Tgrt Haber
12 Şubat 2024 11:35 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 11:43

Üsküdar Belediyesi hangi partiden? Belediye Başkanı Hilmi Türkmen kimdir, kaç yaşında?

Üsküdar Belediyesi'nin hangi partiden olduğu merak edildi. İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunan Üsküdar'ın Belediye Başkanı olan Hilmi Türkmen kim ve kaç yaşında gibi soruları araştırılırken Üsküdar Belediyesi'nin hangi partiden olduğu da aratılanlar arasında yer aldı. İşte detaylar...

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Üsküdar Belediyesi hangi partiden? Belediye Başkanı Hilmi Türkmen kimdir, kaç yaşında?
Hilmi Türkmen

33 mahalleden oluşan Üsküdar'ın Belediye Başkanı olan Hilmi Türkmen'in hayatı ve biyografisi araştırılanlar arasında yer alırken Üsküdar Belediyesi hangi partiden merak ediliyor. Anadolu Yakası'nda yer alan Üsküdar'a dair merak edilenler haberimizde yer almaktadır.

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ HANGİ PARTİDEN?

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'dir. 

Üsküdar Belediyesi hangi partiden? Belediye Başkanı Hilmi Türkmen kimdir, kaç yaşında? - 1. Resim

ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ TÜRKMEN KİMDİR?

Hilmi Türkmen, 1 Mart 1973 yılında Trabzon'da dünyaya geldi.  Evli ve iki kız, iki erkek çocuk babası olan Türkmen, Şalpazarı İlköğretim Okulu, Hafızlık Dönemi, Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi'nde eğitimini tamamlarken lisans eğitimini de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlamıştır. 1996 yılında serbest avukat olarak mesleğine başladı. 1992 yılında Refah Partisi Üsküdar Gençlik Kolları'nda siyasi kariyerine adım atan Türkmen, Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2 genel ve 2004 yerel seçimlerinde AK Parti Üsküdar İlçe SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi) Başkanlığı yapan Hilmi Türkmen, 2003 ve 2004 yılları aralığında AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilat Başkanlığı yapmıştır. 

2004 – 2014 yılları aralığında da Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı ve İBB Meclis Üyeliği yapmıştır. Türkmen, hafızdır ve iki torun sahibidir.  

 

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...