Tgrt Haber
12 Şubat 2024 18:25 - Güncelleme : 12 Şubat 2024 18:26

Veli Ağbaba kimdir?

28. dönem Cumhuriyet Halk Partisi Malatya milletvekili adayı olan Veli Ağbaba, 14 Mayıs’ta düzenlenen seçimlerde milletvekili oldu. Uzun yıllardır CHP’de aktif şekilde siyaset yapan Veli Ağbaba CHP Genel Başkan yardımcılığı görevinin yanı sıra 24, 25 ve 26. Dönemde Malatya Milletvekili olarak görev yapmıştır. Peki Veli Ağbaba kimdir, kaç yaşında ve nereli? Detaylar haberimizde…

Editör: Onurcan Şimşek / Kaynak: TGRT HABER
Veli Ağbaba kimdir?
Veli Ağbaba, Chp

Ara sıra Meclis’te yaptığı konuşmalarla gündem olan Veli Ağbaba’nın hayatı merak ediliyor. Veli Ağbaba 14 Mayıs'ta  düzenlenen 28. dönem milletvekili seçimlerinde Malatya’dan tekrar milletvekili oldu. Ağbaba, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirmiştir. Ağbaba, CHP’de Belediye Meclis Üyeliği, Belediye Meclis Grup Başkanlığı, Parti Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği ve İl Başkanlığı görevlerini üstlendi. Peki, Veli Ağbaba kimdir? İşte detaylar…

VELİ AĞBABA KİMDİR?

Veli Ağbaba, 1968 yılında Malatya'nın Yazıhan ilçesine bağlı Karaca’da dünyaya geldi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirmiştir.

CHP’de Belediye Meclis Üyeliği, Belediye Meclis Grup Başkanlığı, Parti Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği ve İl Başkanlığı yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. CHP Cezaevi İnceleme ve İzleme Komisyonu Sözcüsüdür.

Veli Ağbaba, 24, 25 ve 26. Dönemde Malatya Milletvekili seçildi. İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyeliği görevini yürüttü.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: TGRT HABER
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...