Tgrt Haber
09 Şubat 2024 14:09 - Güncelleme : 09 Şubat 2024 14:11

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin kimdir, nereli, kaç yaşında?

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin kimdir, nereli, kaç yaşında? Kocaeli'nin yeni belediye başkan adayı Atasoy Bilgin'in hayatı, siyasi geçmişi ve akademik kariyeri...

Editör: Selçuk Hoş / Kaynak: TGRT Haber
CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atasoy Bilgin kimdir, nereli, kaç yaşında?
Chp

ATASOY BİLGİN KİMDİR?

Atasoy Bilgin, 1974 yılında Kırşehir'de doğmuş olup aslen Artvinlidir. 2000 yılında Yıldız Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden mezun olan Bilgin, siyasi kariyerine CHP Kocaeli Derince ilçesinde adım atmıştır.

NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Kırşehir doğumlu olan Atasoy Bilgin, şu an itibariyle yaklaşık olarak orta yaş grubunda yer almaktadır. Ancak doğrudan yaşını belirtmemiştir.

AKADEMİK VE SİYASİ KARİYERİ

Bilgin, Derince ilçesinde mahalle temsilciliği yaparak siyasi hayatına başlamış ve daha sonra ilçe yönetiminde çeşitli görevler üstlenmiştir. İki dönem boyunca Derince İlçe Başkanlığı görevini yürüten Bilgin, ayrıca CHP Kurultay Delegeliği de yapmıştır.

Ayrıca, TMMOB Makina Mühendisleri Odası üyesi olan Bilgin, mesleki alanda da etkin rol oynamış ve sendikal faaliyetlerde bulunmuştur. İnşaat-Sen sendikasında önemli komisyonlarda görev alan Bilgin, özellikle yurtdışında çalışan işçilerin özlük haklarının korunması konusunda çalışmalarda bulunmuştur.

Kocaeli'nin yeni belediye başkan adayı Atasoy Bilgin, siyasi ve akademik kariyerindeki başarılarıyla dikkat çekmektedir. Hem yerel halkla olan bağları hem de mesleki bilgisiyle, Kocaeli'nin yönetiminde önemli bir rol üstleneceği öngörülmektedir.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...