Tgrt Haber
Natha Bohem kurucusu Yıldıray Yalçın: Adana'ya Türkiye'nin en iyi mekânlarından birini kazandırdık
09 Ekim 2023 - 21:28
"Adana'ya Türkiye'nin en iyi mekânlarından birini kazandırdık"
Adana'nın tanınmış işletmecilerinden Yıldıray Yalçın, Natha Bohem Restoran'ı Adanalılara kazandırarak şehrin gastronomi sahnesine büyük bir katkı sağladı.
Gece tırnak kesmek günah mı? Gece tırnak kesilir mi, kesilmez mi?
09 Ekim 2023 - 16:31
Gece tırnak kesilir mi? Hangi günler tırnak kesilir?
Gece tırnak kesmeye dair halk arasında pek çok söylenti bulunmaktadır. Vatandaşlar, “Gece tırnak kesmek günah mı? Gece tırnak kesilir mi, kesilmez mi? Sünnete göre tırnak kesimi nasıl olmalı?” sorularını sıkça sormaktadır. İşte bu konuya dair araştırılanlar!
'Ateş çemberi' hayran bırakacak... Bu manzaranın tekrarı 23 yıl sonra
07 Ekim 2023 - 17:00
'Ateş Çemberi'nin Tekrarı 23 yıl sonra, kaçırmayın
"Ateş çemberi'' olarak da bilinen halkalı Güneş tutulması için geri sayım başladı. Herkesin merakla beklediği doğa olayı Türkiye'den de izlenecek. Tekrarı isi yıllar sonra.
Telefonu şarj eder gibi insanı şarj ediyor.. Halsizlik ve yorgunluk için günde 2 tane yetiyor
07 Ekim 2023 - 16:43
Telefonu şarj eder gibi insanı şarj ediyor..
Kendinizi sürekli yorgun ve halsiz mi hissediyorsunuz.. Bir çok kişi sağlıksız enerji içecekleriyle bu durumdan kurtulmaya çalışır. Ancak doğal gıdalar ise reçete gibi.
Demir eksikliğe bire bir etki ediyor! Haftada 3 kez yemek sorunu çözüyor
07 Ekim 2023 - 14:10
Sağlığı tehdit eden demir eksikliğin formülü belli oldu
Hastalıklardan korunmak için vücutta gerekli besinlerden biri de demirdir. Her 10 çocuktan 4’ünde görülen demir eksikliği iştahsızlık, baş dönmesi ve halsizliğe neden olur. Demir eksikliği yaşayanlar ne yapmalı, nasıl beslenmeli?
Sabahları uyanmak artık ızdırap olmasın! Bu 5 formülle yenilenmiş gibi uyanmanın…
07 Ekim 2023 - 14:09
Sabahları uyanmak artık ızdırap olmasın! Bu 5 formülle yenilenmiş gibi uyanmanın…
Sabahları erken kalkmak bazen zor olabiliyor. Erken kalkma alışkanlığı kazanıldığı zaman gününüzün daha keyifli ve düzenli geçtiğini göreceksiniz. Peki “Sabah uyanmada zorluk çekenler ne yapmalıdır? Sabahları nasıl daha zinde ve enerjik kalkılır?” İşte detaylar!
Soğanı bu şekilde tüketenler yandı! Kendi kendine zehir üretiyor…
07 Ekim 2023 - 12:34
Soğanı bu şekilde tüketenler yandı! Kendi kendine zehir üretiyor…
Soğan, pek çok yemeğe konulduğu gibi tek olarak da tüketilebiliyor. Yalnız her besin de olduğu gibi soğanın da doğru tüketilmesi gerekmektedir. Soğanın yanlış tüketilmesi sonucunda besin zehirlenmesine kadar giden olumsuz sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Peki “Soğan nasıl tüketilmeli ve nasıl tüketilmemelidir?” İşte detaylar!
İstanbul'da bir cumartesi, pazar günü ne yapılır? İstanbul’da hafta sonu gezilecek yerler
07 Ekim 2023 - 10:33
İstanbul'da bir cumartesi, pazar günü ne yapılır? İstanbul’da hafta sonu gezilecek yerler
İstanbullular ya da İstanbul’a hafta sonu için gezmeye gelen kişiler, “İstanbul'da bir cumartesi, pazar günü ne yapılır? İstanbul’da hafta sonu nereler gezilir?” şeklinde sorular sormaktadır. İstanbul hem doğal güzelliği hem de tarihi ile ziyaretçileri çeken bir şehirdir. Biz de İstanbul’u güzel bir şekilde gezmek için hafta sonu gezilecek yerlerin listesini yaptık. İşte o yerler!
Türkiye'deki diri faylar! Diri fay hattı nerelerde var? Diri fay hattı hangi illerde var?
06 Ekim 2023 - 17:04
Türkiye'deki diri faylar! Diri fay hattı nerelerde var? Diri fay hattı hangi illerde var?
Fay, yer kabuğundaki çeşitli ölçekteki kayma yüzeylerine verilen isimdir. Diri fay, genellikle son 10.000 yılda en az bir kez hareket etmiş ve depreme neden olmuş faylar “aktif fay” olarak tanımlanır. Bu fayların yeniden deprem oluşturma olasılığı çok yüksektir. Peki “Türkiye'deki diri faylar hangileridir? Diri fay hattı hangi illerde var?” İşte detaylar!
Dünyada eşi benzeri yok! Boğaz manzaralı millet bahçesi
06 Ekim 2023 - 15:24
Boğaz manzaralı millet bahçesi, görenler hayranlığını gizleyemiyor
Yerel yönetimlerde sürdürülebilir projelerle hem vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor hem de istihdam sağlanıyor. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Akkaştepe Millet Bahçesi’nin Türkiye’de ve dünyada eşi benzeri olmadığını belirterek "Millet bahçesi boğaz manzaralı" dedi. 
RESİMLİ CUMA MESAJLARI 6 EKİM 2023 | En güzel, anlamlı, dualı, hadisli, çiçekli ve gül resimli cuma mesajları...
06 Ekim 2023 - 08:33
Sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel cuma mesajları!
Resimli cuma mesajları 6 Ekim 2023 günü müslümanlar arasında gönderiliyor. Ekim ayının ilk cuma günü idrak ediliyor.  Cuma günü, İslam dininde haftanın en kıymetli günlerdendir. Cuma günü, Allah'ın rahmetinin bol olduğu, duaların kabul edildiği, müminlerin bir araya gelerek namaz kıldığı ve hutbe dinlediği bir gündür. Cuma günü, Kur'an-ı Kerim'de de övülmüştür. Yapılacak ibadetlerin yanı sıra uzakta olan eşe, dosta, akrabaya cuma mesajı göndermek önemlidir. Bunun için sizlere en güzel, anlamlı, dualı, hadisli kısa ve etkileyici mesajları hazırladık. İşte WhatsApp, Telegram, Instagram ve SMS üzerinden gönderebileceğiniz rahmet pınarı, kısa etkileyici, çiçekli ve gül resimli cuma mesajları listesi...
Dünya öğretmenler günü neden 5 Ekim'de kutlanır? (5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü mesajı)
05 Ekim 2023 - 15:16
Dünya Öğretmenler Günü neden 5 Ekim'de kutlanır? Öğretmenler Gününü kutlayan ülkeler hangileridir?
Dünya Öğretmenler Günü gündemde yer alan konular arasında. 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü kutlanmaktadır. Peki “Dünya Öğretmenler Günü nedir? Dünya Öğretmenler Günü neden 5 Ekim'de kutlanır? Öğretmenler Gününü kutlayan ülkeler hangileridir?” İşte detaylar!
Tarihte Osman Bey’in eşi Bala Hatun kimdir? Bala hatuna ne oldu, nasıl öldü?
05 Ekim 2023 - 10:48
Osman Bey’in eşi Bala Hatun kimdir? Bala hatuna ne oldu, nasıl öldü?
Osman Bey’in eşi Bala Hatun’un hayatı gündemde yer alıyor. Kuruluş Osman dizisi bilindiği üzere Osman Bey’in hayatını anlatan sevilen yapımlardan bir tanesi. Dizideki her karakter ayrı bir öneme sahip. Bu karakterlerden biri de Osman Bey’in eşi Bala Hatundur. Peki “Tarihte Osman Bey’in eşi Bala Hatun kimdir? Bala hatuna ne oldu, nasıl öldü?” İşte detaylar!
Uzman isim açıkladı: Aşk strese yol açıyor!
05 Ekim 2023 - 09:40
Uzman isim açıkladı: Aşk strese yol açıyor!
Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Öztürk, 3 evreden oluşan aşkın ilk dönemlerinin hormonsal değişiklikler nedeniyle stresli geçtiğini söyledi.
Buzdolabı temizleme nasıl yapılır? Buzdolabı en iyi ne ile temizlenir?
04 Ekim 2023 - 17:00
Buzdolabı en iyi ne ile temizlenir? Buzdolabı temizlemenin püf noktaları...
Buzdolabı temizliği, son derece önemli bir konudur. Bu temizlik, içerisinde saklanılan sebze ve meyvelere sirayet eder. Eğer buzdolabınız temiz ise yemekleriniz de bir o kadar lezzetli olur. Buzdolabı temizliği, mutfak temizliğinin en kritik noktalarından biridir. Peki “Buzdolabı temizleme nasıl yapılır? Buzdolabı en iyi ne ile temizlenir?” İşte detaylar!
Nobel Kimya Ödülü kazananları açıklandı mı 2023? Nobel Kimya Ödülü kazanları kimler? Nobel Kimya Ödülü çalışmaları neler?
04 Ekim 2023 - 14:30
2023 Nobel Kimya Ödülü kazanları kimler? Nobel Kimya Ödülü çalışmaları neler?
Nobel Kimya Ödülü yüzyılı aşkın bir süredir verilen ödüldür. Kazanan kişilere bu ödül İsveç Kraliyet Bilimler Akademisi tarafından veriliyor. Aynı zamanda başarılı elde eden bilim insanlarına 11 milyon İsveç kronu yani yaklaşık olarak 1 milyon dolar takdim ediliyor. 2023 yılında da Nobel Kimya Ödülü sahiplerini arıyordu. Peki “Nobel Kimya Ödülü kazananları açıklandı mı 2023? Nobel Kimya Ödülü kazanları kimler?” İşte detaylar!
İBB’den 4 müze için karar! Yerebatan Sarnıcı ücretsiz mi? Hangi müzeler ücretsiz oldu? İstanbul ücretsiz müzelere giriş saati
03 Ekim 2023 - 12:27
İstanbul’daki müzeler ücretsiz mi oldu? Hangi müzeler ücretsiz oldu? İstanbul ücretsiz müzelere giriş saati…
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılında 4 müze için bir karar aldı. Belirlenen bu müzeler 100 gün boyunca ücretsiz olacak. Peki “100 gün boyunca hangi müzeler ücretsiz olacak? Ücretsiz müzeler kimler için geçerli, giriş saati belli mi?” İşte detaylar!
Tiftiklenmiş kazak nasıl temizlenir? Giysilerinizin kullanma ömrünü arttırın…
02 Ekim 2023 - 15:13
Tiftiklenmiş giysilerinizi çöpe atmayın! Bu yolla uzun süre kullanın
Tüylenme ya da halk arasında tiftiklenme denen olayı pek çok kıyafet özellikle kazaklar yaşamaktadır. Sevdiğiniz kazaklarınızdan sırf tüylendi ya da tiftiklendi diye ayrılmayın. Bu giysilerinizin ömrünü uzatabilirsiniz. Peki “Tiftiklenmiş kazak nasıl temizlenir?” İşte detaylar!
CUMA MESAJLARI RESİMLİ 29 EYLÜL 2023: Anlamlı, güzel, kısa etkileyici, rahmet pınar, çiçekli ve gül resimli cuma mesajları...
29 Eylül 2023 - 08:35
Sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel cuma mesajları!
Cuma mesajları resimli 29 Eylül 2023'te ayın son cuma gününde gündemde. Cuma günü, Cuma namazı kılan müminlerin dualarının kabul edildiği bir gün olarak kabul edilir. İslam dininde Cuma günü, haftanın en kutsal günlerinden olan Cuma günleri, fazileti birçok hadis ve İslam alimi tarafından vurgulanmıştır. Böylesine anlamlı ve özel günde yapılacak ibadetlerin yanı sıra eşe, dosta ve akrabaya mesajlar göndererek aradaki gönül bağını kuvvetlendirmek de önemlidir. Bu sebeple sizler için en güzeli anlamlı, kısa etkileyici, çiçekli ve gül resimli cuma mesajlarını derledik. Hayırlı cumalar, cumanız mübarek olsun 
Watsons Gençlik Festivali ne zaman, nerede? Watsons Gençlik Festivali bileti kaç TL?
28 Eylül 2023 - 15:53
Watsons Gençlik Festivali ne zaman, nerede? Watsons Gençlik Festivali bileti kaç TL?
Yaklaşan festival haberleri merakla takip ediliyor. Yakın zamanda gerçekleşecek olan Watsons Gençlik Festivali de araştırılan konular arasında. Sevdikleri ile hoş vakit geçirmek isteyenler, “Watsons Gençlik Festivali ne zaman? Watsons Gençlik Festivali bileti nereden alınır? Watsons Gençlik Festivali bileti ne kadar?” şeklinde sordukları sorularına cevap arıyor. İşte bu konudaki detaylar!
Faydaları saymakla bitmiyor! Kaya koruğu nedir, faydaları nelerdir? Kaya koruğu nerede yetişir?
28 Eylül 2023 - 14:40
Faydaları saymakla bitmiyor! Kaya koruğu ne işe yarar? Kaya koruğu nerede yetişir?
Kaya koruğu, gündemde yer alan konular arasındadır. Özellikle kaya koruğu faydaları, nerede yetiştiği vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Kaya koruğunun sağlığa pek çok faydası vardır. Peki “Kaya koruğunun bu faydaları nelerdir?” İşte detaylar!