2021-12-01 14:17:45

Venüs Retrosu nedir, ne zaman bitecek? Venüs Retrosunun burçlara etkisi ve bilinmeyenleri!

"19 Aralık 2021 itibari ile başlayan Venüs Retrosu ne zaman bitecek? Venüs Retrosu burçları nasıl etkileyecek? Venüs Retrosu'nda neler olacak?" sorularının cevabı araştırılmaya devam ediyor. Venüs Retrosu'nun ne olduğunu merak edenler, retroya dair de gelişmeleri sorguluyor. Güneş sistemindeki ikinci gezegen olan Venüs, Güneş ve Luna'dan sonra en parlak yıldız olarak bilinmektedir ve astronomik açıdan boyutu Tierra'ya çok benzemektedir, yaşanan retroların ise insanların üzerinde etkili olduğu düşünülmektedir. İşte, Venüs Retrosu'na dair bilinmeyenler...

Venüs Retrosu nedir, ne zaman bitecek? Venüs Retrosunun burçlara etkisi ve bilinmeyenleri!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Venüs Retrosu, bir gezegen hareketidir ve "retrograd" adı verilen bu hareket, 42 gün sürmektedir. Her yıl gerçekleşen bu retronun, insanlardaki duygu durumunu ve ruh halini etkilediği söylenir ve burçlara olan etkisi ile, kişilerin aşk hayatında yeni gelişmeler olacağına yorulur. Peki, 2021 Venüs Retrosu başladı mı, ne zaman bitecek? Astroloji uzmanları Venüs Retrosu'nda neler olacağı söyleniyor? İşte, Venüs Retrosu'nun bilinmeyenleri...

VENÜS RETROSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK, NE ZAMAN BİTECEK?

19 Aralık 2021 itibari ile başlayan Venüs Retrosu, 29 Ocak 2022'ye kadar aynı Oğlak burcunda ay hareketinde bulunacak. Geri geldiğinde ise, 6 Mart 2022'de bu alanı tamamen terk edene kadar etkilerini sürdürmeye devam edecek. 

VENÜS RETROSU BURÇLARI NASIL ETKİLEYECEK?

Merkür gerilemesinden sonra, Venüs de insanların günlük yaşantısını değiştirdiği söylenen tek gezegendir ve bu gerileme güneş sistemindeki diğer gezegenleri de etkilemektedir. Bu durumun da, bazı değişikliklere sebep olduğu söylenmektedir. Retrodayken insanların daha derin düşündüğü, bir iç gözlem, yansıtma ve iç diyalog aşamasına girdiği söylenmektedir. Gezegenler içinden Merkür'ün duygusallığına oranla, Venüs aynı zamanda ekonomi ile de ilişkilidir. Bu dönemde, finansal koşullar ve kişisel konumlarla ilgili diğer tutumlarla gelişebilir. Bu dönemde ilişkilerin zayıfladığını, dengeli olmadığını, diyalogların bir istikrarsızlık içinde olduğunu işaret ediyor. Bu dönemde, niyetlerin ve kötü duyguların yanlış yorumlanması da ihtimaller arasındadır. Venüs, para gezegeni olarak bilinmektedir. Gerileme hareketinde, önemli finansal kararlar bu dönemde riskli bulunur ve adım atmadan önce kişilerin defalaca kez düşünmesi önerilimektedir. Venüs retrosunda doğa olaylarında da hareketlilk beklenmektedir. Volkanik patlamalar, kum fırtınaları, depremler, toprak kayması da beklenilebileceği söylenenler arasındadır. 

VENÜS RETROSU'NDA İKİLİ İLİŞKİLER

"Venüs Oğlak burcu Retrosu'nda ikili diyaloglarda oldukça hareketli günler yaşanacak" diyen astroloji uzmanları; aldatılma, yalan ve ihanet gibi ilişki sorunlarının ortaya çıkacağına işaret ediyor. Bitmesi bir pamuk ipliğine bağlı, temeli çürük ilişkiler için de geri sayımı başlatan Venüs Retrosu, arınma dönemi olarak değerlendirilmektedir. Mantığın ağır basacağı bu dönemde, ilişkilerin de yeni bir soluk kazanacağı düşünülüyor. Mart ve Temmuz arasında, 2022 yılının temelini hazırlayabileceği söylenirken; önceliğin temkinli davranmak olduğu ifade ediliyor. 

Etiketler