti. Ekiplerin çalışması sonucu Osmaniye-Gaziantep kara yolunun ulaşıma açıldığını dile getiren Yılmaz, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nun Bahçe ilçesi ile Nurdağı arasının ise kapalı olduğunu açıkladı.

Etiketler