Tgrt Haber

Yelda Kırçuval Kimdir? TV8 Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa konuğu Yelda Kırçuval kaç yaşında, nereli?

21 Kasım 2023 10:19 - Güncelleme : 21 Kasım 2023 10:20
Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER

Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa TV8’nin severek izlenen magazin programlarından bir tanesi. Hafta içi her gün yayınlanan programda magazin gündemine dair konular ele alınıyor. Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel sunumuyla hafta içi her gün TV8'de yayınlanan Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa programı yeni bölümü ile 21 Kasım 2023 Salı günü de ekranlara geldi. Sevilen program 2. Sayfa her gün birbirinden ünlü isimleri de konuk alan ediyor. Bugün de 2. Sayfa programının konuğu yazar Yelda Kırçuval oldu. Peki 21 Kasım 2023 Salı Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa konuğu Yelda Kırçuval kimdir?

Yelda Kırçuval Kimdir? TV8 Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa konuğu Yelda Kırçuval kaç yaşında, nereli?
2. Sayfa, Müge Ve Gülşen, Tv8

Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa bir süredir ülke gündemine bomba gibi düşen olayları ele alıyor. Son dönemde ülkenin gündemine Polat ailesi yer alıyor. Dilan Polat gibi sosyal medyada bir an da yıldızı parlayan fenomenler üzerinde duruluyor. Bir yanda da Polat ailesine yakın olan isimler mercek altına alınıyor. Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa programının bugünkü konuğu iletişim uzmanı Yelda Kırçuval ve sosyal medya fenomeni Alp Kılınç oldu. Kırçuval, sosyal medyanın insan hayatındaki yeri ve insanların bu platformları nasıl kullanıldıklarını detaylı bir şekilde anlatacak. Kılınçta araştırılmasını istediği fenomenlerin isimlerini verdi. Peki “Yelda Kırçuval Kimdir?  Alp Kılınç kimdir? TV8 Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa konuğu Yelda Kırçuval kaç yaşında, nereli?” İşte detaylar…

YELDA KIRÇUVAL KİMDİR?

Yelda Kırçuval, 30 Aralık 1978 tarihinde dünyaya geldi. 1997 yılında TRT eğitimlerinden fonetik, diksiyon, artikülasyon dersleri aldıktan sonra kariyerine editör, spiker ve iletişim uzmanı olarak başarılı bir giriş yaptı.

Çevre Aktüel ve Tüketici Dosyası adlı programları ile de birlikte televizyonun birden çok departmanında görev aldı. Aynı zamanda pek çok programın seslendirmesini yaptı. 2009 yılında TRT 2 ile Birlikte Yaşarken isimli programın da sunuculuğunu yaptı. Bunlarla birlikte Kırçuval, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde Diksiyon ve TV Programcılığı dersi de verdi. 2016 yılında Adapsız Kadınlar Hayasız Erkekler, 2018 yılında ise İnsanı İnsan Acıtır isimli kitapları da yazmıştır. Tüm bu çalışmalarıyla televizyon dünyasında saygın bir yere sahip isimdir.

ALP KILINÇ KİMDİR?

Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa programının diğer bir konuğu da sosyal medya fenomeni Alp Kılınç oldu. Kılınç, bazı sosyal medya fenomenlerinin isimlerini vererek bu isimlerinde incelenmesini talep etti. Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa programında Alp Kılınç takip ettiği fenomenlerin bilinmeyen yönlerin araştırılmasını istedi. Kılınç, “Takip ettiğim kişiler bana çok güvenmesin” diyerek başka fenomenler hakkında da paylaşım yapabileceğinin de sinyalini verdi. Peki “Alp Kılınç Kimdir? TV8 Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa konuğu Alp Kılınç kaç yaşında, nereli?” 

Alp Kılınç, 10 Ağustos, 1996, Gaziantep doğumludur. Kılınç, sosyal medya fenomenidir. X hesabından yaptığı paylaşımda yaşadıklarını anlatan Alp Kılınç, "Bir yandan ölüm tehditleri alıyorum bir yandan paylaştığım kişiler 'mahkemeye veriyoruz' diye hikayeler atıyor. Diğer yandan kocaları mafyalara arattırıyor ailemi ve beni taciz ediyor. Bence herkes bu dönen oyunları biliyordu fakat paylaşmaya korkuyorlardı. Umarım devlet bu duruma çabucak el atar, yoksa gençliği baharında bir yerde gasp edilen haklarımızı ararken bir kurşuna gideceğim" ifadeleri ile gündeme geldi.

Alp Kılınç, uzun bir süredir sosyal medya işleri ile uğraşıyor. Alp Kılınç Twitter ve instagram platformlarında oldukça aktiftir. Kılınç'ın Twitter'da 70 bin, instagram'da ise 755 bin takipçisi bulunuyor. Son olarak Hande Erçel ile yaşadığı "Bazlama Surat" tartışmasıyla gündeme gelmişti.

 

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.