2022-01-08 16:36:11

Tahlil sonucu öğrenme TC Kimlik No ile nasıl yapılır? 2022 e-Devlet, e-Nabız ve MHRS ile tahlil sonucu sorgula!

“Tahlil sonucu öğrenme TC Kimlik No ile nasıl yapılır?” sorusu, özellikle son dönemlerde artan hastalıklar nedeniyle internet üzerinden sıklıkla sorulan sorular arasında yerini aldı. Kan tahlili, idrar tahlili, gaita tahlili, ultrason gibi çok sayıda laboratuvar tahlili için kullanılmakta olan ‘tahlil sonucu sorgulama’ ve özellikle Covid-19 salgının ardından gerçekleştirilen PCR testlerinin de nasıl öğrenileceğine dair araştırma yapan vatandaşlar, e-Nabız, e-Devlet ve MHRS ile bu işlemi nasıl gerçekleştireceklerini sorgulamaya başladı. Peki TC Kimlik No ile tahlil sonucu nasıl öğrenilir? e-Devlet, e-Nabız ve MHRS üzerinden tahlil sonucu nasıl sorgulanır? İşte detaylar…

Tahlil sonucu öğrenme TC Kimlik No ile nasıl yapılır? 2022 e-Devlet, e-Nabız ve MHRS ile tahlil sonucu sorgula!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Gelişen teknoloji ile birlikte sağlık alanında da çok sayıda işlem internet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Koronavirüs salgınıyla birlikte hayatımızın bir parçası olan PCR testlerinin sonuçları da yine internet üzerinden kolay erişime açılmış durumda. Son günlerde sayıca artan vakalarla birlikte vatandaşlar PCR testlerine tabi oldukları için tahlil sonuçlarını en hızlı ve en kolay öğrenebilecekleri sistemlerle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak istiyor. TC Kimlik No ile tahlil sonucu öğrenme ve 2022 e-Nabız, e-Devlet ve MHRS ile tahlil sonucu sorgulamaya dair tüm detaylar haberimizde…

TC KİMLİK NO İLE TAHLİL SONUCU ÖĞRENME

TC Kimlik No ile tahlil sonucu öğrenme işlemleri için birçok farklı alanı kullanmanız mümkün. Özellikle bazı hastaneler (Devlet&Özel), tahlil sonuçlarını öğrenmeniz için kendi internet siteleri üzerinde bir alan oluşturmuş olabiliyor. Hastanelerin oluşturmuş oldukları bu alanlarda TC Kimlik No ve protokol no gibi bilgileri girerek tahlil sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Bunun dışında bir de genel olarak işlem yapabileceğiniz ve her türlü hastane tahliline rahatlıkla ulaşabileceğiniz sistemler de mevcut.

E-NABIZ İLE TAHLİL SONUCU ÖĞRENME

e-Nabız, bu sistemlerin en başında geliyor. 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren vatandaşların sağlık adına her türlü bilgiye ulaşmakta olduğu e-Nabız, hem internet hem de geliştirilmiş olan mobil uygulaması ile hizmet vermeye devam ediyor. Telefonlarınıza indireceğiniz uygulamalar ile TC Kimlik No ile giriş yapabileceğiniz e-Nabız sisteminden her türlü kan tahlili, idrar tahlilini ve covid-19 test sonuçlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. e-Nabız sistemi üzerinde ekranın sol tarafında bulunan ‘Tahlillerim’ sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır. e-Nabız sistemine kayıt oluşturmanız için ise e-Devlet sistemi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

E-DEVLET İLE TAHLİL SONUCU ÖĞRENME

e-Devlet şifresi ile tahlil sonucu öğrenme işlemi de en sık tercih edilen işlemler arasında yer alıyor. e-Devlet sistemi üzerinden oluşturacağınız kayıt sonrasında e-Nabıza geçiş yapabilirsiniz. e-İmza ve mobil imza yöntemleri de yine uygulamaya giriş yapabileceğiniz diğer yöntemler arasında yer almaktadır. Aynı şekilde e-Nabız uygulamasına girmeniz durumunda e-Devlet ile giriş yap seçeneğine tıklayarak, karşınıza çıkan alan üzerinden TC Kimlik No ve e-Devlet şifrenizi yazarak, hesabınızı oluşturabilir, tahlil sonuçlarına doğrudan ulaşabilirsiniz.

MHRS İLE TAHLİL SONUCU ÖĞRENME

MHRS sistemi üzerinden tahlil sonuçlarına ulaşabilmeniz için öncelikle MHRS’nin internet sitesiniz ziyaret etmeniz gerekiyor. Daha sonra açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ‘e-Nabız’ seçeneğine tıklayarak, hesabınıza giriş yapabilir, yine bu sistem üzerinden tüm tahlil sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Etiketler