Tarih : 11.10.2021 - 17:01 Yorum : 0

İsmet Uçma kimdir? AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma neden öldü?

Bir süredir yoğun bakımda tedavi görmekte olan İsmet Uçma’dan üzücü haber geldi. Yakalandığı amansız hastalık için mücadele veren ve bir süredir de yoğun bakım tedavisi gören İsmet Uçma, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. İsmet Uçma kimdir? Kaç yaşında, neden öldü?

İsmet Uçma kimdir? AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma neden öldü?

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, bir süredir amasız hastalığı nedeniyle tedavi altındaydı. Son zamanlarda yoğun bakım tedavisi gören Uçma, 66 yaşında hayatını kaybetti. Sevenlerini ve yakınlarını derinden etkileyen bu olay üzerine İsmet Uçma kimdir, nerelidir? Soruları ilgiyle takip edilmeye başladı. Peki İsmet Uçma kimdir, nerelidir? İsmet Uçma kaç yaşında, neden öldü? İşte detaylar…

İSMET UÇMA KİMDİR, NERELİDİR? KAÇ YAŞINDA, NEDEN ÖLDÜ?

AK Parti İstanbul Milletvekili olan İsmet Uçma, 1 Ocak 1955’te Ordu’nın Fatsa ilçesinde dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini tamamladı. Ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler ana bilim dalında doktora derecesini aldı. Belirli bir süre özel bir okulda öğretmenlik yapan Uçar, 1983 yılında yayıncılık hayatına Editör olarak başladı. Daha sonra sırasıyla İşaret Yayınları’nı ve Şehir Yayınları’nı kurdu.

1994—1997 yılları arasında İstanbul İl Genel Meclisi üyeliğine seçildi. AK Parti kurucu üyelerinden biri olan İsmet Uçma, 2011 yılında AK Parti İstanbul Milletvekili seçildi. 1991 yılında Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Yılın Yayıncısı ödülüne layık görüldü. 6 çocuk babası olan İsmet Uçma, Arapça ve İngilizce bilmekteydi.

Bir süredir amansız bir hastalıkla mücadele etmekte olan İsmet Uçma, yoğun bakım tedavisi görüyordu. AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, yoğun bakım tedavisi gördüğü hastanede 66 yaşında hayatını kaybetti.

Etiketler : İsmet Uçma
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber