• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  1542
 • up
  USD
  7.5018
 • up
  EURO
  9.0524
 • up
  GBP
  10.1576
 • up
  Altın
  442.853
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 10.01.2021 - 19:03 Yorum : 0

WhatsApp Yerine Kullanabileceğiniz 10 Alternatif Uygulama

Milyarlarca kullanıcısı olan ancak çifte standart yaparak sadece Türkiye'ye gizlilik sözleşmesini dayatan WhatsApp uygulamasının yerine kullanabileceğiniz 10 alternatif mesajlaşma uygulamasını sizler için derledik. İşte WhatsApp yerine kullanabileceğiniz diğer uygulamalar...

WhatsApp Yerine Kullanabileceğiniz 10 Alternatif Uygulama

Başta ücretsiz olarak tüm dünya insanlarının hizmetine sunulan ve bir süre sonra herkesin şüphelenmeye başladığı WhatsApp uygulamasının sadece Türkiye'ye dayattığı gizlilik sözleşmesinden rahatsız olan okuyucularımız için alternatif uygulamaları derledik... 

İşte o uygulamalar. 

Telegram

Telegram

 

WhatsApp’tan sonra en fazla kullanıcısı olan ve en popüler mesajlaşma programlarından biri olan Telegram'ın merkezi ed Rusya'dır. Uygulamayı telefon, tablet ve bilgisayarlarınızda kolaylıkla kullanabiliyorsunuz üstelik web sayfasında da telefonunuza gelen mesajla açıp kullanma imkanına sahipsiniz. Ancak çok fazal açığı olduğu ve birçok uzmana göre özellikle kadın profillerine pornografik fotoğraflara çeviren akıllı yazılım kullanıyor olması Telegram'a olan geçişi bir süre sonra durdurabilir diye düşünüyoruz. Uygulamanın tamamen ücretsiz olarak kullanabilir, dilerseniz burada grup sohbetleri açabilir, belge gönderimlerini yapabilirsiniz.

Signal Uygulaması

Signal uygulamasını Elon Musk’ın önermesi herkesin dikkatleri üzerine çekmesine neden olmuştu. Yine ücretsiz olan bu uygulamanın en çok öne çıkartılan özelliği güvenilirliği. WhatsApp’ta olduğu gibi görüntülü ve sesli arama yapılabilmesi de güçlü bir alternatif olma imkanı sunuyor. Signal uygulamasını tavsiye ediyoruz. 

WeChat Uygulaması

Evet Çin menşeeli popüler bir uygualama olan WeChat, mesajlaşmanın yanında WhatsApp’ta olduğu gibi dosya ve konum paylaşma özelliği de bulunuyor. Ayrıca görüntülü ve sesli aramalar da yapılabilmesi güçlü bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Gelecekte Çin'in Amerika'nın yerine geçeceği öngörüsünde bulunan birçok uzmana göre uygulamanın kullanılması tıpkı Whatsapp gibi sakıncalara sebep olabileceği yönünde. Takdir tabii ki sizlerin.. 

BiP Uygulaması

Turkcell’in uzun süre once geliştirdiği ve zaman zaman reklamlarla kullanıcı çekmeye çalıştığı mesajlaşma uygulaması BiP'e geldi sıra. Birçok eksikliğine rağmen yerli ve milli bir uygulama olan Bip, operatör farkı gözetmeden uygulama marketlerinden indirilip kullanılabiliyor. Sadece mobil telefonlardan değil, telefonunuz kapalı bile olsa bilgisayardan kullanmaya devam edebileceğiniz bir uygulama olarak karşımızda duruyor. 

Wire Uygulaması

Mesajlaşma uygulaması kullanırken neden telefon numaramı vermek zorundayım diyenler için güzel bir alternatif Wire uygulaması. Çünkü bu uygulamaya telefon numarası yerine e-mail adresinizle de kaydolabiliyorsunuz. Ayrıca numaranızı ya da mail adresinizi bilen herkesin sizinle mesajlaşma imkanı da yok. Çünkü kullanıcı adınızı bilen kişiler görüşme başlatmak için önce bağlantı isteği gönderiyor. Sizin onayınız sonrasında mesajlaşma başlatılıyor. Bu özelliği ile diğer uygulamalar arasında güvenlik anlamında öne çıkan bir uygulama Wire.

Skype Uygulaması

Görüntülü sohbetin emektar uygulaması Skype, pandemi döneminde sürekli gündemimizdeydi. WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesinden sonra yine karşımıza çıktı. Çünkü Skype, görüntülü görüşmenin yanı sıra mesajlaşma programı olarak da kullanılabiliyor. Telefonunuzdan ve bilgisayarınızdan kullanabileceğiniz Skype ile herkesle ücretsiz olarak mesajlaşabilir ve görüşebilirsiniz. Bilgisayarınızdan kullanırken telefonunuzun yanınızda olmasına ve açık olmasına da ihtiyacınız yok.

Google Hangouts Uygulaması

Google’ın ücretsiz olarak sunduğu görüntülü görüşme ve mesajlaşma programı Hangouts da, WhatsApp için alternatif olacak bir uygulama. WhatsApp’ın aksine 10 kişilik görüntülü arama yapabilirsiniz Hangsout’da.

Viber Uygulaması

Viber uygulaması da özellikle yurt dışında Telegram kadar yaygın kullanılan bir uygulama. Ücretsiz olarak sunulan uygulama WhatsApp’taki tüm özellikleri içerisinde barındırıyor. Artı bir özelliği daha var. O da “Gizli Sohbet” özelliği. İstediğiniz sohbetleri gizleyebilme imkanı bazı durumlar için hayat kurtarıcı olabilir.

Threema Uygulaması

Mesajlaşma uygulamalarında alternatif ararken güvenliği de ön planda tutmak istiyorsanız Threema uygulaması aradığınız şey olabilir. Telefonunuza indirdikten sonra bilgisayardan da kullanma özelliği bulunuyor. Uygulamanın diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği ise, mesajların alıcıya teslim edildikten sonra silinmesi. Diğer ayrılan özelliği ise ücretli olması.

Line Uygulaması

Birbirinden eğlenceli stickerları ile öne çıkan Line uygulaması ile dilediğiniz kişiyle ücretsiz olarak mesajlaşabiliyorsunuz.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber