Tgrt Haber
Doğu ekspresi hangi illerden geçiyor? Doğu ekspresi kaç gün, kaç saat sürüyor?
15 Kasım 2023 - 10:12
Doğu ekspresi bileti nereden alınır?
Doğu ekspresi, son dönemin en gözde tatil aktivitesi olarak görülüyor. Farklı bir tatil seçeneği arayanlar kışın karla kaplı yolları, bahar ve yaz aylarında da dağların ve yemyeşil ağaçların arasından geçerek hem göz alıcı doğa manzaralarına tanıklık edebilir. Doğu ekspresi ile seyahat etmeyi düşünenler, pulman vagonlarda her sırada iki çiftli ve bir tekli koltuklardan birini tercih edebilir. Peki “Doğu ekspresi hangi illerden geçiyor? Doğu ekspresi kaç gün, kaç saat sürüyor?” İşte detaylar!
3 farkı bulan dahi sayılıyor! Sadece 15 saniyeniz var…
12 Kasım 2023 - 15:18
3 farkı bulan dahi sayılıyor! Sadece 15 saniyeniz var…
Optik yanılsama testinde 3 farkı bulmanız gerekiyor. Şirin köpeklerin olduğu resimdeki farkları bulmak için 15 saniyeniz var. Yüksek IQ’lu insanlar bu tesi başarıyla geçince dahi sayılıyor.
12 KASIM UZMAN ÇAVUŞLAR GÜNÜ FOTOĞRAFLARI! 12 Kasım Uzman Çavuşlar Günü mesajları bayraklı, kurtlu, sözlü, yazılı, en yeni, güncel…
12 Kasım 2023 - 12:11
Mehmetçik'in bu özel gününü tebrik mesajlarıyla kutlayın!
12 Kasım Uzman Çavuşlar Günü fotoğrafları… 12 Kasım Uzman Çavuşlar Günü mesajları bayraklı, kurtlu, sözlü, yazılı, en yeni, güncel… Türkiye 12 Kasım günü uzman çavuşlar günün kutluyor. Şan ve şerefle 85 milyonun yaşamını ve haklarını müdafaa eden Mehmetçik için önemli ve anlamlı bir gün olan bugünde güncel ve anlamlı mesajlar araştırılıyor.
MEHMET EFENDİ (KURUKAHVECİ) SAHİBİ KİM? Sosyal medyanın gündemine oturdu: Kurukahveci kimin?
10 Kasım 2023 - 15:12
Bir anda gündeme oturdu! Vatandaşlar olayın detaylarını araştırıyor...
Mehmet Efendi (Kurukahveci) sahibi kim? sorusuna kullanıcılar yanıt arıyor. Sosyal medyada yayılan görüntülerin ardından Mehmet Efendi hakkındaki detaylar merak konusu oldu. Vatandaşlar Kurukahveci kimin? sorusunu araştırıyor.
CUMA MESAJLARI 2023 YENİ: En Güzel, Anlamlı, Uzun, Kısa, Değişik, Ayetli, Yazılı ve Resimli Hayırlı Cuma Mesajları!
10 Kasım 2023 - 09:00
Sevdiklerinize gönderebileceğiniz en yeni cuma mesajları!
Cuma günlerinin İslam dünyası için anlamı  farklıdır. Bu günün önemi Kur-an'i Kerim'deki Cuma Suresi ve birçok sahih hadis kitabında belirtilmiştir. Müslümanların bayram edasıyla idrak ettiği Cuma günleri, camilerde cemaatle birlikte cuma namazı kılınır ve cuma hutbelerine kulak verilir. Önemi Kur'an-ı Kerim'de ve hadislerde anlatılan Cuma günleri özelinde Müslümanlar  birbirlerine cuma mesajları iletirler. En güzel, uzun, kısa, anlamlı, yazılı, sözlü, ve resimli hayırlı cumalar mesajı gönderen müminler böylelikle sevdikleriyle hem gönül bağını koparmazlar hem de sevap kazanırlar. Ayrıca bu hususi günde en çok başvurulan kişilerin başında da Ozan Birgül gelir. Ozan Birgül'ün hazırladığı Cuma mesajları gün içerisinde sıklıkla dolaşım halindedir. Fakat bu önemli günde yapılan iyiliklerin sevabı daha çok olurken yapılan kötülüklerin günahı da bir o kadar daha büyük olur. Uzakları yakın etmek, Mübarek Cuma günü sevdiklerine en güzel, en yeni, değişik, kısa, uzun, ayetli, hadisli, sözlü, yazılı ve resimli cuma gecesi tebrik mesajlarını iletmeyi arzulayanlar Cuma Mesajları 2023 haberimizde tüm mesajları bulabilirler!
FİLİSTİNLİ CUMA MESAJLARI 2023 | Filistin’le ilgili yazılı, sözlü, bayraklı Cuma mesajları…
10 Kasım 2023 - 09:00
Filistin'deki zulme sessiz kalmayın! Sevdiklerinizin Cumasını 'Gazze' ile tebrik edin...
Filistinli Cuma mesajları 2023. Filistin’le ilgili yazılı, sözlü, bayraklı Cuma mesajları… Müslümanların haftalık bayramı geldi ve birbirlerine mesajlar atarak bu güzel günlerini tebrik ediyorlar. Filistin’de yaşanan insanlık dramı nedeniyle de Filistin’le ilgili Cuma mesajları gündemde…
10 Kasım Cuma günü Vergi Dairesi açık mı 2023? 10 Kasım Vergi Dairesi çalışma saatleri!
09 Kasım 2023 - 17:30
10 Kasım vergi daireleri açık mı?
10 Kasım Cuma günü Vergi Dairesi açık mı 2023? Devlet daireleri ve kamu kurum ve kuruluşlarında işleri olanlar 10 Kasım’ın resmi tatil olup olmadığını araştırıyor. Başta öğrenciler olmak üzere herkes 10 Kasım tarihinde resmi tatil ilan edilip edilmeyeceğini öğrenmeye çalışıyor. Böylece Vergi Dairelerinde işleri olan vatandaşlar da konuyu araştırıyor. İşte 10 Kasım Vergi Dairesi çalışma saatleri…
10 KASIM CUMA GÜNÜ BANKALAR AÇIK MI? Bankada işiniz varsa dikkat! 10 Kasım 2023 Bankalar resmi tatil mi?
09 Kasım 2023 - 14:55
Bankada işi olanlar dikkat!
10 Kasım Cuma günü bankalar açık mı? Türkiye 10 Kasım 2023 Cuma günü Atatürk’ün ölüm yıl dönümüne hazırlanıyor. Yurt genelinde düzenlenecek olan organizasyonlara hazırlıkların yanı sıra bankalarda işi olan vatandaşlar 10 Kasım’ın resmi tatil olup olmadığını araştırmaya başladı. Peki, 10 Kasım 2023 Bankalar resmi tatil mi?
CANiK, Güney Afrika’da yerini sağlamlaştırdı
08 Kasım 2023 - 16:34
CANiK, Güney Afrika’da yerini sağlamlaştırdı
CANiK Academy, yurtdışında düzenlenen en büyük eğitim etkinliğini başarıyla tamamladı. Güney Afrika’da düzenlenen eğitim kapsamında 110 kişiye tabanca silahçı bakım eğitimi sertifikasını veren CANiK Academy, katılımcı sayısını geçen yıla göre 20 kat artırdı.
Newell ile kalem koleksiyonerleri PenFest’te buluşuyor
08 Kasım 2023 - 15:37
Newell ile kalem koleksiyonerleri PenFest’te buluşuyor
Newell Brands, dünyaca ünlü prestijli kalemlerin buluşma noktası PenFest’te en lüks ve prestijli 5 yeni ürünü ile yerini alıyor. Bu yıl 18-19 Kasım 2023 tarihleri arasında 4’üncü kez Çırağan Sarayı'nda düzenlenecek etkinlikte Parker, tüm kalem koleksiyonerlerinin ilgi odağı olacak.
10 KASIM TATİL Mİ? Okullarda, iş yerlerinde 10 Kasım 2023 için hazırlıklar başladı! İşte resmi tatil tarihleri
06 Kasım 2023 - 12:28
10 Kasım resmi tatil mi?
10 Kasım tatil mi? Resmi tatil günleri içerisinde 10 Kasım'ın olup olmadığı gündemdeki yerini koruyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının yıl dönümü için öğrenciler başta olmak üzere iş dünyasının resmi tatilin uygulanıp uygulanmayacağı konusunda kafası karışık. Peki, 10 Kasım 2023 okullarda, iş yerinde tatil mi? İşte tüm detaylar. 
2023 ENERJİ ÇALIŞANLARI HAFTASI NE ZAMAN? Enerji Çalışanları Haftası nerede ilan edildi?
06 Kasım 2023 - 11:08
Enerji Çalışanları Haftası için geri sayım
2023 Enerji Çalışanları Haftası ne zaman? Türkiye’de her yıl enerji çalışanlarının emeklerine binaen Enerji Çalışanları haftası kutlanıyor. Genellikle Kasım ayında olan bu süreçte enerji çalışanları haklarında iyileştirme yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Sadece bu değil enerji çalışanları detayları da merak ediyor. İşte Enerji Çalışanları Haftası nerede ilan edildi? sorusunun yanıtı ve detaylar…
Çok sıkan ayakkabı nasıl açılır? Ayakkabı bir numara nasıl büyütülür? Sıkan ayakkabı için pratik çözümler…
03 Kasım 2023 - 16:52
Sıkan ayakkabıyı genişletmek çok kolay!
Satın alınan ayakkabılar özellikle denemeden alınan ayakkabılar ayağınızı önden ya da arkadan sıkabilir. Bu durum ayak sağlığını da olumsuz etkiler. Vücudumuzu taşıyan ayakların rahat olması ve istenildiği gibi hareket edilebilmesi için alınan ayakkabıların ayağa oturması önem arz etmektedir. Peki “Çok sıkan ayakkabı nasıl açılır? Ayakkabı bir numara nasıl büyütülür?” İşte sıkan ayakkabılar için aranan çözümler!
TÜYAP KİTAP FUARI SAAT KAÇTA KAPANIYOR? Kitap severler adeta akın ediyor… TÜYAP kitap fuarı online bilet al!
03 Kasım 2023 - 15:48
Kitap severler adeta akın ediyor…
TÜYAP kitap fuarı saat kaçta kapanıyor? Binlerce yazarın kitabının alıcılarla buluştuğu kitap fuarı ziyaretçi akınına uğruyor. Her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan TÜYAP kitap fuarı bu yıl da binlerce kişiye ev sahipliği yaptı. Kitap severler hafta içi ve hafta sonu fuara katılarak indirimli kitapları satın alıyor. Peki TÜYAP kitap fuarı online bilet nasıl alınır? İşte TÜYAP kitap fuarı online bilet al!
GÜZEL CUMA MESAJLARI 3 KASIM 2023: Anlamlı, hadisli, dualı ve resimli cuma mesajları...
03 Kasım 2023 - 09:50
Sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel cuma mesajları!
Güzel cuma mesajları 3 Kasım 2023 tarihinde günün anlam ve önemine binaen müslümanlar arasında gönderiliyor. İslam alemi için en anlamlı günlerin başında gelen cuma günleri müslümanlar ibadet, namaz, ihlas gibi hayır ve hasenat işler. Bunun yanı sıra sevdiklerine küs olduklarına cuma mesajları da gönderir. Biz TGRT olarak en güzel cuma mesajlarını sizler için derledik. İşte WhatsApp, Telegram, Twitter, Instagram ve SMS üzerinden gönderebileceğiniz 3 Kasım 2023 anlamlı, hadisli, dualı, çiçekli ve gül resimli cuma mesajları...
Bilim insanları açıkladı: Kediler tam 276 farklı yüz ifadesine sahip
02 Kasım 2023 - 11:39
Bilim insanları açıkladı: Kediler tam 276 farklı yüz ifadesine sahip
ABD'de bilim insanları, bir yıllık süre zarfında kedileri inceledi. Ortaya çıkan sonuca göre, kedilerin birbiriyle etkileşim halinde olduğunda 276 farklı yüz ifadesi kullandığı tespit edildi.
Hac kuraları 2023 2024 ne zaman çekilecek? Diyanet hac kura takvimi kura çekim tarihleri...
31 Ekim 2023 - 10:36
Ali Erbaş açıkladı! İşte hac kura çekimi tarihleri
Hac kuraları 2023 2024 ne zaman çekilecek? Geçtiğimiz yıl pandemiden sonra yeniden başlayan hac ibadeti, yoğun bir başvuru sürecini geride bırakmıştı. Bu sene de yine hac ibadeti için yoğun bir katılım talebi var. 2024 hac kura çekim tarihleri, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından duyurulmuştu. Peki, hac kuraları ne zaman çekilecek? İşte 2023 2024 diyanet hac kuraları çekim tarihleri.... 
Sertleşmiş pişmaniye nasıl yumuşatılır? Pişmaniye kaç gün dayanır?
25 Ekim 2023 - 17:18
Pişmaniye alacaklar aman dikkat!
Pişmaniye, İzmit kentine özgü yiyeceklerden sayılmaktadır. Özgün bir tatlı olan pişmaniye, hem yurt içinde hem de yurt dışında severek tüketilmektedir. Pişmaniye farklı bölgelerde, farklı isimler almaktadır. Eskişehir bölgesinde 'tel tel', Kastamonu' da 'çekme', günümüzde de 'çekme helvası' olarak bilinir. Pişmaniyeyi severek tüketenler genellikle bu tatlıdan kutu kutu almaktadır. Ancak her yiyecekte olduğu gibi pişmaniyenin de bir raf ömrü vardır. Peki “Pişmaniye kaç gün dayanır? Sertleşmiş pişmaniye nasıl yumuşatılır?” İşte merak edilenler!
Bir öyleler bir böyleler! Dengesizlikte master yapan 3 burç belli oldu
21 Ekim 2023 - 13:44
Bir öyleler bir böyleler! Dengesizlikte master yapan 3 burç belli oldu
Onların ki kararsızlık değil. Düpedüz dengesizlik. Ne yaptıklarını kendileri bile bilmiyor. İşte dengesizlikte çığır açan 3 burç
Akılları darmaduman eden IQ testi! İki kaplumbağa arasındaki 3 farkı sadece 12 saniyede bulmanız gerekiyor
21 Ekim 2023 - 11:55
İki kaplumbağa arasındaki 3 farkı sadece 12 saniyede bulmanız gerekiyor
Matematiksel beceriyi geliştirmek ve görsel hafızayı artırmak için IQ testleri ve optik illüzyon araçları  en faydalı egzersizlerdir. İşte sadece yüksek zekaya sahip kişilerin bulabildiği zor bir test daha.
Kararan gümüş yüzük, kolye nasıl parlatılır? Evdeki malzemeler ile gümüşlerinizi parlatın…
12 Ekim 2023 - 16:22
Kararan gümüş takıları beyazlatma yöntemleri!
Gümüş takılarak severek kullanılan aksesuarlardan biridir. Ancak bu takılar zaman geçtikçe ilk halini kaybetmeye başlar. Işıl ışıl bakmaya bile kıyamadığınız bu takılar dış etkenler ya da vücut ısısına bağlı olarak bir süre sonra güzelliklerini kaybedip, kararmaya başlar. Göze zor görünse de gümüş parlatma zannedildiği gibi zor bir işlem değildir. Hatta kimileri bu işi yaparken çok da eğlenir. Peki “Kararan gümüş takılar evde nasıl beyazlatılabilir mi? Kararmış gümüş yüzük, kolye nasıl beyazlatılır?” İşte detaylar!