Tgrt Haber
26 Şubat 2024 13:29 - Güncelleme : 26 Şubat 2024 13:37

Sirkeci - Kazlıçeşme hattı nereden geçiyor? Sirkeci- Kazlıçeşme metrosu nereden nereye gidiyor?

Bugün Sirkeci-Kazlıçeşme Metro Hattı'nın açılışı yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen açılışın ardından ise yeni hat ile ilgili detaylar araştırıldı. Vatandaşların merak ettikleri arasında ise Sirkeci - Kazlıçeşme hattı nereden geçiyor sorusu yer aldı. İşte yeni metro hattının durakları...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Sirkeci - Kazlıçeşme hattı nereden geçiyor? Sirkeci- Kazlıçeşme metrosu nereden nereye gidiyor?
Sirkeci,Metro

Sirkeci - Kazlıçeşme metro hattının açılmasıyla beraber metro hattının nereden geçtiği de merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla açılan yeni metro hattının durakları araştırılırken vatandaşlar Sirkeci - Kazlıçeşme metro hattı nereden nereye geçiyor araştırdı. Detaylar haberimizdedir...

SİRKECİ - KAZLIÇEŞME METRO HATTI NEREDEN GEÇİYOR?

İstanbul'un yeni metro hattı olan Sirkeci - Kazlıçeşme hattı bugün hizmete açıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 26 Şubat günü açılacağını duyurmuştu. Yeni metro hattının durakları ise şöyle:

Sirkeci, Cankurtaran, Kumkapı, Yenikapı, Cerrahpaşa, Kocamustafapaşa, Yedikule ve Kazlıçeşme.

Sirkeci - Kazlıçeşme hattı nereden geçiyor? Sirkeci- Kazlıçeşme metrosu nereden nereye gidiyor? - 1. Resim

SİRKECİ - KAZLIÇEŞME METRO HATTI AÇILDI MI?

Yeni metro hattı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla 26 Şubat günü açıldı. Metro hattının açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasıyla beraber başladı. 

Sirkeci - Kazlıçeşme hattı nereden geçiyor? Sirkeci- Kazlıçeşme metrosu nereden nereye gidiyor? - 2. Resim

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri şöyle oldu:

"Bugün şehrimizin ulaşımını rahatlatmak yanı sıra, tarihi değeri de bulunan Sirkeci- Kazlıçeşme tren hattını devreye alıyoruz. Gebze-Halkalı hattı metroya dönüştürülerek hizmete devam ederken, Sirkeci-Kazlıçeşme arasındaki kesim atıl durumda kalmıştı. 8.3 KM'lik bu hattı modernize etmeye karar verdik. Yep yeni bir tasarımlarla İstanbul'a kazandırmayı planladık."

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...