Tgrt Haber
27 Şubat 2024 14:11 - Güncelleme : 27 Şubat 2024 14:41

Urfi Çetinkaya kimdir? Yakalandı mı, nerede?

Urfi Çetinkaya kimdir? | İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Türk Escobar olarak bilinen Urfi Çetinkaya'ya yönelik operasyon düzenlemişti. Gündemde yer alan isim hakkında ise Ürfi Çetinkaya kimdir sorusu araştırıldı. Urfi Çetinkaya'nın elebaşı olduğu organize suç örgütüne yapılan operasyonun ardından ise Urfi Çetinkaya yakalandı mı, nerede gibi sorular gündeme geldi. İşte detaylar...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Urfi Çetinkaya

Urfi Çetinkaya'nın elebaşı olduğu organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonun ardından yakalanan Urfi Çetinkaya'nın kim olduğu merak konusu oldu. Vatandaşlar ise Türk Escobar lakaplı Urfi Çetinkaya'nın hayatını araştırmaya başladı. Arama motorlarında ise Urfi Çetinkaya kimdir, kaç yaşında gibi sorulara cevap aranıyor. Detaylar haberimizdedir...

URFİ ÇETİNKAYA KİMDİR?

Türk Escobar olarak bilinen Urfi Çetinkaya, 1958 yılında Trabzon'da dünyaya gelmiştir. 1980'li yıllarda İstanbul'a taşınan Çetinkaya, uyuşturucu ticareti yapmaya başladı. 

1980 darbesinden sonra arananlar listesinde yer almıştır. 2000 senesinde Matador operasyonu ile tekrardan yakalanan Çetinkaya, 3 sene cezaevinde kaldıktan sonra 2003 senesinde tahliye edilmişti fakat tekrar yakalanmıştı. Son Tango operasyonu ile yakalanan Çetinkaya, 2012 senesinde sağlık sorunlarından kaynaklı tahliye edilmişti. Operasyondan kaçmaya çalışırken polisin ateşinden dolayı tekerlekli sandalyeyle hayatına devam ediyor. Türk Escobar adıyla tanınmaktadır. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, suç örgütüne yönelik operasyon ile Çetinkaya'yı yakaladı.

Ürfi Çetinkaya kimdir? Yakalandı mı, nerede? - 1. Resim

URFİ ÇETİNKAYA YAKALANDI MI?

Urfi Çetinkaya'ya yönelik yapılan operasyonda oğulları Rüstem Çetinkaya ile Hakan Çetinkaya’nın da yer aldığı 44 kişi yakalandı. Operasyonda şüpheli isimlere ait 147 arsa, 56 konut, 8 apartman, 74 işyeri, 53 araç, 1 tekne, 53 şirketteki ortaklık payları, 64 banka hesabı ve 7 kiralık kasa, çok sayıda ziynet eşyası, nakit para ve 1 soğuk cüzdan olmak üzere yaklaşık 20 milyar lira değerinde varlığa el konuldu. 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...