• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  1219
 • down
  USD
  7.8297
 • down
  EURO
  9.2749
 • up
  GBP
  10.243
 • up
  Altın
  483.689
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 02.10.2020 - 13:27 Yorum : 0

Rüyada At Görmek, Ata Binmek, At Nalı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen at insanın dilek ve isteğidir. Rüyada at görmek birçok yorumcu tarafından hayırlı işlere ve bereketli bir yolculuğa yorumlanmıştır. Rüyasında at görüp yorumunu merak edenler için hazırlamış olduğumuz bu makalede; "Rüyada at görmek, Rüyada ata binmek, Rüyada at nalı görmek, Rüyada at görmenin anlamı nedir" türünden merak edilen tüm soruların tabirlerine gelin hep birlikte bakalım...

Rüyada At Görmek, Ata Binmek, At Nalı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada at görmek kısmetin açılması, rüya sahibinin bilinmeyen bir yerden hayırlı ve helal kazançlar sağlayacağına yorumlanmıştır. Yani rüyada at görmek genel olarak hayra ve güzel yorumlanmış rüya sahibinin hayırlı işlere ve yolculuklara çıkacağı anlamı taşıdığına yorumlanmıştır.

Rüyada At Görmek

Rüyada at görmeyi, zenginliğe, hayra ve kısmetlerin açılmasına alamet de saymışlardır. Birçok rüya tabircisine göre rüyada at görenin kısmetinin açılacağı hayırlı ve güzel işlere gireceği söylenmiştir.

Rüyada At Görmek Nedir?

Rüyada At Görmek

Öncelikle rüyada at görmenin, nasıl görüldüğüne göre farklı şekilde yorumlandığını bilmenizde fayda var. Elbette görülen atın renginin siyah, beyaz veya kahverengi renklerinin de farklı tabirleri birbirlerinden farklık göstermektedir. Yine rüyayı bir erkek mi, yoksa bir kadın mı gördü bunun da yorumu farklılık göstermektedir. Örneğin, rüyasında beyaz at gören kadınlar için yapılan yorumlarda yakın zamanda evlilik yolu göründüğüne işaret etmekte, rüyada beyaz atı gören erkek ise hayırlı bir kısmete kavuşacağına işaret etmektedir. Yani rüyasında kahverengi at gören erkeklere iş olarak tabir edilirken kadınlar için güzel bir çocuğa müjde olarak bildirilmiştir.

Kısaca rüya sahibinin kadın veya erkek olması rüya da görülen atın yorumunun değişimine sebep olmaktadır.

Şimdi gelin hep birlikte bu yorumlara da bakalım. 

Rüyada At Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada At Görmek ne anlama gelir?

Rüyada at görmek, gelecek günlerin rüya sahibine hayırlar getireceğini müjdeler. Güzel şeylere yorumlanan rüyadaki atlar, hikmetleriyle de insanın sevincine işaret eder. Erkek rüya sahibi rüyasında gördüğü atlar onun için şan, şeref ve para anlamı taşır. Rüya sahibi bir kadınsa ve evlenmek istiyorsa ve rüyasında gördüğü bir beyaz at onun hayırlı bir evlilik yapacağına işaret etmektedir. 

Kadınların rüyalarında başka renklerde at görmeleri de onlar için hayırlı nasibe işaret eder. Tabirciler kadınlar için at görmenin, sadece nasip işaretçisi olmadığını da belirtirler. Kadın kendi işini yapıyorsa, onun geleceğinin çok parlak olacağına işaret eder. Rüyada sürüyle at görmenin kadınlar için çok sayıda kız ve erkek çocuğa işaret eder.

Erkeklerin sürüyle at görmeleri ise hayırlı servete yorumlanmıştır. Servetin çoğalacağına işaret eden atlar, aynı zamanda rüya sahibinin şereflenmesine, mevkiisinin yükselmesine işaret edilmiştir. 

Rüyada At Görmek Neye İşarettir?

Rüyada At Görmek Neye İşarettir?

Rüyada görülen atlar rüya sahibinin mutlaka müjdeli bir haberle karşılaşacağına da işaret eder. Birçok yorumcuya göre: rızkın bollaşmasına, evliliğe, güzel bir işe, güzel bir habere işaret ettiği söylenmiştir. Rüyayı gören kimse şayet işsizse, iş arıyorsa, kısa zaman iş sahibi olacaktır. İşi var ve işini büyütmek istiyorsa yeni fırsatlarla karşılaşır. Kadınlar için atların görülmesi genel olarak, evliliğe, çocuklara, kısmete yorumlanmıştır.

Tıpkı erkeklerde olduğu gibi kadınlar tarafından görülen bu rüyada ise rüya sahibi kadının sahip olduğu yaşam, rüyanın seyrini değiştirir. Rüya sahibi olan kadın, güzel işlere muhakkak vesile olacaktır. Rüya tabircilerine göre, rüyada at görmek neye işaret eder sorusuna, mala, hayırlı kısmete ve bolluk olan günlere işaret eder diyebiliriz. Rüyada at görmek konusunda birçok tabircinin yapmış olduğu tabiri aktarmış olduk. Şimdi gelin hep birlikte rüyada görülen atın türüne göre yapılmış yorumlara bakalım.

Rüyada Ata Binmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ata binmek

Rüyada ata binmek, yakın zamanda rüya sahibinin hayırlı bir yolculuğa çıkacağına işaret eder. Rüyada ata binmenin, iki farklı yorumu vardır. Ata binecek kişi eğer bu konuda ehilse, hayırlı bir haber alacak demetir. Ata binme konusunda rüya sahibi ehil değilse, yeni terfiler almasına yorulmuştur.

Rüyada ata bindiğini gören erkek, ibadetlerini yerine getirme fırsatı bulacaklar. Bu ibadet hac olarak tabir edilir. Rüyada ata bindiğini gören kimse kadınsa, hayatını biriyle birleştirecek ve o kişiyle mutlu mesut bir hayat yaşayacaktır. Rüyada ata binip hemen düşmek, bazı talihsizliklerin yaşanacağına işaret eder. Yaşadığı talihsizliklerin rüya sahibine zarar vermeyeceği fakat dikkat etmesi gerektiği ise tavsiye edilmiştir. 

Rüyada Siyah At Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyüda Siyah At Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada siyah at rızkın artacağı şeklinde yorumlanmıştır. Siyah at aynı zamanda geleceğin simgesi olarak gösterilmiştir. Rüya sahibinin evliliğinde çok mutlu olacağına, çocuklarının çok akıllı olmasına yorumlanmıştır. Rüyada siyah görmek sadece gelecekteki ilişkiler değildir. Rüyasında siyah at gören kişinin hayırlı haberlerle mutlu olacağı ifade edilir. Siyah bazı durumlarda, tabirciler tarafından sıkıntı olarak belirtilmiş borçları varsa bundan dolayı çok sıkıntı çekeceği de ifade edilmiştir. at gören kişinin hastasının olmasına, bu hastasının uzun süre iyileşmeyeceğine de yorumlanmıştır. 

Rüyada Beyaz At Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Beyaz At Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz at görmenin diğer renk atlara göre hikmetleri daha fazladır. Genel anlamda beyaz at, devlet tarafından verilecek ödüle veya terfi almaya işaret eder. Rüyada beyaz at görmek, dindar erkek ve kadına işaret eder. Rüya sahibi erkekse, dindar bir kadınla karşılaşacaktır. Rüya sahibi kadınsa, tam istediği şekilde dindar bir erkekle evlenme imkanı bulacaktır. Rüyada beyaz atın hikmetleri bunlarla sınırlı değildir. Erkek için beyaz at, 40 gün 40 gece düğüne işaret eder. Yeni rüya tabircileri söz konusu 40 gün 40 gece düğünün misal olduğuna işaret ederler. Bunun çok güzel haberler, hayatta görülebilecek en güzel mutluluk şeklinde tarif edilmesi, tabircilere göre mümkündür. Rüyada beyaz atı gören kişi kadınsa, o zaman hayırlı kısmetinin yakın zamanda çıkacağına işarettir. Hayırlı kısmetin gerçekten hayırlar getireceği, aklı yerinde bir insan olduğu rivayet edilmiştir. Rüyada beyaz at görmek, teşrif etme manasını taşır. Rüyada at görmenin yorumu sevgi dolu yaşantıya hikmet edilmiştir.

