Tgrt Haber
03 Nisan 2024 19:31 - Güncelleme : 03 Nisan 2024 19:42

Van Belediye Başkanı Abdullah Zeydan'ın hayatı ve biyografisi

Yerel seçimin ardından Van'da kriz yaşandı. Zeydan'ın seçilme yeterliliği bulunmaması sebebiyle mazbata AK Parti'ye verilecekti fakat itirazlar sonucu mazbata DEM Parti'nin oldu. Başkanın kim ve nereli olduğu da gündemde yer aldı.

Editör: Sumru Tarhan / Kaynak: TGRT Haber
Van Belediye Başkanı Abdullah Zeydan'ın hayatı ve biyografisi

31 Mart yerel seçiminin ardından vatandaşlar DEM Parti'nin adayı olarak seçime giren ve kazanan Abdullah Zeydan'ın hayatını araştırmaya başladı. 13 Mart 1972 yılında dünyaya gelen Zeydan'a dair bilgileri sizler için derledik.

Yüksekova'da doğan isim, Uluslararası Amerikan Üniversitesi Mimarlık Fakültesini bitirmiştir. Evli ve 3 çocuk babası olan Zeydan, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2016 seçimlerinde Hakkari milletvekili olarak seçilmişti. Hakkari eski milletvekili olan Mustafa Zeydan'ın oğludur ve Rüstem Zeydan'ın kardeşidir.

Van Belediye Başkanı Abdullah Zeydan'ın hayatı ve biyografisi - 1. Resim

31 Mart 2024 seçimlerinde DEM Parti'den Van Belediye Başkanlığına aday oldu ve yüzde 55.51 oy oranı ile kazandı. Seçilme hakkı geri alınmasının ardından mazbata 2. parti olan AK Parti'nin adayı Abdulahat Arvas'a verilecekti fakat itirazlar edildi. YSK, itirazları kabul ederken mazbatayı Zeydan'a teslim edecek.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...