2022-08-03 15:49:00 | Son Güncelleme : 2022-08-03 16:37:42

UMRE FİYATLARI 2022 2023 - Diyanet birinci dönem Umre fiyatları ne kadar, nasıl yapılır? İşte Umre başvuru şartları!

Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 2023 yılları için birinci dönem Umre fiyatlarını kapsayan önemli bir duyuruda bulunmasıyla İslam alemi için oldukça önemli olan Hac ve Umre için Müslümanlar sorgulamalara başladı. Diyanet'in Hac ve Umre 2022 2023 birinci dönem fiyatlarını belirlemesinin ardından umre fiyatları ne kadar oldu, başvurular nasıl yapılır soruları araştırılıyor. İşte 2022 UMRE fiyatları ve başvuru şartları..

2022 HAC fiyatları ne kadar oldu?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
2022 HAC fiyatları ne kadar oldu?

Umre fiyatları 2022 2023 birinci dönemi ibadeti gerçekleştirmek isteyenler tarafından sorgulanıyor. Koronavirüs sebebi Suudi Arabistan'ın ülkemizi de kapsadığı yasağın son bulmasıyla beraber ibadetlerine dair sorgulamalar da arttı. Türkler Hac ve Umre için günleri sayarken , 2022 2023 dönemi hakkında da dört gözle beklenen açıklama nihayet yapıldı. Diyanet 2022 2023 birinci dönem Umre fiyatlarını resmen duyurdu. Peki 2022 Umre fiyatları ne kadar oldu? Birinci dönem Umre başvuruları ne zaman, nasıl yapılır? İşte Umre başvuru şartları ve konuyla ilgili tüm detaylar!

UMRE FİYATLARI 2022 2023 

Birinci dönem Umre turları  otel konaklama türü 7 günlük Umre programı kapsamında Diyanet'in Umre 2022 fiyatları belli oldu. 6 TUR üzerinden gerçekleştirilecek Umre ibadetinde ilk olarak banka kodlarını söyleyerek Diyanet ile anlaşmalı bankalara Umre ücretini yatırmalısınız. Diyanet'in düzenlediği 6 Tur tarihleri, otelleri ve fiyatları açısından değişim göstermektedir.

Bankaya ücreti yatırdıktan sonra nihai olarak size en yakın konumda bulunan il veya ilçe müfülüklerine başvurarak ya da e-devlet kapısı platformundan Umre kayıtlarını gerçekleştirebilirsiniz.

UMRE BAŞVURU ŞARTLARI, NE ZAMAN, NASIL YAPILIR?

2022 2023 Diyanet'in birinci dönem Umre başvuru şartları, tarihleri ve nasıl gerçekleştirileceği belli oldu. Bu kapsamda size 7 adımda Umre başvuru şartlarını ve nasıl gerçekleştirebileceğinizi adım adım anlattık:

1. Umreye ziyareti yapmayı arzulayanlar için duyurulan Umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre adına anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına fiyatını peşinat şeklinde yatırmalı.

2. Ücretler, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Emlak Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası Şubelerinden hesaplara gönderilebilir.

3. Maliyetini yatıran umre ziyaretçileri İl/ilçe müftülüğüne başvuruda bulunarak ya da internet dünyasında e-devlet kapısından müracaatlarını tamamlayabilecekler.
 
4. Umre ziyaretçisi 2022-2023 umre kayıt form dilekçesini 2 kopya halinde tamamlayarak alakalı müftülüğe verecek.

5. Müftülüğe geçerlilik süresi minimum (1) sene olan pasaport teslim edilecektir.

6. Umre yolcusu banka dekontu ile birlikte il sağlık müdürlüklerince belirlenen sağlık merkezlerinden birine giderek, Konjuge Meningokoksit Menenjit aşısını yaptıracak ve aşı kartını umre süresi boyunca yanında bulunduracaktır.

7. Umre yolcusu, Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında; Ülkemiz ve Suudi Arabistan makamlarınca alınan/alınacak tüm tedbir ve kurallara (aşı, pcr testi, karantina uygulaması, maske, mesafe, temizlik) uyacaktır.

8. Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında; Ülkemiz ve Suudi Arabistan makamlarınca istenen/istenecek aşı, Pcr test ücretleri yolcu tarafından karşılanacaktır.

DİYANET'İN UMRE ZİYARETÇİLERİNE SUNACAĞI HİZMETLER

 • Mekke - Medine Otel Konaklama
 • Yiyecek, İçecek
 • Cidde - Mekke -  Medine arası ulaşım
 • Uçak Bileti
 • Vize Alımı
 • Mekke Servis Hizmeti
 • Mekke ve Medine Ziyaret Yerleri
 • Kur’an-ı Kerim
 • Umre Yolcusu Rehberi, Kutsal İklimde Dua, Tavaf ve Sa’y duaları
 • Seyahat El Çantası
 • Seccade
 • Tespih ve Sırt Çantası
 • Maske

2022 UMRE VAR MI?

Evet. Bir süredir koronavirüs salgını nedeniyle ziyaretçiye kapatılan HAC ve UMRE ibadet yerleri 2022 senesinde Suudi Arabistan hükumetinin yeni kararıyla tekrardan ibadete açıldı. Böylelikle Umre ve Hac ibadetleri 2 senenin ardından tekrardan gerçekleştiriliyor.

TÜRKİYE'DEN UMREYE GİDİLEBİLİYOR MU? 

Gidilebiliyor. Türkiye'de dahil olmak üzere birçok ülke için kapatılan Hac ve Umre ibadetleri bu sene yolcular kabul edecek. Türkiye'den Umre'ye girebilmek için ise herhangi bir şart aranmayacak.

Umrecilerin koronavirüs aşısı, karantina ya da aşı gibi kaidlere bakılmaksızın ülkeye girebileceğini Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı açıkladı.