Rüyada At Arabası Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada At Arabasına Binmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada at arabası gören kişi tez zamanda iş kuracak ve hayırlı ticaretlerle uğraşacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin parasını denkleştireceği ve işini kurabileceği manasına gelir. Rüyada at arabasının yanından gittiğini görmek, sevilecek bir mesleğe doğru yol alındığının habercisidir. Kişinin istediği bir işe gireceği veya istediği bir işi kuracağına rivayet edilir. Rüyasında at arabasının kaza yaptığını gören kimsenin, umutlarının tükeneceği anlamı taşıdığı söylenmiştir. Rüyada at arabası görmek, kurulan işte başarılı olmaya işaret eder. İslami yorum şeklinde bakıldığında, rüyada at arabasına binmek, evvela hayırlı ilmin habercisidir. Kişinin ilim sahibinden ilim öğreneceğine, ilmiyle insanlara yardımcı olacağına rivayet edilmiştir. Rüyada at arabasının kendisine ait olduğunu gören kimse, hırsızlarla karşılaşabilir. Bu hırsızlar kendi dost çevresinden birileri çıkabilir. Rüyada at arabası görmenin esas tabiri, coşkulu mutluluğa, hayırlı eşe ve akıllı çocuklara yorumlanmıştır.

Rüyada At Arabasına Binmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada At Arabası Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada at arabası görüp ona binmek, artık kısmetin açılacağına rivayet edilir. Rüya sahibinin artık yerinde durmayacağı, muhakkak bir işe atılacağı işaret edilir. Rüyada at arabasına binmenin fazileti esasında standartların yükselmesi manasına gelir. Sosyal yaşantıda rahatlığın kazanılacağına, kişinin artık istediği gibi malını harcamasına yorumlanır. Rüyada at arabasına binip, bir yerlere gittiğini görmek, azametli insanlarla karşılaşma olarak nitelenir. Kendine güvenen insanlarla ortaklık kurmak, onlarla aynı ortamda bulunmak manasına da gelir. Rüyada at arabasına binmek, büyük şirketler kurulacağına işaret edilmiştir. Rüyada at arabasına bindikten sonra tekrar indiğini görmek, akıl karı bir işe girileceğine hikmet edilir. At arabasına binip, zorla gittiğini görmek, istenmeyen bir insanla tanışılması şeklinde yorumlanır. Kişinin dikkat etmesi gerektiği, etrafındaki kurnaz insanları tanıması gerektiği rivayet edilir.

Rüyada At Sürüsü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada At Sürüsü Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada birden fazla at görmek, asil insanla karşılaşmak şeklinde rivayet edilir. Sürüyle at görmenin esasında üç farklı yorumu bulunur. Rüyada at sürüsü görmenin hikmetleri şöyle yorumlanmıştır. Birincisi gidilecek ortamlarda saygı ve hürmete layık olunacağını gösterir. Kişinin at sürüsü görmesinin hem evinde hem iş yerinde değerinin artacağına yorumlanmıştır. Rüyada at sürüsü görmenin diğer hikmeti, yalnızlıktan kurtulmaya yorumlanır. Kişi bekarsa evlenir, evlenmeye niyeti yoksa onlarca arkadaş edinir. Çevresi genişler. Her zaman muhatap alacağı insanlar artar. Rüyada at sürüsünün başka hikmeti ise bol çocuk sahibi olmaya işaret eder. Rüya tabircileri rüyada sürüyle at görmenin, sahip olunacak çocuklarının hayırlı evlatlar olacağına rivayet etmişlerdir. Rüyada at sürüsüyle karşılaştığını görmek, makbul işlerde aracılık yapmaya yorumlanır. Kişinin çok makbul işte zamanının büyük bölümünü hayırlı şekilde değerlendireceği söylenir.

Rüyada At Sevmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada At Sevmek

Alimler, rüyada at sevmeyi dünyadaki en güzel olaya yorumlarlar. Rüyayı gören kimsenin, ya çocukları ile veya anne babası ile çok mutlu olabileceğine rivayet edilir. Rüyada at sevmek, kabir hayatının güzelliğine işaret eder. İslam alimleri, rüyada atları içten sevdiğini gören kimsenin, ahiri hayatının beklemediği kadar güzel olacağına rivayet ederler.

Tabirciler, rüyasında at sevdiğini gören kimsenin, merhametinin bol olduğuna işaret edip, bu merhametin onu kurtaracağını söylerler. Rüyada at sevmek aynı zamanda başarıları temsil eder. Kişi yakın zamanda sınavlara girecekse bunlarda başarılar elde edecektir. İş yapıldığında karlı olunacak, bereketli kazançlar elde edilecektir.

Rüyada at sevmenin mahiyetini tabirciler, denizde okyanus olmaya benzetmişlerdir. Kişinin yaşayacağı mutlulukların, maneviyatının dünyaya sığmayacağı yorumlanmıştır. Rüyasında at sevmeye çalışan kişi becerikli bir insanla tanışıp, yaşamının bir bölümünü kendisiyle ortak edecektir.

Rüyada Tay (At Yavrusu) Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Tay (At Yavrusu) Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tay (at yavrusu) görmek, evlada işaret eder. Rüya sahibi bekarsa, ağabey veya ablalarının çocuk sahibi olunacağına yorumlanır. Taylar tabirciler tarafından genel olarak çocuk sahibi olmaya, hayırlı evlatlara rivayet edilmiştir. Ancak sadece evlat sahibi olmadığı üzerine çeşitli yorumlar yapılmıştır.

Rüyada tay görmenin, duygusal yönde iş başarılacağına yorumlanır. Kişinin duygusal davranışlarının katkılarını göreceğine yorumlanır. Rüyada tay görmek, çocuk sahibi olamayan kişiler için özlem duymayı ifade eder. Tabirciler, rüya sahibi çocuk sahibi olamayan kişilerin, dertlerine derman aramaya devam etmeleri gerektiğini belirtirler.

Dermanlarını yakın zamanda bulacaklarına yorumlanır. Tayların, hayırlı çocuk sahibi olmaya yorumlandığı rivayet edilir. Eski büyük alimler, at yavrusunun cömertlik olduğunu, cömert davranan kişinin işareti olduğuna hikmet etmişlerdir. Evvela tez zaman içinde rüya sahibinin mutlu bir hayata erişeceğini ifade ederler.

Rüyada At Arabası Sürmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada At Arabası Sürmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada at arabası sürmek, okulla ifade edilir. Rüya sahibinin okulda üstün işler yapacağına rivayet edilir. Rüyada at arabası görmek, yolculuğu işaret eder. Yolculuğun kişinin kendisi tarafından yapılacağı vurgulanır. Rüyasında at arabasını sürüp nereye gittiğini bilmek, sağlam istikamet sahibi olunduğunu, gidilen yolda devam edilmesine rivayet edilmiştir.

Rüyada at arabasıyla nereye gidildiğini bilmemek, akıl dışı bir işe kalkışmaya yorumlanır. Rüyada at arabasını sürmeyi bilmemek, büyük işlerde çok başarılı olunamayacağına yorumlanır. Ancak kişinin kendi çabasıyla yaptığı orta ölçekli işlerde başarısının kaçınılmaz olduğuna hikmet edilmiştir. Alimler rüyasında at arabasını süren kişiyi, hastalığa deva veren hekimlere benzetmişlerdir.

O kişilerin de mutlaka birilerine fayda sağlayacaklarına dair çeşitli söylemler vardır. Rüyada at arabası sürdükten sonra inmek, akıl sağlığı yerinde olmayan bir akrabaya işaret eder. Akıl sağlığı yerinde olmayan o akrabaya muhakkak dikkat edilmesi gerektiği, başına bir iş gelebileceği rivayet edilir.

