Tgrt Haber

NİHAL CANDAN KOCASI MEHMET FARUK ÇİÇEK KİM? Gerçekler tek tek gün yüzüne çıkıyor: Mehmet Faruk Çiçek ne iş yapıyor?

21 Kasım 2023 11:50 - Güncelleme : 21 Kasım 2023 11:51
Editör: Mücahit Dere / Kaynak: TGRT Haber

Nihal Candan kocası Mehmet Faruk Çiçek kim? sorusu gündeme oturdu. Sosyal medya fenomenlerine yönelik başlatılan dev operasyonda ilk olarak Dilan Polat – Engin Polat çifti gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Haklarında kara para aklama iddiası dolaşan Polat çiftinin suça karıştığı tespit edilmişti. Milyon dolarlık mallarına el konularak kendileri de yargılandığı dava kapsamında cezaevine gönderilmişti. Devam eden süreçte ise çok sayıda sosyal medya fenomeninin kara para aklama suçuna karıştığı ve usulsüz gelir elde ettiği belirlendi. Operasyonların son hedefi ise Bahar Candan ile Nihal Candan kardeşler oldu. Gözaltına alınan Nihal Candan’ın kocasının da usulsüz işlerde olduğu belirlendi. Böylece popüler ismin kocası merak konusu oldu. Peki, Mehmet Faruk Çiçek ne iş yapıyor? Faruk Çiçek aslen nereli?

NİHAL CANDAN KOCASI MEHMET FARUK ÇİÇEK KİM? Gerçekler tek tek gün yüzüne çıkıyor: Mehmet Faruk Çiçek ne iş yapıyor?

Nihal Candan kocası Mehmet Faruk Çiçek kim? Mehmet Faruk Çiçek ne iş yapıyor? Faruk Çiçek aslen nereli? soruları gündemde. Türkiye’yi bir çiftlik sanarak vatandaşların duygularını sömüren ve bu sayede sosyal medya kanalları aracılığıyla gelir elde eden Bahar ve Nihal Candan kardeşler geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı. Daha sonra haklarında yürütülen soruşturma çerçevesinde tutuklanarak cezaevine gönderilen Bahar ile Nihan Candan’ın dolandırıcılık ve kara para aklamadan suçlandığı öğrenildi. Suçları kesinleşen Candan kardeşler tutuklandıktan sonra Nihal Candan’ın kocası Mehmet Faruk Çiçek gündeme bomba gibi düştü. İnsanların duygularını sömürerek gelir elde eden Candan’lar hakkındaki iddialar gündemi meşgul ederken bu sefer gözler Nihal Candan’ın kocası Faruk Çiçek’e çevrildi. İşte detaylar…

NİHAL CANDAN KOCASI MEHMET FARUK ÇİÇEK KİM?

Mehmet Faruk Çiçek, 1 Şubat 1986 tarihinde Şırnak'ın Cizre ilçesinde dünyaya gelmiş ve Mersin'de büyümüştür. Mersin Toros Koleji ve Toros Üniversitesi'nde eğitim almış olan Çiçek, 2014 yılında uluslararası nakliyat firması Seyid Lojistik'i kurarak ticaret hayatına atılmıştır. Aynı yıl içinde Daim Tobacco adlı nargile tütün fabrikasını hayata geçiren Çiçek'in İstanbul ve Mersin'de ofisleri bulunmakta olup, İstanbul garajında 50 adet TIR bulunduğu belirtiliyor.

MEHMET FARUK ÇİÇEK NE İŞ YAPIYOR?

Faruk Çiçek’in Seyid Lojistik ve Daim Tobacco'nun sahibi olduğu biliniyor. İş dünyasındaki faaliyetleri yakından takip edilen Çiçek’in Nihal Candan ile evlendiği ortaya çıktı. Çiçek’in insan sağlığı için son derece zararlı olan bir sektörde olması tepki çekerken üzerindeki şüpheleri de artırdı.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.