Tgrt Haber
24 Kasım 2023 09:23 - Güncelleme : 28 Kasım 2023 08:49

RECEP BALTAŞ KİMDİR? Recep Baltaş ne dedi, aslen nereli?

Recep Baltaş kimdir? Recep Baltaş neden gündem oldu? soruları araştırılmaya başlandı. Teknoloji dünyasının yakından tanıdığı Baltaş, Gazze’deki Filistinliler ve ülkemizdeki Müslüman vatandaşlar ile İslam dini hakkındaki söylemleriyle gündeme geldi. Sosyal medya platformu Twitter’dan adeta Müslümanlara kin ve nefret kusan Baltaş hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler ise detayları araştırıyor. Recep Baltaş aslen nereli?

Editör: Mücahit Dere / Kaynak: TGRT Haber
RECEP BALTAŞ KİMDİR? Recep Baltaş ne dedi, aslen nereli?
İsrail

Recep Baltaş kimdir? Recep Baltaş neden gündem oldu? Recep Baltaş aslen nereli? soruları merak ediliyor. Türkiye’deki on milyonlarca Müslüman vatandaşı tahakküm altında bırakarak ağır hakaretlerde bulunan Baltaş bir anda sosyal medyanın da gündemine oturdu. Twitter’da yaptığı skandal ve haddi aşan paylaşımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Baltaş hakkındaki bilgiler araştırılıyor.

RECEP BALTAŞ KİMDİR?

Recep Baltaş’ın Youtube içerik üreticisi olduğu biliniyor. Sosyal medya platformunda yayımladığı videolarla tanınan Baltaş, Müslüman vatandaşlar hakkındaki haddi aşan açıklamalarıyla büyük tepki çekti ve takipçi kaybetti.

RECEP BALTAŞ ASLEN NERELİ?

İsrail’e desteğini açıklayan ve Müslümanları hedef alan Baltaş’ın aslen Rize Çayelili olduğu biliniyor.

RECEP BALTAŞ KİMDİR? Recep Baltaş ne dedi, aslen nereli?

RECEP BALTAŞ NEDEN GÜNDEM OLDU?

ensonhaber.com’un haberine göre Baltaş İsrail’e verdiği destekle gündeme geldi. Daha önce yabancı bir kadın sosyal medya kullanıcısının Türkiye'de İslam'ın yaşanış şeklinden övgüyle bahsettiği paylaşıma yanıt olarak İslam'ı 'geri kalmış din' olarak niteleyip, "Siz (Mülteciler) bile Müslüman ülkeleri tercih etmiyorsunuz. Aslında Müslümanlar Batı'ya yolculuklarında kelimenin tam anlamıyla ölüyorlar. İslam kaybetti" ifadelerini kullanan YouTuber Recep Baltaş, Gazze Şeridi'nde adeta soykırıma uğrayan Müslümanlara da nefret kustu.

'Technopat' isimli YouTube kanalında yayınlarına devam eden Baltaş, İsrail'n katliama başlamasının ardından, "Tek yol İsrail" şeklinde paylaşım yaptı.

Baltaş ayrıca kendisine tepki gösteren kullanıcılara, "Sizlerin karşısında olan herkes dostumdur", "Üzülme sıra sana da gelecek. Ve hiçbir şey yapamayacaksınız bugün olduğu gibi. Ancak buradan havlarsınız İsrail'e" gibi skandal yanıtlar da verdi.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...