Rüyada Ata Binip Gezmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ata Binip Gezmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ata binip gezmek, sorumluluğun kişi tarafından alındığı manasına gelir. Rüyayı gören kişinin yakın zamanda bir sorumluluk alacağı, olgunlaştığı, sorumluluğu başarıyla yerine getireceği yorumlanmıştır. Rüyada ata binip gezmek, zenginliğin ülke sınırlarını aşacağına rivayet eder. Rivayetlere göre zamanında bir kişi alimlerin yanına giderek, rüyada ata binip gezdiğini söyler.

Alimler ise kendisinin mal sahibi olacağını, mallarının kimsenin bilemeyeceği kadar çok olacağını söylerler. Rüya sahibi tez zamanda kendi topluluğunun en ileri gelen zengini haline gelir. Rüya tabirlerinde yanlış anlaşılan bir mesele daha vardır. Zengin olmanın, durduk yere olacağı sanılır. Fakat tabirciler, rüya sahibinin kendi çabalarına bağlı olarak, kazanç elde edeceğini belirtirler.

Rüyada Rengarenk Atları Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Rengarenk Atları Görmek Ne Anlama Gelir?

Rengarenk atlar, sevgiye, zamanın güzel akacağına hikmet edilmiştir. Rüyasında rengarenk atlar gören kimselerin rüyalarının, faziletli olduğu söylenmiştir. Alimler rüyada farklı renklerde at gören kimselerin, mutluluk açısından çok kazançlı olacaklarını söylerler.

Bu kişilerin her daim en güzel işleri başaracağını belirtirler. Rüyada kırmızı at görmek, selamete, yeşil at hayırlı işe, sarı at, bereketli ticarete işarettir. Her rengi birlikte görmek ise kişinin birçok güzelliği bir arada yaşayacağına rivayet edilir.

Rüyada At Üstünden Düşmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada At Üstünden Düşmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada attan düşmek, zorluğu fazla olan bir işten başarı elde edilmemesi anlamı çıkarılmıştır. Kişinin attan düştüğünü görmesinin, işinin değişmesine de yorumlandığını söylemek mümkün. Rüyada at üstünden düşen kimseler için zamanın yardımcı olacağı şeklinde yorum yapılır. Yani kişi ne kadar sabır ederse o kadar başarı elde edecektir.

Rüyada Uçan At Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Uçan At Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada uçan at, gerçekleşmesi mümkün değilmiş gibi gelen hayallerin, gerçekleşmesine rivayet edilir. Uçan at, mülkün artmasına, malların çoğalmasına rivayet edilmiştir. Rüyada uçan at görmek imkansız işlerin üstesinden rahatlıkla gelineceğine rivayet edilir. Rüyada uçan atlara binmek, hayallerin peşinden koşmaya benzetilir.

Rüyada At Tepmesi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada At Tepmesi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada at tepmesi, hayırsızlıkla rivayet edilmiştir. Rüyada at tepmesi, kişinin kısmetinde darlığın meydana geleceğine işaret eder. Rüya tabircileri rüyasında kendisini at teptiğini gören kişinin, uzun süre işlerinde kar elde edemeyeceğini belirtmişlerdir.

Rüyada at tepmesinin başka hikmetleri, ayrıntılı şekilde tabirciler tarafından yorumlanır. Örneğin, bir kısım rüya tabircisi, at tepmenin günah işlere işaret ettiğini belirtirler. At tepmesinin kişiye uyarı olduğunun, haramdan mutlaka uzak durulması gerektiğinin ifade edildiği, rüyadan uyanır uyanmaz bunlar için tövbe kapısının açıldığı dile getirilir.

Rüyada Nal Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Nal Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada at nalı görmek, şansınızın açılmasına ve maddi sıkıntılardan kurtulacağınıza işarettir. Yolda bir at nalı bulan mutlu olur. Evinin kapısına uğur olsun diye bir at nalı taktığını görmek, o eve hastalık ve mutsuzluk girmeyeceğine işarettir. 

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber