Tgrt Haber
23 Kasım 2023 09:00 - Güncelleme : 23 Kasım 2023 09:08

Seçil Erzan kimdir? Seçil Erzan'ın kimi ne kadar dolandırdığı iddia ediliyor?

Futbol camiasının konuşulan ismi gündemden düşmüyor. Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera, Selçuk İnan gibi futbolcuların yanı sıra Volkan Bahçekapılı’yı da dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan hakkındaki detaylar sürekli araştırılıyor. Bankacılık sektöründe adı mimlenen Erzan olayını ve detayları kullanıcılar merak ediyor. Peki, Seçil Erzan kimdir? Seçil Erzan kimi ne kadar dolandırdığı iddia ediliyor?

Editör: Mücahit Dere / Kaynak: TGRT Haber
Seçil Erzan kimdir? Seçil Erzan'ın kimi ne kadar dolandırdığı iddia ediliyor?
Galatasaray, Dolandırıcılık

Spor camiasında ses getiren büyük vurgunun başrol kahramanı Seçil Erzan hakkındaki detaylar sürekli araştırılıyor. Fatih Terim Fonu adı altında 44 milyon dolar vurgun yaptığı öne sürülen ve çok sayıda ünlü ismi dolandırdığı ortaya çıkan Seçil Erzan hakkındaki detaylar her geçen gün merakla araştırılıyor. Vatandaşlar Erzan hakkındaki bilgileri öğrenmeye çalışıyor. Peki Seçil Erzan kimdir? Seçil Erzan kimi ne kadar dolandırdığı iddia ediliyor?

SEÇİL ERZAN KİMDİR?

Seçil Erzan, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde dünyaya geldi. Eğitimini Çorlu Lisesi'nde tamamlayan Erzan, üniversite eğitimini ise Kocaeli'de gerçekleştirdi. Çorlu’da 10 yıl şube müdürü olarak çalıştıktan sonra Denizbank Bahçeşehir şube müdürlüğüne atandığını belirten Seçil Erzan, 2012 yılında Denizbank'ın Florya şubesinde müdürlük görevinin ardından Levent Büyükdere şubesine müdür olarak atandı.

Denizbank ile Galatasaray arasında 2013’te sponsorluk anlaşması imzalandığı için görevi sırasında dönemin Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in finansal danışmanlığını yaptı. 

SEÇİL ERZAN KİMİ NE KADAR DOLANDIRDIĞI İDDİA EDİLİYOR?

İddianameye göre Seçil Erzan’ın dolandırdığı kişiler ve miktarları şöyle:

- Arda Turan: 7 milyon 500 bin dolar

- Emre Belözoğlu: 4 milyon 292 bin dolar

- Selçuk İnan: 1 milyon 535 bin dolar

- Nestor Fernando  Muslera: 500 bin dolar

- Emrah -Emre Çolak: 3 milyon 212 bin dolar

- Buse Terim Bahçekapılı: 240 bin dolar

- Bülent -İnci Çeviker: 2 milyon 198 bin dolar

- Burhan Taşpolat-Evrim Pınar Güzel: 1 milyon 416 bin dolar ve 1 milyon 500 bin TL

- İsmail İbrahim Çağlar: 2 milyon 910 bin dolar

- Musa Mert Çetin: 75 bin dolar

- Ömer Kahraman: 940 bin dolar ve 5 milyon 884 bin TL

- İbrahim Kocabaldır: 140 bin dolar

- Uğur-Nurettin Gözaçan: 500 bin dolar

- Nuray Şengüller: 312 bin dolar

ERZAN HAKKINDAKİ HAPİS İSTEMİ

Şube müdürü olarak yaklaşık 11 yılda çok sayıda futbolcu, iş insanı ve yakınlarına bir ‘fon’ vaadiyle yüksek para getirisi tavsiyesinde bulundu. 

'Fatih Terim Fonu' adı altında çok sayıda kişiden 44 milyon dolar toplamakla suçlanan bankacı Seçil Erzan ve beraberindeki 3 kişiye 'nitelikli dolandırıcılık' suçlaması ile dava açıldı.

Savcılık, 'nitelikli dolandırıcılık' yönünden ise dosyayı ayırmıştı. Edinilen bilgilere göre Seçil Erzan, Ali Yörük, kardeşi Atill Yörük ile Aslı Yörük hakkında 'Nitelikli dolandırıcılık' suçlaması ile iddianame düzenlendi. İddianamede, sanıkların 216'şar yıla kadar hapsi istendi. Düzenlenen iddianame İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

Mahkemenin, iddianameyi kabulü ile birlikte yargılama süreci de başlayacak. Bu arada, soruşturma kapsamında Seçil Erzan'ın yanı sıra Ali Yörük, Atilla Yörük ile Aslı Yörük halen tutuklu bulunuyor.

Kaynak: TGRT Haber
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...