Tgrt Haber
28 Kasım 2023 15:33 - Güncelleme : 28 Kasım 2023 15:33

Tayyar Öz ve Özlem Öz kimdir? Özlem Öz’e soruşturma mı açıldı? Öz çifti ne ile suçlanıyor?

Polat çiftinden sonra gözler Tayyar Öz ve Özlem Öz çiftine çevrilmişti. Öz çiftine dair ilk iddiaları ünlü Avukat Feyza Altun gündeme getirmişti. Altun, Öz çiftinin harcamalarının da normal olmadığının altını çizmişti. Özlem Öz’ü sosyal medyadan takip eden ya da tanıyan pek çok kişi çiftin ne yaptığını merak ediyor. Peki “Tayyar Öz ve Özlem Öz kimdir? Özlem Öz’e soruşturma mı açıldı?” İşte detaylar!

Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER
Tayyar Öz ve Özlem Öz kimdir? Özlem Öz’e soruşturma mı açıldı? Öz çifti ne ile suçlanıyor?
Tayyar Öz, Özlem Öz, Dilan Polat

Özlem Öz Tayyar Öz çiftiyle ilgili iddialar sosyal medyanın gündeminde yer alıyor. Çifti yakın takibe alan Avukat Feyza Altun, bu çiftle ilgili "Bu Tayyargiller sürekli sağlık beyanında bulunuyorlar. Adam ortopedistmiş ancak gece gündüz krem ve içinde bal olan bir ürünü 1 yaş altında çocuklara öneriyor. Daha önce sağlık beyanından 340 bin TL ceza yemişler” diyerek okları Öz çiftine çevirtmişti. Özlem Öz Tayyar Öz hakkında son gelişmeler gelmeye devam ediyor. İşte Öz çiftine dair son haberler…

Tayyar Öz ve Özlem Öz kimdir? Özlem Öz’e soruşturma mı açıldı? Öz çifti ne ile suçlanıyor?

ÖZLEM ÖZ KİMDİR?

Özlem Lina Öz, 17 Kasım 1989 yılında dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi Hemşirelik Bölümü'nü tamamladı. Eğitimini tamamlandıktan sonra Op. Dr. Tayyar T. Öz ile hayatını birleştirdi. Üç kız çocukları olan Özlem Lina Öz, dördüncü bebeğini bekliyor.

2021 yılında büyük bir takipçi kitlesine ulaşan ve şimdilerde 2.5 milyon takipçisi olan Özlem Öz, Dilan Polat'ı taklit ettiği yönünde eleştiriler alması ile gündeme gelmişti.

TAYYAR ÖZ KİMDİR?

Dr. Tayyar Taylan Öz 1987 yılında Kahramanmaraş’ın Süleymanlı Kışla köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Süleymanlı köyünde tamamlayan Öz, Lise eğitimini Kahramanmaraş İbrahim Çalık Lisesinde Tamamladı. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazandı. TUS sınavında İstanbul Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümünü kazandı. 5 yıl sonra Ortopedi ve travmatoloji uzmanı unvanını aldı. Mecburi görevini Şanlıurfa Siverek Devlet Hastanesinde yaptı.

TAYYAR ÖZ VE ÖZLEM ÖZ’E SORUŞTURMA MI AÇILDI?

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne Tayyar Taylan Öz ve Özlem Altınok Öz çifti hakkında yapılan ihbarlar üzerine çalışma yürütüldü. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne farklı tarihlerde yapılan ihbarlar üstüne yapılan araştırma sonucunda 24 Kasım 2023 tarihinde Tayyar Taylan Öz ve Özlem Öz hakkında "resmi belgede sahtecilik", "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "malvarlığı değerlerinin gayrimeşru kaynağını gizlemek" ve "vergi usul kanununa muhalefet" suçlarından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Kurdukları şirket yoluyla çeşitli kremler ve takviye gıdalar da satan Öz çifti, sağlık beyanından 340 bin lira para cezasına çarptırılmışlardı.

 

Kaynak: TGRT HABER
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...