22˚
İstanbul
22˚
parçalı az bulutlu
Nem %47
Rüzgar 4.40 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-10-23 10:20:42

Kemal Kuruçay kimdir? Kemal Kuruçay nereli, kaç yaşında vefat etti?

Ekranların sevilen dizisi Seksenler’de ‘Seyfi’ karakterine can veren Kemal Kuruçay, dün geçirmiş olduğu kalp krizi nedeniyle vefat etti. Sanat camiasını büyük bir yasa boğan Kuruçay’ın vefatından sonra çok sayıda sanatçı sosyal medya hesaplarından yaşamış oldukları derin üzüntüyü paylaştı. Kemal Kuruçay’ın vefatının ardından çok sayıda vatandaş “Kemal Kuruçay kimdir?” “Kemal Kuruçay nereli, kaç yaşında vefat etti?” sorularına yanıt aramaya başladı.

Kemal Kuruçay kimdir? Kemal Kuruçay nereli, kaç yaşında vefat etti?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Televizyonun en sevilen dizilerinde yer alan, en son "Seksenler" adlı tv dizisinde oynadığı ‘Seyfi’ karakteriyle izleyicinin beğenisini toplayan Kemal Kuruçay vefat etti. Geçirdiği kalp krizinin ardından vefat eden ünlü oyuncu, sanat camiasını ve beğenerek takip eden izleyicileri derin bir yasa boğdu. Vefat haberinin yayınlanmasından itibaren rol arkadaşları ve çok sayıda oyuncu, Kuruçay’ın vefatından dolayı duydukları duyguları sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı. Peki Kemal Kuruçay kimdir? Kemal Kuruçay nereli, kaç yaşında vefat etti? İşte detaylar…

KEMAL KURUÇAY KİMDİR?

10 Haziran 1962 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Kemal Kuruçay, Ankara Müjdat Gezen Sanat Okulu’nun kurucuları arasında yer almaktaydı. Aynı zamanda burada hocalık da yamakta olan Kuruçay, 90’lı yıllarda kendisi gibi ünlü bir oyuncu olan Mehmet Karagül ile çevirmiş oldukları “İstanbul Bura Mı?” isimli sinema filmi ile büyük bir ses getirdi. Mehmet Karagül’ün vefatının ardından oyunculuk kariyerine tek başına devam eden Kemal Kuruçay, 1996 yılında televizyonda yayınlanmakta olan “Gurbetçiler” isimli dizide 'Fırıldak' rolünü üstlendi ve bu rolüyle izleyicinin beğenisini topladı.

“İnce İnce Yaemince” ve “Reyting Hamdi” gibi televizyonun sevilen yapıtlarında görev alan Kuruçay, 2002 yılında TGRT ekranlarında yayınlanan “Zor Baba” isimli dizide ‘Özkan Amca’ rolünü üstlenerek Engin Günaydın ile birlikte izleyici karşısına çıktı. 2003 yılında vizyona giren “Ömerçip” isimli sinema filminde de rol alan Kuruçay, En iyi Arkadaşım (2004), Şöhretler Kebapçısı (2003), En İyi Arkadaşım (2004), Çılgın Yuva (2005), İnadım İnat (2005), Sevgil Düşmanım (2008), Pulsar (2008),  Kutsal Damacana 2: İt Men (2009) gibi yapımlarda yer aldı.

2012 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanmakta olan “Zengin Kız Fakir Oğlan” isimli dizide ‘Villanın Kahyası Şükrü’ rolünü üstlenerek izleyicinin ilgi ve beğenisini yeniden topladı. Kemal Kuruçay en son yine TRT1 ekranlarında yayınlanmakta olan “Seksenler” isimli dizide ‘Seyfi’ rolüne can veriyordu.

KEMAL KURUÇAY NERELİ, KAÇ YAŞINDA VEFAT ETTİ?

Aslen Ankara doğumlu olan Kemal Kuruçay,22 Ekim 2021 tarihinde geçirmiş olduğu kalp krizi sonucu vefat etti. Müjdat Gezen Sanat Okulu’nun kurucu ve hocalarından biri olan Kuruçay, ölümüyle çok sayıda insanı derinden üzdü. Ünlü oyuncu vefat ettiğinde 59 yaşında idi.

Etiketler