Tgrt Haber
26 Ocak 2024 11:27 - Güncelleme : 26 Ocak 2024 11:36

Suudi Arabistan'da alkol satışı yasak mı? Arabistan'da alkol satılıyor mu?

Son zamanlarda gündemde Suudi Arabistan'da alkol satışının olup olmadığı araştırılıyor. Arabistan'ın yasakları merak edilirken en sık aratılanlar arasında Suudi Arabistan'da alkol satışı yasak mı? Arabistan'da alkol satılıyor mu? soruları yer aldı.

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Suudi Arabistan'da alkol satışı yasak mı? Arabistan'da alkol satılıyor mu?
Suudi Arabistan

Suudi Arabistan'da alkol yasağı olup olmadığı gündemde yer alırken arama motorlarında Suudi Arabistan'da alkol satışı yasak mı? Arabistan'da alkol satılıyor mu? soruları araştırıldı. Detaylar haberimizdedir.

SUUDİ ARABİSTAN'DA ALKOL SATIŞI YASAK MI?

Suudi Arabistan'da alkol yasağı var mı, yok mu gündemde yer alıyordu. Arabistan'da alkol yasağı vardır. Şimdilerde ise gündemde Riyad’da büyükelçiliklerin olduğu yerde açılacak olan alkol satış dükkanından sadece Müslüman olmayan diplomatlara satış yapabileceği konusu yer aldı. 

ARABİSTAN'DA ALKOL NE ZAMAN, NEDEN YASAKLANDI?

Arabistan'da alkol satışı 1952 yılında Kral Abdülaziz’in oğlunun alkollü iken İngiliz bir diplomatı silahla öldürmesinin ardından yasaklandı. 

SUUDİ ARABİSTAN ALKOL YASAĞI ŞARTLARI NEDİR?

Arabistan'da yalnızca Müslüman olmayan diplomatlara alkol satış yapabileceği haberlerinin ardından alkol dükkanlarındaki şartlar yer aldı. Buna göre alkol alacak diplomatların kayıt yaptırması gerekiyor ve kayıtlar Suudi Arabistan hükümeti tarafından onaylanmalıdır. Dükkana 21 yaş alt kişiler de giremeyecek. Alkol dükkanına gelen kişilerin kıyafet konusunda özenli ve dikkatli olması gerekmektedir. Kişilerin alkol satışı için her ay için belirli bir kotası bulunuyor.

 

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...