Tgrt Haber
03 Nisan 2024 12:04 - Güncelleme : 05 Nisan 2024 10:30

Tüpraş temettü ödemesi 5 Nisan günü yapılacak

Türkiye Petrol Rafinerileri'nin yatırımcıları tarafından temettülerin ne zaman yatacağı merak ediliyor. Vatandaşlar, Tüpraş temettü ne zaman yatar, hesaba bugün geçer mi sorularının cevabını araştırıyor. İşte temettü ödeme tarihi 2024...

Editör: Hüseyin Bahçıvan / Kaynak: TGRT Haber
Tüpraş temettü ödemesi 5 Nisan günü yapılacak

Türkiye'nin en büyük şirketlerinden biri olan Türkiye Petrol Rafinerileri (TUPRS) yatırımcılarına temettü ödeyeceğini açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından temettülerin ne zaman yatacağı insanlar tarafından merak ediliyor. Tüpraş temettü ödeme tarihi 5 nisan olarak açıklandı. Detaylar, haberimizdedir.

TÜPRAŞ TEMETTÜ NE ZAMAN YATACAK 2024?

Tüpraş temettü dağıtım tarihi 3 Nisan olarak açıklanmıştı. Temettüler 5 nisan itibariyle nakit hesaplara geçecek.

Tüpraş (TUPRS) temettü 5 nisan tarihinde yatırılacak - 1. Resim

TÜPRAŞ TEMETTÜ HİSSE NE KADAR?

Yapılan temettü açıklamalarına göre hisse başına brüt 10,38 TL (net 9,34 TL) temettü ödemesi yapılacak. 

Tüpraş'ın KAP'a gönderdiği açıklamada yer alan ifadeler şöyle:

"Şirketimiz Kar Dağıtım Politikası'na uygun olarak, global ve ulusal piyasalardaki belirsizlikler ve yüksek seyrini sürdüren fonlama maliyetleri çerçevesinde Şirketimizin uzun vadeli stratejileri, yatırım ve finansman politikaları, kârlılık ve nakit durumu da dikkate alınarak kâr payı dağıtımının; 20 milyar lira ortaklara birinci kâr payı, 1 milyar 990 milyon 366 bin TL genel kanuni yedek akçe ayrılması, 20 milyar liranın tamamının nakden ödenmesin karar verildi."

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...