Tgrt Haber
19 Şubat 2024 14:57 - Güncelleme : 19 Şubat 2024 15:00

Mehmet Dönen kimdir? Hatay Büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Dönen mi oldu?

Mehmet Dönen kimdir? Hatay Büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Dönen mi oldu? Eğitimci, Sendikacı, Siyasetçi, XVIII. ve XIX. Dönem Hatay Milletvekili ve 50. Hükümet Sanayi ve Ticaret Bakanı olan Mehmet Dönen kimdir? Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Mehmet Dönen mi seçildi? İşte detaylar...

Editör: Selçuk Hoş / Kaynak: TGRT Haber
Mehmet Dönen kimdir? Hatay Büyükşehir belediye başkan adayı Mehmet Dönen mi oldu?
,hatay,

Eğitimci, Sendikacı, Siyasetçi, XVIII. ve XIX. Dönem Hatay Milletvekili ve 50. Hükümet Sanayi ve Ticaret Bakanı olan Mehmet Dönen kimdir? Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak Mehmet Dönen mi seçildi? İşte detaylar...

MEHMET DÖNEN KİMDİR? 

1952 yılında Hatay'da doğan Mehmet Dönen, eğitim hayatını Erzurum Kâzım Karabekir Eğitim Enstitüsü Fen Bölümü'nde tamamlamıştır. İskenderun Demir ve Çelik Fabrikaları'nda işçi olarak çalışmış, ardından İskenderun Akçalı Ortaokulu'nda Fen Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapmıştır. Sendikacılık ve ticaretle de uğraşmıştır.

SİYASİ KARİYERİ

Mehmet Dönen, 29 Kasım 1987, 20 Ekim 1991 ve 18 Nisan 1999 genel seçimlerinde Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) adayı olarak XVIII. ve XIX. Dönem Hatay Milletvekili seçilmiş ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yasama çalışmalarına katılmıştır. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) geçiş yapmış ve ardından Doğru Yol Partisi'ne (DYP) üye olmuştur. Ayrıca 50. Hükümet'te Sanayi ve Ticaret Bakanı olarak görev almıştır.

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ADAYI MEHMET DÖNEN Mİ OLDU?

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır. Ancak Mehmet Dönen'in siyasi kariyeri ve Hatay'daki etkinliği, onu Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak düşünülmekte olduğunu göstermektedir. Henüz resmi bir açıklama olmamakla birlikte, yerel seçimlere doğru bu konuda detaylı bilgilerin paylaşılması beklenmektedir.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...