Tgrt Haber
24 Şubat 2024 08:59 - Güncelleme : 24 Şubat 2024 16:04

Resimli Berat Kandili mesajları! Berat Kandili mesajları kısa ve öz! Duygusal, anlamlı Kandili sözleri!

24 Şubat Berat Kandili nedeniyle vatandaşlar sevdiklerine, ailelerine ve arkadaşlarına Berat Kandiline özel mesajlar göndermek üzere resimli Berat Kandili mesajları, dualı ve anlamlı kandil sözleri araması yapıyor. Whatsapp, Facebook üzerinden sevdiklerinize göndermek üzere en duygusal ve resimli Berat Kandili mesajları haberimizdedir...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Resimli Berat Kandili mesajları! Berat Kandili mesajları kısa ve öz! Duygusal, anlamlı Kandili sözleri!
Berat Kandili

Berat Kandili Müslüman aleminin en önemli günleri arasında yer almaktadır. 2024 yılında Cumartesi gününe denk gelen Berat Kandiline dair en güzel ve anlamlı kandil sözleri haberimizde yer alıyor. İbadet edilen, oruç tutulan Berat Kandiline özel kısa ve öz kandil mesajları haberimizdedir. Hayırlı kandiller...

RESİMLİ BERAT KANDİLİ MESAJLARI!

"Bir damla umut serpilsin yüreğine, bin tatlı umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün duaların kabul, Berat kandilin mübarek olsun."

"Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Hayırlı kandilleriniz olsun"

Resimli Berat Kandili mesajları! Berat  Kandili mesajları kısa ve öz! Duygusal, anlamlı Kandili sözleri! - 1. Resim

"Allah'ın ismiyle başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Berat kandiliniz mübarek olsun..."

"Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller."

Resimli Berat Kandili mesajları! Berat  Kandili mesajları kısa ve öz! Duygusal, anlamlı Kandili sözleri! - 2. Resim

"Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz Aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Hayırlı Kandiller..."

"Ruhu Aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, kandilin mübarek olsun."

"Bu özel günde sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Berat Kandiliniz Mübarek Olsun"

Resimli Berat Kandili mesajları! Berat  Kandili mesajları kısa ve öz! Duygusal, anlamlı Kandili sözleri! - 3. Resim

"Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul kandilin mübarek olsun."

"Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Berat kandiliniz mübarek olsun."

"Her gün yeni doğan güneş kadar, her gece parlayan yıldızlar kadar, her bahar açan çiçekler kadar hayatınız güzel olsun. İyi kandiller"

"Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir geceye doğsun ki duaların kabul olsun. Hayırlı kandiller..."

Resimli Berat Kandili mesajları! Berat  Kandili mesajları kısa ve öz! Duygusal, anlamlı Kandili sözleri! - 4. Resim

BERAT KANDİLİ'NDE NE YAPILIR?

Berat Kandili'nde yapılması gerekenler şöyle:

Oruç Tutma: Berat Kandili’nde gündüz oruç tutulması tavsiye edilir.

Namaz Kılma: Kaza namazları ve nafile namazlar kılınabilir.

Kur’an-ı Kerim Okuma: Bu kutsal gecede Kur’an-ı Kerim okunması önerilir.

Tevbe ve İstiğfar: Günahlardan arınmak için tevbe ve istiğfar etmek önemlidir.

Salavat Getirme: Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’e salavat getirilir.

Allah’ı Zikretme: Allah’ın adını anmak ve O’nu çokça zikretmek de bu geceye özgü ibadetler arasındadır.

Resimli Berat Kandili mesajları! Berat  Kandili mesajları kısa ve öz! Duygusal, anlamlı Kandili sözleri! - 5. Resim

BERAT KANDİLİ NEDİR?

Hazreti Muhammed'in, Berat Kandili'ne ilişkin şöyle buyurduğu ifade ediliyor:

"Şaban ayının 15'inci gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve 'Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim. Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim. Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim' buyurur."

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...