• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  103024
 • up
  USD
  6.8109
 • down
  EURO
  7.4186
 • up
  GBP
  8.313
 • down
  Altın
  378.305
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 27.04.2020 - 15:31 Yorum : 0

Whatsapp Durumu Facebook’da Nasıl Paylaşılır?

Kitle iletişim araçlarının her geçen gün geliştiği ve yeni teknolojilerini ortaya çıkarttığı çağımızda özellikle telefonlar sadece konuşmak için değil programları sayesinde mini birer PC’ye dönüştü. Ülkemizde 4.5G’nin sağladığı yüksek hızlı bağlantı özellikleri sayesinde Whatsapp durumunu Facebook’a, Facebook durumunu Whatsapp’ta rahatlıkla paylaşabilmektedir. Bu makalemizde sizler için “Whatsapp durumu Facebook’da nasıl Paylaşılır?” sorusuna cevap vermeye gayret göstereceğiz. Keyifli okumalar diliyoruz.

Whatsapp Durumu Facebook’da Nasıl Paylaşılır?

Kullandığımız telefonlar dünyayı global bir köy haline getirdi. Telefonlar sayesinde “sosyal medya” platformlarında herkes istediği zaman fotoğraf, video, müzik ve dokümanlarını dünyanın en ücra köşesinde yaşayan başka bir insan ile anında paylaşım yapabiliyor.

Tüm dünyada 4.5G’den 5G teknolojisine geçişin yakın zamanda sağlanacağını biliyoruz. Artık internete bağlı olan tüm telefonlar yaşanacak olan bu hız değişimi sayesinde daha yüksek hız, bağlantılardaki ping ve gecikme stabilitesini yaşamayacak. Yani herkes arzuladığı yüksek hız gereksinimlerine 5G sayesinde kavuşmuş olacak.

Son dönemlerde 5G teknolojisine geçiş ile ilgili batılı ülke halklarının kafasında bir takım soru işaretleri olsa da teknolojinin kullanımı zamanla tüm dünyada hızla yayılacaktır. Çünkü içinde bulunduğumuz çağ aynı zamanda bir hız çağıdır… Bu hıza herkesin ve her devletin ayak uydurması şart gibi görünüyor.

Bununla birlikte sosyal medya hesapları içerisinde Whatsapp ve Facebook gibi kişisel hesaplarınız her ne kadar sizin izin vermiş olduğunuz telefon numaraları ile iletişim kurmanızı sağlıyor olsa da Facebook içerisinde çoğu kullanıcı kendisini özgür bir platformda dilediğini paylaşma ihtiyacını gideriyor diyebiliriz.

Whatsapp durumu Facebook’da nasıl Paylaşılır?

Hikayeler ve Durumlar

Yeni çıkan hikâye furyasında paylaştığınız fotoğraf ya da herhangi bir durumun 24 saat içerisinde sizin izin vermiş olduğunuz insanlara ya da topluluğa gözüküp bu süreçten sonra ortalıktan kayboluyor olmasıdır.

Bu durum iki sosyal medya platformu olan Whatsapp ve Facebook için de geçerlidir. Hem Facebook’daki arkadaşlarınız ile paylaştığınız bir görüntüyü 24 saat içerisinde tutabilirken, aynısını whatsapp içerisinde sizin eklemiş olduğunuz numaralara da 24 saat boyunca gözükebilmesini sağlayabilirsiniz.

Peki Whatsapp’daki paylaşacağınız fotoğrafın Facebook’ta da 24 saat gözükmesini nasıl sağlayabilirsiniz?

Dünyanın en çok kullanıcısına sahip olan Facebook, Whatsapp’ı satın alınca hemen ardından Snapchat’ten esinlenme hikâye özelliğini Facebook’a taşıdı. Bunun dışında geçtiğimiz son aylarda Whatsapp uygulamasına paylaştığınız durumu aynı zamanda Facebook üzerinden paylaşma özelliğini de getirdi. Bu özellik sayesinde artık Whatsapp durumlarınızı direkt olarak uygulama sayesinde Facebook üzerinde paylaşabileceksiniz.

Bu sayede iki uygulama arasındaki iletişim olanakları artacakken aynı zamanda benzer özelliklerin eklenebileceğini ya da Whatsapp’ın facebook üzerinden erişilebileceğini ön görebilmek mümkün oluyor. Ya da önümüzdeki günlerde Messenger ile Whatsapp birleşerek tek bir uygulama haline bile gelebilir. Bu sayede iki uygulamanın fazla yer kapladığı telefonlar daha rahatlayarak iki uygulamanın da aynı uygulama üzerinden erişilebilmesi sağlanabilir.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber