Tgrt Haber
10 Aralık 2023 09:59 - Güncelleme : 10 Aralık 2023 10:17

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti? Belediye sözleri kriz çıkardı: Saffet Sancaklı kimdir, ne iş yapar?

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti? Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocaeli Milletvekili Sancaklı sosyal medya üzerinden istifasını duyurdu. Gündeme oturan istifanın detayları da merak konusu oldu. MHP lideri Bahçeli’nin Sancaklı’ya ‘belediye’ sözleri üzerine tepki göstermesi istifa sürecini oluşturdu. Durumdan haberi olmayanlar ise detayları araştırmaya başladı. Saffet Sancaklı kimdir, ne iş yapar?

Editör: Mücahit Dere / Kaynak: TGRT Haber
MHP Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti? Belediye sözleri kriz çıkardı: Saffet Sancaklı kimdir, ne iş yapar?
Saffet Sancaklı, Mhp, Devlet Bahçeli

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti? Saffet Sancaklı kimdir, ne iş yapar? soruları gündemde. Türkiye’deki siyasetin önemli partilerinden MHP’de yaşanan istifa gündeme oturdu. MHP lideri Devlet Bahçeli ile sosyal medya üzerinden restleşen Saffet Sancaklı istifa ettiğini açıkladı. Kocaeli Milletvekili Sancaklı’nın istifası gündeme oturdu. Yerel seçimlerle ilgili olduğu bilinen istifaya ilişkin detaylar da merak ediliyor. işte detaylar…

MHP MİLLETVEKİLİ SAFFET SANCAKLI NEDEN İSTİFA ETTİ?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın yerel seçime ilişkin yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

MHP’li Sancaklı, “Bu dönem MHP’ye en azından bir belediye vermezlerse, beni seçim çalışmalarında Kocaeli’de göremezler. Cumhur İttifakı, Kocaeli’de en az 4-5 belediyeyi kaybeder.” açıklamasını yapmıştı.

Bahçeli bu açıklamaya, Saffet Sancaklı’nın futbolculuk kariyerine atıfta bulunarak yanıt verdi.

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray formalarını giyen Sancaklı’ya tepki gösteren Bahçeli, “Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir!” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kocaeli Milletvekili Sancaklı'nın partiden istifasının istendiğini bildirmişti.

Saffet Sancaklı, sosyal medya hesabından partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Sancaklı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Mensubu olmaktan şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden; yerel seçim sürecinde Cumhur İttifakını ve Partimizi her türlü tezvirat ve spekülasyondan uzak tutmak gayesiyle, Sayın Genel Başkanımızın talimatı doğrultusunda istifa ediyorum.

Bu vesileyle; Milliyetçi Hareket Partisi'ne ve liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey'e bağlılığımın tavizsiz bir şekilde devam edeceğini bildirir, kamuoyuna saygılarımı sunarım."

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti? Belediye sözleri kriz çıkardı: Saffet Sancaklı kimdir, ne iş yapar?

SAFFET SANCAKLI KİMDİR, NE İŞ YAPAR?

Boşnak bir ailede 27 Şubat 1966'da doğdu. 1968 yılında Türkiye’ye göç etti. Eğitimini İstanbul'da Gaziosmanpaşa’da Cemal Gürsel İlkokulu’nda ardından ortaokul ve liseyi Vefa Poyraz Lisesinde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazandı, lakin Beşiktaş futbol kulübündeki futbol kariyeri nedeniyle üniversite eğitimi yarıda kaldı. 2009 yılında tekrar üniversite sınavına girdi ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü kazandı. 

Sırasıyla Gaziosmanpaşa Kültürspor, Vefa, Beşiktaş, Eskişehirspor, Konyaspor, Sarıyer, Kocaelispor, Galatasaray, Kocaelispor, Fenerbahçe, Konyaspor'da forvet mevkiinde oynadı. olan Saffet Sancaklı, faal futbol yaşantısını 1998-1999 sezonunda Konyaspor'da bıraktı ve FIFA Futbolcu Menajerliği Lisansı aldı. Süper Ligde toplam 130 gol atarak adını 100'ler kulübüne yazdırdı.

24 kez millî takımlara çağrılan Saffet Sancaklı 1 kez Türkiye U-21 ve 19 kez de Türkiye A millî takımı olmak üzere toplam 20 kez millî takımlar formasını giydi ve bu karşılaşmalarda 6 gol kaydetti.

2007 Genel Seçimlerinde de MHP'den aday adayı olan Saffet Sancaklı, 28 Ocak 2011 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi genel başkanı Devlet Bahçeli'nin de katıldığı bir tören ile MHP saflarında aktif siyasete atılmıştır. 11 Nisan 2011 tarihinde, İstanbul 2. Bölge 5. Sıra Milletvekili adaylığı resmen açıklanmıştır. Ama 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde milletvekili olarak seçilememiştir. 2014 Yerel Seçimlerinde MHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmuş ancak seçilememiştir. 4 Kasım 2012 ve 21 Mart 2015 tarihinde yapılan MHP 10. ve 11. Olağan Büyük Kurultayında MYK Üyesi seçildi.Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde ise MHP'den Kocaeli 1. sıra milletvekili adayı olarak gösterildi ve seçildi. Bu seçimlerin tekrarlanması sonucu Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde MHP'den tekrar aday gösterildi ve yeniden seçildi 11 Kasım 2016 günü TBMM'deki odasında gizli kamera bulunduğu iddiası meclis gündemine geldi. Ancak daha sonra kameranın daha önceden yerleştirilip söküldüğü anlaşıldı.

Saffet Sancaklı liseden mezun olduktan sonra Hülya Sancaklı ile nişanlandı. Çift 1998 yılında evlendi. Çiftin bu evlilikten iki çocuğu oldu. Hülya Sancaklı 2017 yılında intihar etti.  49 yaşındaki Hülya Sancaklı, tabancayla başına ateş ederek hayatına son verdi.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...