Tgrt Haber
13˚

Babası İsrail tarafından esir alınan Filistinli kızın sözleri yürek yaktı

İsrail saldırılarında babası esir alınan küçük kızın sözleri yürek yaktı. Doktor olmak istediğini söyleyen Filistinli kız, "Büyüdüğümde babamın yanımda olmasını istiyorum" dedi.

21-11-2023 09:19 | Güncelleme : 21-11-2023 09:37

İsrail ve Filistin arasında 7 Ekim günü başlayan savaşta 46. gün... Binlerce Filsitinlinin hayatını kaybettiği korkunç saldırılarda bilanço her geçen dakika artıyor. 

45 bin konutun yerle bir olduğu Gazze'de neredeyse sağlam bina kalmadı. Tanınmaz hale gelen bölgeden acı görüntüler gelmeye devam ediyor. 

"ONU YANIMDA İSTİYORUM"

Filistinli kızın, İsrail işgal güçleri tarafından alıkonulan babasının arkasından söylediği sözler yürek dağladı. Doktor olmak istediğini söyleyen küçük kız, "Büyüdüğümde babamın yanımda olmasını istiyorum. Doktor olmak, onu gururlandırmak istiyorum. Kur'an-ı Kerim ezberlerken onu yanımda istiyorum." dedi. 

GAZZE'DE SON DURUM 

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail'in "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme" gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi'ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail'de 7 Ekim'deki saldırılarda 310'dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu.

İsrail ordusuna göre, 7 Ekim'den bu yana Gazze'deki çatışmalarda 66, Lübnan sınırında da 6 İsrail askeri öldürüldü.

İsrail'e göre, Kassam Tugayları'nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.
Gazze'deki hükümete göre, 7 Ekim'den bu yana İsrail saldırılarında Gazze Şeridi'nde 5 bin 600'ü çocuk ve 3 bin 550'si kadın olmak üzere 13 bin 300 kişi öldürüldü.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te de 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 217 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Gazze'de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İşgal sırasında bazı hastaneleri bastı. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı.

İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim'den bu yana sınırda yaşanan çatışmalarda 76 Hizbullah mensubu öldü.

 

 

 

Kaynak : TGRT Haber
Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.