2021-12-06 10:38:00

Melis Sezen kimdir, kaç yaşında? Altın Kelebek Ödüllerine damgasını vuran Melis Sezen aslen nereli?

Melis Sezen kimdir? sorusu, dün akşam gerçekleşen Altın Kelebek Ödülleri töreniyle birlikte en sık sorulan sorular arasına girdi. 47. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde “Yıldızı Parlayanlar” kategorisinde ödül alan Melis Sezen, kıyafeti ve sözleriyle geceye damgasını vurdu. İzleyiciler, internet üzerinden “Melis Sezen kimdir, kaç yaşında?” “Melis Sezen aslen nereli?” sorularına cevap aramaya başladı.

Melis Sezen kimdir, kaç yaşında? Altın Kelebek Ödüllerine damgasını vuran Melis Sezen aslen nereli?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

47. Pantene Altın Kelebek Ödülleri töreninde söylediği sözler ve giydiği kıyafetle adından söz ettiren Melis Sezen, internet üzerinden en sık aratılan isimler arasına yerini aldı. Son dönemin başarılı ve aranan oyuncuları arasında bulunan Melis Sezen, “Yıldızı Parlayanlar” kategorisindeki ödülünü alırken, sahnede heyecan dolu anlar yaşadı. Konuşmayı izleyen izleyiciler ise internet üzerinden Melis Sezen ile ilgili bilgi edinmeye çalıştı. Peki Melis Sezen kimdir, kaç yaşında? Melis Sezen aslen nereli? İşte detaylar…

MELİS SEZEN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

2 Ocak 1997 tarihinde İstanbul Silivri’de dünyaya gelen Melis Sezen’in babası Makedonya göçmeni bir Arnavut, annesi ise Selanik göçmenidir. Melis Sezen, lise eğitimi Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Bir erkek kardeşi olan Sezen’in tiyatroyla ilişkisi küçük yaşlarda başladı. Ailesinin de kendisine destek olduğunu belirten Melis Sezen,12 yaşından itibaren drama eğitimi almıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde de bir yıl boyunca eğitim alan güzel oyuncu, daha sonra Silivri’de bulunan Ali Solmaz Tiyatrosu’nda 'Cümbüş-ü Hospital' adlı oyunda yer almıştır.

Eğitimine ara vermeyen Melis Sezen, Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nden mezun olmuştur. Televizyon serüvenine de 2016-2017 yılları arasında yayınlanan ‘Hayat Bazen Tatlıdır’ isimli diziyle başlamıştır. Güzel Oyuncu daha sonra ‘Siyah İnci’ dizisinde rol almış ardından da ilk başrolünü ‘Leke’ isimli dizide oynamıştır. ‘Sevgili Geçmiş’ isimli diziyle büyük çıkış yakalayan Melis Sezen, sinema filmlerinde de rol almıştır. 2018 yılında gösterime giren ‘Bizim İçin Şampiyon’ isimli film, oyuncunun ilk sinema deneyimidir. Oyuncu aynı yıl ‘Tilki Yuvası’ ve ‘Dünya Hali’ gibi filmlerde de rol almıştır. 2019 yılında yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün üstlendiği ‘Mucize 2: Aşk’ filminde rol alan Sezen, televizyon dizilerinde yer almaya da aynı zamanda devam etti.

Güzel oyuncu TRT 1 ekranlarında yayınlanan ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ isimli dizide başrolde yer almıştır. 47. Panten Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘Yıldızı Parlayanlar’ ödülüne layık görülen Melis Sezen, hala izlenme rekorları kıran ‘Sadakatsiz’ isimli televizyon dizisinde ‘Derin’ karakterine can vermeye devam etmektedir.

Etiketler