Tarih : 25.10.2021 - 10:25 Yorum : 0

James Michael Tyler kimdir? Friends dizisinin Gunther’ı hayatını kaybetti!

Sevilerek takip edilen Friends dizisinin Central Perk garsonu Gunther’ı canlandıran James Michael Tyler hayatını kaybetti. Uzun zamandır prostat kanseri tedavisi gören Tyler’ın evinde ölü bulunduğu bildirildi. Ünlü oyuncunun ölüm haberinin ardından “James Michael Tyler kimdir?” “James Michael Tyler kaç yaşında hayatını kaybetti?” soruları sıklıkla sorulmaya başlandı.

James Michael Tyler kimdir? Friends dizisinin Gunther’ı hayatını kaybetti!

Friends dizisinde Gunther rolüyle beğen, toplayan ve sevilen Amerikalı aktör James Michael Tyler, menajerinin yapmış olduğu açıklamaya göre Pazar sabahı Los Angeles’ta bulunan evinde ölü bulundu. Arkadaşları, ailesi ve sevdiklerini büyük yasa boğan bu haber sonrasında ünlü aktörün kim olduğu, kaç yaşında ve hangi sebepten öldüğü merak edilmeye başlandı. Peki James Michael Tyler kimdir? James Michael Tyler kaç yaşında, neden öldü? İşte detaylar…

JAMES MİCHAEL TYLER KİMDİR?

28 Mayıs 1962’de Greenwood Mississippi’de dünyaya gelen James Michael Tyler, küçük yaşta anne ve babasını kaybetti. Kız kardeşiyle birlikte Güney Carolina Anderson’a taşınan ve burada yaşamaya başlayan ünlü aktör, 1982 yılında Anderson Koleji’nden dereceyle, Clemson Üniversitesi’nden de Jeoloji derecesiyle mezun oldu. Clemson’da “Clemson Players” adlı öğrenci tiyatro grubunda bulundu. Tiyatro grubunda yer alması, oyuncu olma yönünde ilgisini artırdı. Tyler, 1987 yılında Georgia Üniversitesi’nden Güzel Sanatlar bölümünden yüksek lisans derecesi ile mezun oldu.

Lisans mezuniyetinin ardından Los Angeles’a taşınan James Michael Tyler, “Fat Man and Little Boy” isimli filmin yapım asistanı ve film editör yardımcısı oldu. 1994 yılından 2004 yılına kadar geçen süreçte ünlü sitcom dizisi Friends’te Gunther karakterine can verdi. Gunther, Central Perk’te garsonluk yapan ve Jeniffer Aniston’un canlandırmakta olduğu Rachel Green’e karşılıksız aşık olan bir karakterdi. Friends dizisinin 236 bölümünün 148’inde rol alan James Michael, bu diziyle birlikte 10 yıllık bir kariyere yol açmış oldu.

JAMES MİCHAEL KAÇ YAŞINDA, NEDEN ÖLDÜ?

Ünlü aktör James Michael Tyler, 2018 yılında koyulan prostat kanseri teşhisiyle tedavi sürecine başladı. Bu süreçte prostat kanseri duyarlılık aktivitelerine katılarak halkı erken teşhis için bilinçlendirmeyi hedefleyen eylemlerde bulundu. Kanserin kemiklere sıçraması nedeniyle zorlu bir tedavi süreci geçiren Tyler, “Sonunda yüksek ihtimalle beni yenecek” dediği hastalığı nedeniyle 24 Ekim 2021 tarihinde, 59 yaşında Los Angeles’te bulunan evinde ölü bulundu. Tyler’ın ölüm haberini menajeri “Onunla bir kez tanıştıysanız, ömür boyu arkadaşınız olmuştur.” İfadelerinin de yer aldığı bir açıklamayla duyurdu.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber