Tgrt Haber
03 Nisan 2024 17:46 - Güncelleme : 03 Nisan 2024 17:56

Torbalı Belediye Başkanı CHP'den Övünç Demir oldu

31 Mart yerel seçiminin ardından Torbalı Belediye Başkanı olan isim merak edilirken hangi partiden olduğu da gündemde yer aldı. Torbalı'da kazanan CHP'nin adayı Övünç Demir oldu ve %45.76 oy oranı ile seçimi kazandı.

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Torbalı Belediye Başkanı CHP'den Övünç Demir oldu

Türkiye, 31 Mart günü 5 yıl boyunca görev yapacak kişileri seçti. İzmir'in Torbalı ilçesinde kazanan adayın hangi partiden olduğu da merak edilmişti. Seçimde kazanan isim Övünç Demir oldu. Yüzde 45.76 oy oranı ile kazanan Övünç Demir'in hayatına dair bilgileri derledik.

1984 yılında Torbalı'da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Koç Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamlamasının ardından siyasi hayatına Cumhuriyet Halk Partisi'nde başladı.

Torbalı Belediye Başkanı CHP'den Övünç Demir oldu - 1. Resim

2021 ve 2023 yılları aralığında Torbalı İlçe Başkanlığı görevini yerine getirdi. Siyasi kariyerine Gençlik Kolları'nda başlamasının ardından il delegeliği ve kurultay delegeliği görevlerini yerine getirdi.

Övünç evli ve 2 çocuk sahibidir. 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...