2022-05-12 17:34:10 | Son Güncelleme : 2022-05-12 17:38:29

Gökmen Çiçek kimdir? Kayseri yeni valisi Gökmen Çiçek kaç yaşında, nereli?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlana Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi ile birlikte 20 ilde vali değişikliği yapılırken, 10 ilin valisi ise görevden alınarak, yerlerine yenileri getirildi. Değişen valilerden birisi de Kayseri Valisi Gökmen Çiçek oldu. Yapılan değişikliklerin ardından internet üzerinden yapılan araştırmalarda, “Gökmen Çiçek kimdir, nereli?”, “Kayseri yeni valisi Gökmen Çiçek kaç yaşında?” sorularına cevap aranmaya başladı.

Gökmen Çiçek, 12 Mayıs 2022 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi ile birlikte Kayseri yeni valisi oldu.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Gökmen Çiçek, 12 Mayıs 2022 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi ile birlikte Kayseri yeni valisi oldu.

Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi’ne göre 10 ilin valisi görevden alınarak, yerine yeni isimler getirildi. Getirilen yeni isimlerden biri de Kayseri Valiliğine atanan Gökmen Çiçek oldu. Yapılan değişiklikler vatandaş tarafından yakından takip edilirken, Gökmen Çiçek hakkında yoğun bir araştırma yapılmaya başladı. İşte Kayseri yeni valisi Gökmen Çiçek biyografisi ve tüm merak edilenler…

KAYSERİ YENİ VALİSİ GÖKMEN ÇİÇEK KİMDİR?

1978 yılında Kocaeli Gebze’de dünyaya gelen Gökmen Çiçek, aslen Kocaelilidir. İlk, orta ve lise eğitimlerini Gebze’de tamamlayan Çiçek, 1997 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde başlamış olduğu eğitimini 2001 yılında tamamlamıştır. 2004 yılında İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak mesleğe geçiş yaptı ve Trabzon-Düzköy, İzmir-Beydağ Kaymakam Vekilliği görevlerini üstlenmiştir. 2005-2006 yılları arasında İçişleri Bakanlığı tarafından eğitim amaçlı gönderilmiş olduğu İngiltere Sheffield Üniversitesi’nde dil eğitimi ve İngiltere idari sistemi üzerine çalışmalarda bulunmuştur.

Yüksek Lisans eğitimini Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İşletme Anabilim Dalında tamamlayan Gökmen Çiçek, 2007 yılında Sivas-Akıncılar Kaymakamlığı’na atandı. Ardından Erzincan-Kemah ve Rize-Güneysu Kaymakamlıklarında görev aldı. 2014 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından Yılın İdarecisi seçilmiş ve sırasıyla İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdür, Personel Genel Müdürlüğü’nün çeşitli kademelerinde Şube Müdürü, Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Evli ve iki çocuk babası olan Gökmen Çiçek, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Gökmen Çiçek, 12 Mayıs 2022 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlana Cumhurbaşkanlığı Valiler Atama Kararnamesi'ne göre Kayseri'ye yeni vali olaak atandı.

Etiketler