2022-07-01 14:22:41 | Son Güncelleme : 2022-07-01 16:05:14

Klasik Yay Karışık Milli Takımı, altın madalya kazandı

Cezayir'de düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları'nda Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz'den oluşan Klasik Yay Karışık Milli Takımı, altın madalya elde etti.

Klasik Yay Karışık Milli Takımı, altın madalya kazandı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Oran kentinde gerçekleştirilen oyunlarda okçuluk branşında klasik yay bireysel ve takım finalleri yapılıyor.

Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz'den oluşan Klasik Yay Karışık Milli Takımı, finalde İtalya ile karşılaştı. Rakiplerini 5-3 yenen milli okçular, altın madalya kazandı.

23 yaşındaki Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalya kazanarak Türkiye'nin ilk kez yer aldığı okçuluk branşında tarih yazmıştı.

KADINLARDAN ALTIN MADALYA

Cezayir'de düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları'nda, Yasemin Ecem Anagöz, Gülnaz Büşranur Coşkun ve Ezgi Başaran'dan oluşan Klasik Yay Kadın Milli Takımı, altın madalya kazandı. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya milli oyunculara destek verdi.

ERKEKLERDEN BRONZ MADALYA

Cezayir'de düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları'nda, Mete Gazoz, Muhammed Abdullah Yıldırmış ve Samet Ak'tan oluşan Klasik Yay Erkek Milli Takımı, bronz madalya kazandı.

Mete Gazoz, Muhammed Abdullah Yıldırmış ve Samet Ak'tan oluşan Klasik Yay Erkek Milli Takımı, İtalya ile karşılaştı. Rakiplerini 5-4 yenen milli okçular, bronz madalyanın sahibi oldu.

Mete Gazoz'un kolundaki olimpiyat dövmesi