2022-01-13 13:24:00 | Son Güncelleme : 2022-02-03 19:34:08

Ceyhun Kazancı kimdir? Beşiktaş’ın yeni sportif direktörü Ceyhun Kazancı kaç yaşında, nereli?

“Ceyhun Kazancı kimdir?” sorusu, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin yeni sportif direktörü ile ilgili yapmış olduğu açıklamaların ardından en sık sorulan sorular arasında yerini aldı. Siyah beyazlı kulübün gündemine dair açıklamalarda bulunan Ahmet Nur Çebi, yeni sportif direktörün de Ceyhun Kazancı olacağını belirtti. Çebi’nin açıklamalarının ardından taraftarlar, “Ceyhun Kazancı kimdir?”, “Beşiktaş’ın yeni sportif direktörü Ceyhun Kazancı kaç yaşında, nereli?” sorularına cevap aramaya başladı.

Ceyhun Kazancı kimdir? Beşiktaş’ın yeni sportif direktörü Ceyhun Kazancı kaç yaşında, nereli?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Beşiktaş Başkanı Ahmet Çebi, siyah beyazlı takımla ilgili yeni gündemi aktarırken sportif direktörün Ceyhun Kazancı’nın olacağını duyurdu. Vodafone Park’ta gerçekleştirilen basın toplantısında konuşma yapan Ahmet Nur Çebi, kulüpte gerçekleştirilen yeni atamayı açıkladı. İcra Kurulu üyesi ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Ceyhun Kazancı’nın sportif direktörlük görevini üstleneceğini duyurdu. Yapılan açıklamaların ardından taraftarlar, yeni sportif direktörün kim olduğuna dair yoğun bir araştırma yapmaya başladı. Peki Ceyhun Kazancı kimdir? Beşiktaş’ın yeni sportif direktörü Ceyhun Kazancı kaç yaşında ve nerelidir? İşte detaylar…

BEŞİKTAŞ SPORTİF DİREKTÖRÜ CEYHUN KAZANCI

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Vodafone Park’ta gerçekleştirilmiş olan basın toplantısında,Beşiktaş Sportif Direktörlük görevine Ceyhun Kazancı’nın getirildiğini duyurdu. Çebi, siyah beyazlı takımda gerçekleştirilen yeni atamayla ilgili haberleri şu sözlerle duyurdu:

“Ceyhun Kazancı sportif direktörümüz oldu. Kendisine çok güveniyorum. Kendisi Galatasaray Lisesi mezunu. Elbette bir liseden mezun olacaktı. Galatasaray Lisesi'nde okuyup Beşiktaşlı kalabilmek zordur. Başardığın için teşekkür ediyorum. Bu eleştiriler gereksiz."

Ceyhun Kazancı ise yeni görevi ile ilgili sorulara cevap verdi. Beşiktaş’ın altyapı projelerinden ve atletik departmanı kurma projesinden bahseden Kazancı, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Başlangıcı söylenmiş ama devamı getirilmemiş, birçok kulüpte yaşanmış bir proje bu. Tesisleşme önemli bir adım. Türkiye'de oyuncu yetişiyor, var. Önemli olan, onların yollarını doğru zamanda açabilmek. Pazar günü Emirhan İlkhan'la tanıştı Türk futbol camiası. Önemli olan onu hep orada tutabilmek, kaybolan bir yıldız haline getirmemek.

U19 takımımızı biraz ayrı tutacağız. Oraya kıdemle gelinmeyecek. Beşiktaş U19 takımında oynamak kolay değil. Önder hocamız, bu büyük projemizde her daim işin merkezinde olacak.

Sadece altyapı projesi değil yapıyor olduğumuz şeyler. Atletik performans departmanını kuruyoruz. Bu departman, her daim bizimle olacak. Oyuncu izlerken sadece göz değil, işin analiz ve istatistik kısmını göz ardı etmemiz mümkün değil. Bu sistemi de yürürlüğe sokuyor olacağız. Beşiktaş'ın sokağa atılacak tek bir kuruşu yok."

CEYHUN KAZANCI KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ceyhun Kazancı, ilkokul, ortaokul ve üniversite eğitimini İstanbul’da tamamladı. Galatasaray Lisesi mezunu olan Kazancı, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Üniversite eğitimin ardından meslek hayatına başlayan Kazancı, ArcelorMittal, International Stadia Group, Procas Sportif Danışmanlık, IMG Doğuş, Asset Sportif, E-Kent ve Passolig gibi şirketlerin çeşitli pozisyonlarında görev aldı.

Çaykur Rizespor’da Genel Sekreterlik görevini üstlenen Ceyhun Kazancı, buradaki görevinden istifa ederek Beşiktaş Futbol AŞ Genel Müdürlüğü’ne getirildi. Takımın finansal işleriyle ilgilenmekte olan 43 yaşındaki Ceyhun Kazancı, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin yapmış olduğu açıklamalara göre yeni dönemde Beşiktaş Sportif Direktörlük görevini ifa etmeye başlayacak.

Etiketler