2021-07-11 16:36:33 | Son Güncelleme : 2022-02-03 19:31:37

Son dakika! 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finalistler belli oldu

Son dakika: 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık finalinde İsmail Koç ile Ali Gürbüz eşleşti.

Son dakika! 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finalistler belli oldu
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde altın kemer için mücadele edecek güreşçiler belli oldu.

FİNALİSTLER BELLİ OLDU

Başpehlivan Ali Gürbüz ile İsmail Koç finalde karşı karşıya gelecek. Edirne’nin Sarayiçi Er Meydanı’nda gerçekleşen başpehlivan yarı final güreşlerinde Ali Gürbüz, Orhan Okulu’yu yendi. Bir diğer başpehlivan İsmail Koç da, Faruk Akkoyun’u mağlup etti. Erken final heyecanının yaşandığı yarı final güreşlerinde, rakiplerini yenen başpehlivan Gürbüz ve Koç, ilerleyen saatlerde şampiyonluk için kıran kırana mücadele gerçekleştirecek.

YENİ GÜREŞ AĞASI SEYFETTİN SELİM

Edirne’de gerçekleştirilen 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde yapılan gelecek senenin ağalık ihalesini 1 milyon 22 bin TL bedelle iş insanı Seyfettin Selim kazandı.

9 Temmuz Cuma günü başlayan ve bugün de devam eden 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri gerçekleştirilirken, gelecek yılın Kırkpınar ağası da belirlendi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın 661 bin TL ile açtığı ağalık ihalesine tek aday olarak katılan mevcut Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, 1 milyon 22 bin TL verdi. 661. Kırkpınar Ağalık ihalesini kazanan 3 altın kemer sahibi Selim, 13. kez güreş ağalığı yapacak.

Etiketler