26˚
30 Haziran 2022 Perşembe
Ali Ağaoğlu kimdir? Ali Ağaoğlu kalp krizi mi geçirdi, durumu nasıl? 
29 Haziran 2022 - 16:53
Ali Ağaoğlu kimdir? Ali Ağaoğlu kalp krizi mi geçirdi, durumu nasıl? 
Türkiye'deki birçok başarılı inşaat projesinde imzası olan Ali Ağaoğlu kalp krizi geçirdi. Ağaoğlu'nun İstanbul Ataşehir'de bulunan bir özel hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Gelen son dakika haberinin ardından Ali Ağaoğlu'nun durumu merak konusu oldu. Kalp krizi geçirmesinin akabinde Ali Ağaoğlu yaşı, kiminle evli olduğu ve mal varlığı araştırılıyor
DC soruları 2022: Doğrulukta ne sorulur? Şişe çevirmece oyununda zor sorular (Doğruluk mu cesaret mi oyunu)
29 Haziran 2022 - 15:55
DC soruları 2022: Doğrulukta ne sorulur? Şişe çevirmece oyununda zor sorular (Doğruluk mu cesaret mi oyunu)
Geleneksel oyunlar grubuna dahil olan şişe çevirmece oyununun olmazsa olmazı doğruluk mu cesaret mi (DC) soruları her yaştan insan için farklılık gösterir. Bilhassa 90'lı yıllardan sonra yaygınlığı artan şişe çevirmece oyununda DC soruları elzem niteliktedir. DC oyununda hedef belirtmek adına ağırlıklı olarak şişe kullanılır. Bu sebeple bir diğer ismi şişe çevirmecedir. Ancak hedef gösterimi için kalem, pergel ve uygun birçok nesne kullanılır. Şişe çevirmece oyunu belli bir sayıdaki insanla birlikte oynanır. Bir yuvarlak biçiminde oturularak oynanan DC oyunun belli başlı kaideleri bulunur. Genellikle cesaret soruları oyuncuları zorlarken doğruluk soruları da mental olarak güç bir duruma sokabilir. Peki zor DC soruları nelerdir? 2022 şişe çevirmece oyununda sorulacak doğruluk mu cesaret mi soruları makalemizden derinlemesine bilgi edinebilirsiniz.
Cüneyt Arkın filmleri, en beğenilen replikleri ve sözleri
28 Haziran 2022 - 17:27
Cüneyt Arkın'dan unutulmayan sahneler
Yeşilçam’ın efsane ismi Cüneyt Arkın’ın vefat haberi, Türkiye’yi derinden üzdü. 84 yaşında hayata gözlerini yuman usta oyuncunun filmleri ve replikleri ise ardında bıraktığı en büyük hazine oldu. 300’den fazla filmde oynayan, Yeşilçam’ın dev çınarı Cüneyt Arkın’ın filmlerini sizler için hazırladık… İşte Türk sinemasına yön veren, hepsi birbirinden efsane, unutulmayacak, muhteşem Cüneyt Arkın filmleri ve replikleri…
Tavuk cinsleri ve isimleri nelerdir? Tavuk çeşitleri, özellikleri ve ömürleri!
28 Haziran 2022 - 17:02
Tavuk cinsleri ve isimleri nelerdir? Tavuk çeşitleri, özellikleri ve ömürleri!
Aslında çoğumuz onların dinozor türünün günümüzdeki evrimleşmiş mirasları olduğunu bilmeyiz. Ama gerçek böyle. Yüzyıllardır insanoğluna çeşitli özellikleri ile fayda sağlıyor. Beyaz et ve yumurta gibi besin kaynağı olma avantajlarının yanı sıra tavuklar, zararlı böcekleri de yiyerek tarlaları rahatlamasıyla bilinir. Ya da keneleri yemesiyle büyükbaş hayvanlara sağladığı olumlu taraflar da vardır.  
Ediz Hun kimdir, kaç yaşında, nereli? Ediz Hun biyografisi, oynadığı filmler ve eserleri
28 Haziran 2022 - 16:52
Ediz Hun imza gününde sevenleriyle bir araya geldi
Ediz Hun, hayatını anlattığı ‘Film Gibi Geçti’ kitabı için düzenlenen imza gününde hayranları ile buluştu. Sanat hayatını kaleme alan usta oyuncu, günün en çok konuşulan isimleri arasında yerini aldı. Usta sanatçı hakkında, “Ediz Hun kimdir, kaç yaşında?”, “Ediz Hun hangi filmlerde rol aldı?” soruları yoğun bir şekilde sorulmaya başladı.
Çocuklar Roblox ile Otizm ve Sosyal Sorumluluğa farklı bir bakış açısı kazandı
28 Haziran 2022 - 16:37
Çocuklar Roblox ile Otizm ve Sosyal Sorumluluğa farklı bir bakış açısı kazandı
İGA İstanbul Havalimanı, çocuklar arasında otizm ve sosyal sorumluluk bilincini artırmak amacıyla Roblox üzerinde bir oyun içi reklam kampanyası başlatarak Anzu ve Tooplay ile iş birliği yaptı.
Hamster türleri - Boyları, renkleri ve ömürleri! Koku yapar mı?
28 Haziran 2022 - 15:40
Hamster türleri - Boyları, renkleri ve ömürleri! Koku yapar mı?
Cricetidae ailesi grubunda yer alan Hamster türleri, evde beslenebilen hayvanların başında gelmektedir. Son yıllarda Türkiye'de de popülaritesini artıran Hamsterlar, bilhassa Amerika Birleşik Devletleri'nde ve Avrupa'daki evcil hayvanlar listesinde çokça tercih edilir. Bu kadar çok tercih edilmelerinin sebebi, bakım hizmetlerinin olabildiğince basit olmasıdır. Türk Dil Kurumu Sözlüğü'ne göre, "Cırtlak sıçan" ismi belirlenmiştir. Cinsleri ve adları birçok koşula bağlı olarak değişim gösterir. Geçtiğimiz yüzyılda evcilleştirilen bu sevimli kemirgenler, farelere düşünüldüğünden daha az benzer. Oldukça sevimli ve oyuncu olan hamsterlar, genellikle parkurlu ve aksesuarlı hamster kafeslerinde bakılır. Hem Türkiye'de hem de Avrupa'da en çok tercih edilen Hamster Cinsleri Gonzales, Suriye ve Cüce Rus Hamster türüdür.
Cüneyt Arkın'ın eşi Betül Cüreklibatır kimdir, kaç yaşında? Cüneyt Arkın ve Betül Cüreklibatır ne zaman evlendi, kaç yıl evli kaldılar?
28 Haziran 2022 - 15:27
Cüneyt Arkın'ın eşi Betül Cüreklibatır kimdir?
Yeşilçam’ın usta oyuncularından Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Sevilen oyuncunun vefat haberinin ardından sevenleri üzüntüye boğulurken eşinin kim olduğunu merak etti. Unutulmaz filmlerle herkesin gönlüne taht kuran Cüneyt Arkın'ın eşine duyduğu aşk o dönem çok konuşulmuştu. Ünlü aktörün hayranları "Cüneyt Arkın'ın eşi Betül Cüreklibatır kimdir? Cüneyt Arkın ve Betül Cüreklibatır ne zaman evlendi, kaç yıl evli kaldılar?" soruları araştırmaya başladı. İşte detaylar…
İNSTAGRAM HESAP SİLME, kapatma ve dondurma linki - Geçici, kalıcı instagram silme işlemi nasıl yapılır?
28 Haziran 2022 - 14:57
İNSTAGRAM HESAP SİLME, kapatma ve dondurma linki - Geçici, kalıcı instagram silme işlemi nasıl yapılır?
Instagram hesap silme, dondurma ve kapatma hususunda sosyal medya platformu sayısız talep alıyor. Bu sebeple instagram yaşanan sıkıntıyı basite indirgemek adına bir takım analitik yollar ön plana çıkarıyor. Twitter, Facebook ve Tiktok gibi sosyal medya platformlarında da olduğu gibi instagram'da da kullanıcıların hesaplarını bütünüyle sileceği ya da istediği süre kadar yok edebileceği opsiyonlar yer alıyor. Bunun için instagramın yönergesindeki hesabımı sil seçeneğinden hareket etmelisiniz. Telefondan ya da tabletten instagram hesap silme işlemleri kalıcı ya da geçici olarak gerçekleştirmek mümkün. Hesap silme işlemine kolay ve hızlı bir biçimde ulaşmak için yazımızın alt tarafında bulunan instagram hesap silme linkine tıklayabilirsiniz. 
Cüneyt Arkın hangi takımlıydı? Beşiktaş mı Galatarasay mı?
28 Haziran 2022 - 11:36
Cüneyt Arkın hangi takımlıydı?
Yeşilçam’ın usta ismi Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Acı haberin ardından tüm sevenleri büyük bir üzüntüye boğulurken usta oyuncu hakkında yoğun bir araştırma yapılmaya başladı. Yapılan araştırmalar arasında en çok merak edilen konulardan birisi de usta oyuncunun hangi takımlı olduğuydu. Beşiktaşlı mı Galatasaraylı mı olup olmadığı sorgulanan usta oyuncu hakkında “Cüneyt Arkın hangi takımı tutuyordu?”, “Cüneyt Arkın Beşiktaşlı mıydı?” sorularına cevap aranmaya başladı.
Cüneyt Arkın kimdir, asıl adı ne? Cüneyt Arkın nereli, kaç yaşında, neden öldü?
28 Haziran 2022 - 08:54
Yeşilçam’ın Kara Murat’ı vefat etti
Türk sinemasının usta ismi Cüneyt Arkın vefat etti. Bir süredir tedavi altında olduğu belirtilen Cüneyt Arkın’dan kötü haber geldi. Yeşilçam'ın Çınar'ı usta oyuncu tedavi olduğu hastanede hayatını kaybetti. Usta oyuncunun vefat haberinin ardından “Cüneyt Arkın kimdir?” “Cüneyt Arkın neden vefat etti?” sorularına cevap aranmaya başladı. İşte detaylar...
Bayram tatili kaç gün? 2022 Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı?
27 Haziran 2022 - 20:25
Kurban Bayramı tatilinde beklenen karar
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala bayram tatilinin kaç gün olduğuna yönelik araştırmalar yoğunlaşmaya başladı. Kurban Bayramı tatilinin 15 Temmuz ile birleşip birleşmeyeceğini merak eden vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Kabine Toplantısı’nda karar çıktı. “Bayram tatili 9 gün olur mu?”, “Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?” soruları sorgulanıyor.
AYETEL KÜRSİ OKUNUŞU ve Ayetel Kürsi Duası Türkçe, Meali, Tefsiri ve Arapça Yazılışı
27 Haziran 2022 - 16:36
Ayetel Kürsi'nin faziletleri
Bakara Suresi'nin 255. ayeti olarak bilinen Ayetel Kürsi Duası, tevhid itikadı ile alakalı derinlemesine bilgi barındıran, bütün tevhid ayetlerinin anlamını içerisinde derleyen ve okuyan kişiye maneviyat katan duadır. Ayetel Kürsi faydaları ve fazileti saymakla bitmez. Bilhassa sabahın ilk saatlerinde okunan Ayetel Kürsi anlamı ile Arapça yazılışı ile idrak edilerek okunduğunda kişi muahafaza altına alınır. "Ayetlerin Efendisi" olarak betimlenen Ayetel Kürsi duası, inananlar için Hz. Muhammed (s.a.v) tarafından okunması tavsiye edilmiştir. Bu sebeple Ayetel Kursi okunuşu, tefsiri, meali ve faziletleri bakımından detaylıca irdelenmelidir. Bu makalemizde fazileti en bol dua olarak telaffuz edilen Ayetel Kürsi'nin tefsiri, faydaları ve Türkçe anlamına (meali) göz gezdirebilirsiniz.
Osman Wöber kimdir? Kurtlar Vadisi'nin Tuncay Kantarcısı Osman Wöber kaç yaşında, neden öldü?
26 Haziran 2022 - 15:07
Kurtlar Vadisi'nin Tuncay'ından acı haber
Kurtlar Vadisi’nin Tuncay Kantarcı’sı Osman Wöber vefat etti. Bir zamanların sevilen dizisi Kurtlar Vadisi’nde oynadığı Tuncay Kantarcı karakteriyle sevilen ve büyük bir ilgiyle takip edilen Osman Wöber’in vefat haberi, kendisi gibi oyuncu Zafer Algöz tarafından duyuruldu. Ünlü oyuncunun vefat haberinin ardından, “Osman Wöber kimdir, nereli?”, “Kurtlar Vadisi’nin Tuncay’ı Osman Wöber kaç yaşında, neden öldü?” sorularına cevap aranmaya başladı.
Nightingale ne demek, İngilizce'deki anlamı nedir? Gelmiş geçmiş en dikkat çeken Kim Milyoner Olmak İster soruları
25 Haziran 2022 - 17:17
Nightingale sorusu Kim Milyoner Olmak İster'e damga vurdu
Ekranların en çok sevilen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster soruları gündeme damga vurmaya devam ediyor. 24 Haziran Cuma akşamı yeni bölümüyle izleyici karşısına çıkan yarışmada en dikkat çeken ve merak edilen soru Nightingale kelimesinin İngilizce'deki anlamı oldu. İşte geceye damga vuran soru ve Kim Milyoner Olmak İster'de bugüne kadar gelmiş geçmiş en dikkat çeken sorular...
Gamze Özer kimdir, neden öldü? Ünlü senarist Gamze Özer hayatını kaybetti! İşte Gamze Özer'in yazdığı diziler ve filmler!
25 Haziran 2022 - 15:23
Ünlü senarist Gamze Özer hayatını kaybetti!
Unutulmaz dizilerin senaristi Gamze Özer hayatını kaybetti! Ünlü senaristin vefat haberi sevenlerini üzerken "Gamze Özer kimdir, neden öldü, kaç yaşındaydı? Senarist Gamze Özer hangi dizi ve filmleri yazdı?" gibi sorular merak konusu oldu. İşte ünlü senarist Gamze Özer'in biyografisi…
Anne Frank kimdir? Google Doodle ile anılan Anne Frank neden ve nasıl öldü, eserleri nelerdir?
25 Haziran 2022 - 10:14
Anne Frank Google Doodle ile anıldı!
Günlük yazarı olarak bilinen Anne Frank, ünlü arama motoru Google tarafından doodle yapılarak tekrar gündeme geldi. İnternet kullanıcıları arama motorlarında Anne Frank Doodle’unu görünce "Anne Frank kimdir, mesleği ne, neden, nasıl, kaç yaşında öldü?" sorularını araştırmaya başladı. İşte hayatıyla ve yaşadıklarıyla dikkat çeken Anne Frank biyografisi…
İsmailağa Cemaati yeni lideri Hasan Kılıç kimdir? Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin vekil bıraktığı Hasan Kılıç Hocaefendi kaç yaşında, nereli?
24 Haziran 2022 - 16:38
İsmailağa Cemaatinin yeni lideri "Hasan Kılıç Hocaefendi" oldu
İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu, hayatını kaybetti. Bugün Fatih Camii’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlanan Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vasiyeti cenaze namazının ardından açıklandı. Yerine vekil bıraktığı Hasan Kılıç ise birçok kişi tarafından merak konusu oldu. Peki İsmailağa Cemaati yeni lideri Hasan Kılıç kimdir? Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin vekil bıraktığı Hasan Kılıç Hocaefendi kaç yaşında, nereli? İşte İsmailağa Cemaati’nin yeni liderinin biyografisi…
Mahmud Ustaosmanoğlu kimdir? Kaç yaşında, neden öldü? Mamhut Efendi'nin Eserleri ve sözleri...
24 Haziran 2022 - 11:54
İslam'a adanmış bir ömür: Doğru demek için hoca olduk
İsmailağa Cemaati lideri Mahmud Ustaosmanoğlu'nun vefatı yüz binlerce sevenini derinden sarstı. Mahmud Efendi olarak da anılan Ustaosmanoğlu’nun vefatı üzerine başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere siyasilerden ve ünlü isimlerden taziye mesajları gelirken “Mahmud Ustaosmanoğlu kimdir, kaç yaşında öldü?” sorusu gündem oldu. İşte İşte ömrünü İslam'a ve insan yetiştirmeye adayan Mahmud Ustaosmanoğlu’nun hayatı, eserleri ve sözleri...
Muhammed Ahmed Erbilli kimdir? Bestekar Muhammed Ahmed Erbilli öldü mü? İbrahim Tatlıses’in acı kaybı
22 Haziran 2022 - 15:28
Bestekar Muhammed Ahmed Erbilli hayatını kaybetti
İbrahim Tatlıses'in yıllardır dillerden düşmeyen şarkılarının söz yazarı olan Türkmen sanatçı Muhammed Ahmed Erbilli hayatını kaybetti. Ünlü sanatçıdan gelen acı haber tüm sevenlerini hüzne boğdu. Peki Muhammed Ahmed Erbilli kimdir, besteleri neler? İşte detaylar…
Balkan Ninnisi dizisinin konusu ne, oyuncuları kim? Balkan Ninnisi nerede çekiliyor? Erdal Özyağcılar’dan yeniden Balkan dizisi!
22 Haziran 2022 - 12:35
Kurtlar Vadisi'nin yönetmeninden 'Balkan Ninnisi' rüzgarı
Sevilen dizi Elveda Rumeli’nin ardından yeni bir Balkan dizisi daha seyirciyle buluştu. Başrolünde Erdal Özyağcılar’ın yer alacağı ‘Balkan Ninnisi’ isimli televizyon dizisinin çekimleri Üsküp’te başladı. Yönetmen koltuğunda Kurtlar Vadisi’nin yönetmeni Doğan Ümit Karaca’nın oturduğu dizinin çekimlerinin başlamasıyla birlikte büyük bir merak uyandıran dizi hakkında, “Balkan Ninnisi dizisinin konusu ne, oyuncuları kim? Balkan Ninnisi nerede çekiliyor?” sorularına cevap aranmaya başladı.