Tarih : 24.10.2021 - 13:02 Yorum : 0

Ayberk  Pekcan kimdir, kaç yaşında? Ünlü oyuncu Ayberk Pekcan sağlık durumu nasıl?

Diriliş Ertuğrul, Kurtlar Vadisi, Ihlamurlar Altında, Yaprak Dökümü, Keşanlı Ali Destanı gibi birçok dizide oynayan Ayberk Pekcan, akciğer kanseri olduğunu açıkladı. Haberin ardından ünlü oyuncu Ayberk Pekcan’ın hayatı merak konusu oldu. Peki Ayberk Pekcan kimdir? Oyuncu Ayberk Pekcan hastaneye mi kaldırıldı? İşte Ayberk Pekcan sağlık durumu

Ayberk  Pekcan kimdir, kaç yaşında? Ünlü oyuncu Ayberk Pekcan sağlık durumu nasıl?

Ayberk Pekcan, geçtiğimiz günlerde sırt ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede kanser olduğunu öğrendi. Haberi Twitter hesabından duyuran Ayberk Pekcan sağlık durumu hakkında bilgi verdi. İşte kansere yakalanan Ayberk Pekcan hakkında bilmeniz gerekenler.

AYBERK PEKCAN KİMDİR?

Ayberk Pekcan 22 Mayıs 1970 tarihinde Mersin'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adana'da başladı. Lise eğitimine ise Mersin'de devam etti. Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı mezunu olan Ayberk Pekcan İstanbul’a yerleşerek oyunculuk kariyerine başladı. İlk oyunculuk deneyimini 1995 yılında 'Çiçek Taksi' dizisinde oynayarak kazandı. Ihlamurlar Altında, Yaprak Dökümü, Hayat Bilgisi, Kurtlar Vadisi, Keşanlı Ali Destanı gibi dizilerde yer aldı. Saç filmi ile 2010 yılında ulusal ve uluslararası film festivallerinde ödüller kazandı. 23. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde 'Aşk ve Devrim' filmindeki performansıyla 'En İyi Yardımcı Erkek' oyuncu ödülünü aldı. 2014-2018 yılları arasında 'Diriliş Ertuğrul' dizisinde 'Artuk Bey' karakteriyle boy göstererek herkes tarafından tanındı. 51 yaşındaki oyuncu Ayberk Pekcan Twitter hesabından yaptığı duyuru ile akciğer kanserine yakalandığını duyurdu.

AYBERK PEKCAN FİLMLERİ

Ayberk Pekcan akciğer kanseri olduğunu duyurmasının ardından hayranları yer aldığı sinema filmlerini araştırmaya başladı. İşte Ayberk Pekcan sinem filmleri ve oynağı karakterler:

 • Mustang (2015) - Erol
 • Kış Uykusu (2014) - Hidayet
 • Aşk ve Devrim (2011) - Pala
 • Saç (2010) - Hamdi
 • Ali'nin Sekiz Günü (2008) - Hacı
 • Neredesin Firuze (2003) - Pislik
 • Şeytan Bunun Neresinde (2002) - Köy Muhtarı/Terörist Başı
 • Abdülhamit Düşerken (2002) - Katip Ali Şevki

AYBERK PEKCAN SAĞLIK DURUMU NASIL?

Ünlü oyuncunun akciğer kanseri olduğu haberi hızla yayılırken gözler Ayberk Pekcan sağlık durumuna çevrildi. Tümörün karaciğer ve böbrek üstü bezlerine sıçradığını söyleyen oyuncu Pekcan, kişisel sosyal medya hesaplarından kemoterapiye başladığını duyurdu. Ayberk Pekcan, sağlığına kavuşmak için elinden gelen çabayı göstereceğini ifade etti. Ayberk Pekcan akciğer kanseri olduğu haberini şu mesajla duyurdu:

"Sevgili dostlar, on gün kadar önce sırt ağrısı şikayetiyle gittiğim doktorla başlayan süreç bugün bu noktaya geldi. Ben Akciğer Kanseri olmuşum. Tümör, karaciğer ve böbrek üstü bezlerine de sıçramış. Maalesef bu hastalık başlangıç evrelerinde hiç belirti vermedi. Kemoterapinin ilk günü. En büyük desteğim ailem yanımda. Yakındaki arkadaşlarım da öyle. Ben sağlığıma kavuşmak için elimden gelen çabayı göstereceğim. Sağlık dilekleriniz ve dualarınızı esirgemeyin. Kalın sağlıcakla..."

AKCİĞER KANSERİ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Akciğer kanseri yapısal olarak normal akciğer dokusundan olan hücrelerin ihtiyaç ve kontrol dışı çoğalarak akciğer içinde bir kitle (tümör) oluşturmasıyla başlar. Akciğerde yer alan hücrelerin dengesiz bir şekilde çoğalması sonucu meydana gelen kötü huylu tümöral oluşumlara akciğer kanseri adı verilir. Akciğer kanseri oldukça sık görülen, ciddi sonuçları olan kanser türlerinden biri olarak bilinir.

Akciğer kanseri belirtileri:

 • Giderek artan öksürük
 • Ses kısıklığı ve yutma güçlüğü
 • Kanlı balgam,
 • İştah kaybı,
 • Ani ve hızlı ortaya çıkan kilo kaybı
Etiketler : Kanser Oyuncu
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber